SELAM OLSUN GÖK BAYRAĞA
banner57
Kamu Sen Tekirdağ Şubesi Doğu Türkistanda yaşayan Müslümanlara yapılan Çin zülmunu kınamak için, Tekirdağ Tuğlalı Parkta bir protesto gerçekleştirdi. 
HESABINI BİR GÜN VERECEKLER
Kamu Sen Tekirdağ Şube Başkanı Muzaffer Doğan , "Maalesef Çin zulmü, Müslüman Türklerin yaşadığı Doğu Türkistanda devam ediyor. Ramazan ayında bile soydaşlarımıza yaptıkları zülmün artarak devam ettiği bugünlerde, yaşananları büyük bir üzüntü ile takip ediyoruz. Önceki gün Çin Hükümetinin her yıl ramazan ayı nedeniyle Uygur Türklerine yönelik oruç yasağı ve belirli kısıtlamalar nedeniyle gerilimler yaşanmış ve 18 Doğu Türkistanlı soydaşımız Kızıl Çin zulmü altında hayatlarını kaybetmiştir. Çin yönetimi bir gün bu yaptıklarının hesabını Müslüman Türklere elbet verecektir" diye konuştu.
GÖNÜLLERİMİZ BİRDİR
Başkan Muzaffer Doğan, "Çinliler geçmişte Türkleri sindirmek için her türlü hile ve kahpeliği göstermekten geri kalmamış, lakin Türk Milleti bunların hesabını soracak bir Kürşad'ı sinesinden çıkarmayı daima başarmıştır. Doğu Türkistan zulüm gören başka Müslüman coğrafyalar kadar hassasiyet gösterilmeyi hak etmektedir. Uygur Kardeşlerimizle aramızdaki mesafe ne kadar uzaksa gönüllerimiz o ölçüde yakındır. Bu mübarek zamanlar hürmetine Rabbim zulüm gören tüm inanlara yardımını esirgemesin. Türkiye Türklüğünün din ve kan kardeşlerine olan ilgisini kavi kılsın. Al bayraktan gök bayrağa selam olsun" diye konuştu.
Kamu Sen Tekirdağ Şubesi Doğu Türkistanda yaşayan Müslümanlara yapılan Çin zülmunu kınamak için, Tekirdağ Tuğlalı Parkta bir protesto gerçekleştirdi.  Grup adına basın açıklamasını Kamu Sen Tekirdağ Şube Başkanı Muzaffer Doğan gerçekleştirdi. Muzaffer Doğan, "Maalesef Çin zulmü, Müslüman Türklerin yaşadığı Doğu Türkistanda devam ediyor. Ramazan ayında bile soydaşlarımıza yaptıkları zülmün artarak devam ettiği bugünlerde, yaşananları büyük bir üzüntü ile takip ediyoruz. Önceki gün Çin Hükümetinin her yıl ramazan ayı nedeniyle Uygur Türklerine yönelik oruç yasağı ve belirli kısıtlamalar nedeniyle gerilimler yaşanmış ve 18 Doğu Türkistanlı soydaşımız Kızıl Çin zulmü altında hayatlarını kaybetmiştir. Acılara seyirci kalan tüm dünya milletlerinin bir an önce Çin Devletine gerekli tepkiyi vermesini ve Doğu Türkistan'da yaşayan soydaşlarımızın sıkıntılarının giderilmesi için harekete geçmelerini bekliyoruz. Maalesef beklediğimiz girişimler bir türlü gerçekleşmemektedir" diye konuştu. 
Muzaffer Doğan, "İnsan Hakları palavralarının, iş Müslüman Türk'e geldiğinde anlamını yitirdiği günleri yaşıyoruz. Çin geçmişte yaptığı gibi iyi ve bilge kimselere, iyi ve cesur kimselere hayat hakkı tanımamaktadır. Uygur kardeşlerimiz temel insani haklardan mahrum bırakılmaktadır. Senelerdir uygulanan asimilasyon politikaları artık katliam boyutuna taşınmıştır. Üzülerek söylüyorum ki sözde insan savunucuları kör, sağır ve dilsiz kesilmişlerdir. Mesele Türk düşmanlığı olduğunda güya demokrasi adına dünyayı ayağa kaldıranlar köşelerine çekilmişlerdir. Bizler Türk Milliyetçileri olarak Anadolu Türklüğü olarak Uygur Türkleriyle hısımlık hukukumuz ebediyete dek arkasında olacağız. Çin yönetimi bugün yaptıklarının hesabının sorulmayacağını sanıyorsa büyük bir yanılgı içindedir. Tarih tekerrürden ibarettir. Çinliler geçmişte Türkleri sindirmek için her türlü hile ve kahpeliği göstermekten geri kalmamış, lakin Türk Milleti bunların hesabını soracak bir Kürşad'ı sinesinden çıkarmayı daima başarmıştır" ifadelerini kullandı. 
Doğan sözlerini şöyle tamamladı, "Gelinen noktada Türk Milleti hissiyatını canlı tutmalı, devletimizi yönetenler kadim Türk yurtlarında yaşanan insanlık dramına uluslararası camiada en sert tepkiyi vermelidir. Bu mesele milli bir duruşun ötesinde insani ve islami bir görevdir. Doğu Türkistan zulüm gören başka Müslüman coğrafyalar kadar hassasiyet gösterilmeyi hak etmektedir. Uygur Kardeşlerimizle aramızdaki mesafe ne kadar uzaksa gönüllerimiz o ölçüde yakındır. Bu mübarek zamanlar hürmetine Rabbim zulüm gören tüm inanlara yardımını esirgemesin. Türkiye Türklüğünün din ve kan kardeşlerine olan ilgisini kavi kılsın. Al bayraktan gök bayrağa selam olsun" diye konuştu.
Basın açıklamasının ardından Kamu Sen Tekirdağ Şubesi Doğu Türkistanda yaşayan Müslüman Türkler için dua etti. Eyleme Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, MHP Süleymanpaşa İlçe Başkanı Sertaç Alkaya ve yönetim kurulu katıldı. 

Haber Merkezi

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.