banner57

Türk Sağlık Sen Tekirdağ Şubesi Başkanı Yalçın Gür, Döner Sermaye ilgili bir yazılı basın açıklması yaptı. Yalçın Gür, "Döner Sermaye Toplantısında keyfi olarak personelin isimlerini çizerek neyi anlatmak yada ispatlamak istiyorsunuz?" dedi.

"SEBEBİ NEDİR?"

Türk Sağlık Sen Tekirdağ Şubesi Başkanı Yalçın Gür, "Tekirdağ İlimize ve vatandaşlarımıza hizmeti bir borç bilen Halk Sağlığı Uzmanı Dr. Aytekin Uluhan’ın görevden alınarak yerine idareci tecrübesi olmayan birinin atanması yılların idarecisi ve Halk Sağlığı alanında Uzman olan Aytekin Uluhan yerine tercih edilme sebebini gerek Sendikamız gerek Toplum Sağlığı Merkezinde görev yapan fedakar Sağlık Çalışanlarımız, gerek ise Toplum Sağlığı Merkezinden hizmet alan kıymetli vatandaşlarımızda bu değişikliğin sebebini merak etmektedir" diye konuştu.

"HAKLARI SAVUNAMAZSINIZ"

Tekirdağ Şubesi Başkanı Yalçın Gür, "Bu gün yetkili sendika olarak makam odalarında oturup yemek yiyen ve kahve içen, ancak siz değerli çalışanlarımızın haklarının gasp edilmesinde sıra hak isteye gelince; Döner Sermaye Komisyonunda yetkili sendika üyesi olarak yer alan ve %20 performansı gasp edildiği sırada sesini dahi çıkarmayarak acizliğini ortaya koyan malum sendika başkanı ve temsilcileri bu zihniyetle makam odalarından çıkıp sizin odalarınıza oturmadıkça hiçbir sağlık çalışanının hakkını savunamaz" ifadelerini kullandı.

Türk Sağlık Sen Tekirdağ Şubesi Başkanı Yalçın Gür, "Sendikamıza üye olsun yada olmasın;“İnsanı Yaşat ki Devlet Yaşasın” prensibini ilke edinmiş olan siz değerli sağlık çalışanlarının her platformda temsilcisi olan sendikamız bu gün burada Halk Sağlığı Müdürünün yapmış olduğu bir takım "Ali Kıran Başkesen" uygulamaları hakkında basın açıklaması yaparak bir kez daha sizlerin, sağlık camiasına gerçek emek harcayanların yanında olmayı bir borç bilmiştir. Halk Sağlığı Müdürüne soruyoruz. Bilindiği üzere; Döner Sermaye Yönetmeliği gereği kurum çalışanlarının %5 i sayıda personele, her ay toplanan Döner Sermaye Komisyonu Kararları gereği %20 ek performans verilmektedir. Bu güne kadar çalışan hiçbir sağlık çalışanı mağdur edilmez iken göreve gelmiş olduğunuz andan itibaren ilk yapılan Döner Sermaye Toplantısında keyfi olarak personelin isimlerini çizerek neyi anlatmak yada ispatlamak istiyorsunuz" diye konuştu.

Tekirdağ Şubesi Başkanı Yalçın Gür, "Daha sonraki Döner Sermaye Toplantılarında bu tutumlarınızı devam ettirerek bütün Tekirdağ İlinin yükünü çeken Halk Sağlığı Müdürlüğü merkezinde gerekse taşra birimlerinde görev yapıp Şube Müdürü, İl Müdür Yardımcısı ve sorumlu hekimlerin istişareleri ile o ay içerisinde gayretli özverili çalışmaları neticesinde komisyona isimleri önerilen 7 Sağlık Personelinin isimlerini hangi sebeple çizerek bu personelin belki ev kirası belki çocuklarının eğitim masrafı belki de sağlık gideri olabilecek olan ve elle tutulur bir miktar olmamasına rağmen çok görerek keyfi bir şekilde bu haklarından mahrum ederek gayretli ve özverili çalışan sağlık personelin çalışma barışını bozarak neyi elde etmek istiyorsunuz. Yıllarca ilimizde İl Sağlık Müdürü, Laboratuvar Müdürlüğü, Sağlık Grup Başkanlığı ve Sorumlu Hekimlik görevlerini yerine getiren ve hakkında bu güne kadar hiçbir idari soruşturması bulunmayan Tekirdağ İlimize ve kıymetli Vatandaşlarımıza hizmeti bir borç bilen Halk Sağlığı Uzmanı Dr. Aytekin Uluhan’ın görevden alınarak yerine idareci tecrübesi olmayan birinin atanması yılların idarecisi ve Halk Sağlığı alanında Uzman olan Aytekin ULUHAN beyin yerine tercih edilme sebebini gerek Sendikamız gerek Toplum Sağlığı Merkezinde görev yapan fedakar Sağlık Çalışanlarımız gerek ise Toplum Sağlığı Merkezinden hizmet alan kıymetli vatandaşlarımızda bu değişikliğin sebebini merak etmektedir. Yapılan bu değişikliklerden İlimiz Siyasetinin ve Bakanlığımızın bilgisi varmıdır, bu değişiklik ile 2015 yılında yürürlüğe giren Toplum Sağlığı Merkezi ve Bağlı Birimler Yönetmeliğinde Organizasyonu ve idari yapısı başlığı altında yer alan Madde (6) da belirtilen Toplum Sağlığı Merkezi Başkanın atanmasında aranan öncelik olan Halk Sağlığı Uzmanı şartını; Halk Sağlığı Uzmanı olan bir kişiyi görevden alarak yerine önemli bir merkezi Pratisyen Hekime teslim ederek çiğnemiş olmuyor musunuz. Değerli Sağlık Çalışanları; bu gün yetkili sendika olarak makam odalarında oturup yemek yiyen ve kahve içen, ancak siz değerli çalışanlarımızın haklarının gasp edilmesinde sıra hak isteye gelince; Döner Sermaye Komisyonunda yetkili sendika üyesi olarak yer alan ve %20 performansı gasp edildiği sırada sesini dahi çıkarmayarak acizliğini ortaya koyan malum sendika başkanı ve temsilcileri bu zihniyetle makam odalarından çıkıp sizin odalarınıza oturmadıkça hiçbir sağlık çalışanının hakkını savunamaz. Buradan siz değerli Sağlık çalışanlarımıza Sendikamızın hiçbir zaman makam odasında oturup patron sendikacılığı yapmayacağına dair söz verir her daim siz değerli çalışanlarımızın yanında yer almayı borç biliriz" ifadelerini kullandı. 

Haber Merkezi

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.