NEDEN AK PARTİYE OY VERELİM?
banner57

7 Haziran Genel Seçimlerine az bir süre kala Ak Parti Tekirdağ Milletvekili Adayları ve İl Başkanı Ahmet Akçay, kendilerini seçmen yerine koyarak neden Ak Partiye oy vereceklerini açıkladı.


"7 HAZİRANDA OYLAR AK PARTİYE"


AK Parti Tekirdağ birinci sıra adayı Mustafa Yel “Tekirdağ marka ve yıldız şehir olacak, bunun için bu pazar oylar AK Parti’ye” diyor. Mustafa Yel’e göre Tekirdağ marka şehir olunca yeni iş alanları çalışacak, işsizler iş bulacak, çiftçi ve esnaf daha çok kazanacak, turizm gelirleri artacak" dedi. Ayşe Doğan’ın bu Pazar Ak Parti’ye oy verme gerekçesi ise gençler ve çocuklar. Ayşe Doğan sorumuza “AK Parti çocuk, kadın ve gençler için 13 yıllık dönemde ciddi atılımlar yaptı. 2015 sonrası bu alandaki çalışmaları daha da artacak" diye konuştu.AK Parti adayı Metin Akgün’e göre AK Parti yeni dönemde çiftçiye tarımsal desteği arttıracak ayrıca organik tarım, seracılık, damlama sulama da desteklenecek. Metin Akgün, TBMM’de olursa Tekirdağ sanayisinin gelişmesi için bir çok projeye öncülük etmesi bekleniyor."TEKİRDAĞ HİZMET GÖRECEK"


Eyüp Kanar ise kısaca şöyle özetliyor, “Emekliler, çiftçiler ve girişimci kazanacak, onun için bu Pazar oyumuz AK Parti’ye” Hakan Sunal, AK Parti hükümetlerinin Tekirdağ’a yaptığı sağlık, spor, gençlik ve turizm yatırımlarının altını çizerek “AK Parti 2015 sonrası sağlık yatırımlarına yeniden hız verecek. Spor ve gençlikle ilgili çalışmaları katlayarak arttıracak. AK Parti önce insan, önce sağlık diyor.” Ahmet Üzgün AK Parti’nin başarısının uluslararası etki oluşturacağını ifade ederek “AK Parti kazanınca Orta Asya’daki, Balkanlardaki, Irak’taki, Doğu Türkistan’daki soydaşlarımız ile tüm dünyadaki dindaşlarımız da sevinecek. Çünkü onlar güçlü bir Türkiye istiyor” ifadelerini kullandı. Ahmet Akçay’a ise, "Tekirdağ’dan AK Partili ne kadar çok milletvekili Ankara’ya giderse Tekirdağ o kadar güçlü olacak. Bu da yatırımların artması demek" diye konuştu.
7 Haziran Genel Seçimlerine az bir süre kala Ak Parti Tekirdağ Milletvekili Adayları ve İl Başkanı Ahmet Akçay, kendilerini seçmen yerine koyarak neden Ak Partiye oy vereceklerini açıkladı.

Sayılı günler çabuk geçti. 7 Haziran 2015 Pazar günü seçim var. Aylardır her yerde siyasetçiler konuşuyor, vaatlerde bulunuyor, meydan meydan geziyorlar, miting yapıyorlar, televizyonlarda ve radyolarda konuşuyorlar. 7 Haziran’da partiler, genel başkanlar, adaylar, seçim otobüsleri susacak ve o gün seçmen konuşacak. Seçmen, seçim günü oyu ile konuşur. Düşünür, taşınır ve sandığa gidince “Benim oyum şu partiye” der, mührü basar.

Herkesin oy verme gerekçesi farklıdır. Trakya Gazetesi olarak AK Partili adaylardan ve il başkanından kendilerini seçmen yerine koymalarını isteyerek sorduk: Seçmen neden AK Parti’ye oy vermeli? AK Partili adaylar bu sorumuza seçimin son haftasında kullandıkları konseptle cevap verdiler ve “Bu Pazar oylar Ak Partiye, çünkü…” dediler.


MUSTAFA YEL: TEKİRDAĞ MARKA ŞEHİR OLACAK


Daha önce ilimize birçok hizmeti bulunmuş olan AK Parti Tekirdağ birinci sıra adayı Mustafa Yel “Tekirdağ marka ve yıldız şehir olacak, bunun için bu pazar oylar AK Parti’ye” diyor. Mustafa Yel’e göre Tekirdağ marka şehir olunca yeni iş alanları çalışacak, işsizler iş bulacak, çiftçi ve esnaf daha çok kazanacak, turizm gelirleri artacak. Mustafa Yel, Edirne

Süloğlu, Aydın Yenipazar, Kırklareli Pehlivanköy, Gümüşhane Kürtün ve Edirne İpsala kaymakamlıklarından sonra Kilis ve Şırnak vali yardımcılığı görevlerinde bulumuştu. 2005 yılından itibaren de Tekirdağ’da vali yardımcılığı ve Tekirdağ il özel idaresi genel sekreterliği görevini yürüten Mustafa Yel, geçen seçimlerde de partisinden Tekirdağ büyükşehir belediye başkan adayı olmuştu. Mustafa Yel’in TBMM’nin önemli isimlerden biri olacağına kesin gözüyle bakılıyor.


AYŞE DOĞAN: GENÇLER GELECEĞE UMUTLA YÜRÜYECEK


AK Parti’de yönetim kurulu üyesi iken görevinden istifa ederek milletvekili adayı olan Ayşe Doğan’ın bu Pazar Ak Parti’ye oy verme gerekçesi ise gençler ve çocuklar. Ayşe Doğan sorumuza “AK Parti çocuk, kadın ve gençler için 13 yıllık dönemde ciddi atılımlar yaptı. 2015 sonrası bu alandaki çalışmaları daha da artacak. Onun için bu Pazar oylar Ak Parti’ye verilmeli” şeklinde cevap verdi. Diş doktoru olan Ayşe Doğan’a “Peki sağlık?” diye sorunca cevabını daha bir özgüvenle verdi. İşte cevabı: “Yeni hastaneler açılacak, aile hekimliği ve semtlerde verilen sağlık hizmetleri geliştirilecek, ülkemizin her yerinde şehir hastaneleri arttırılacak. İşte bütün bunlar için oylarımız bu Pazar AK Parti’ye.”


METİN AKGÜN: TRAGEP HIZLANACAK, TRAKYA GELİŞECEK


TRAGEP, Trakya için hayati öneme sahip, TRAGEP bu bölgenin GAP’ıdır. Tekirdağ TRAGEP ile çok gelişecek, zenginleşecek” diyen Metin Akgün’ün bu seçimde oyların AK Parti’ye verilmesi için başka sebepleri de var. Halen Çorlu Ticaret ve Sanayi odasında meclis başkanlığı ve Velimeşe OSB Başkan Vekilliği görevini yürüten AK Parti adayı Metin Akgün’e göre AK Parti yeni dönemde çiftçiye tarımsal desteği arttıracak ayrıca organik tarım, seracılık, damlama sulama da desteklenecek. Metin Akgün, TBMM’de olursa Tekirdağ sanayisinin gelişmesi için bir çok projeye öncülük etmesi bekleniyor.


EYÜP KANAR: EMEKLİ, ÇİFTÇİ ve GİRİŞİMCİ KAZANACAK


Yıllarca gençlik ve siyasette hizmetleri bulunan AK Parti adaylarından Eyüp Kanar ise hükümetin yeni dönemde emeklilerin hayatlarına konfor katma konusunda daha cesur davranacağını söyledi. Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Konyalı olmasından dolayı tarım politikalarında da ciddi ataklar beklediğini ifade eden Eyüp Kanar ayrıca girişimcinin

bölge kalkınma ajansları başta olmak üzere birçok bakanlık ve kuruluş tarafından destekleneceğini sözlerine ekledi. Eyüp Kanar kısaca “Emekliler, çiftçiler ve girişimci kazanacak, onun için bu Pazar oyumuz AK Parti’ye” diyor. Eyüp Kanar, ilimizde saygın, cömert ve dürüst bir iş adamı olarak tanınıyor. Gençlere göre ise o aynı zamanda idealist bir ağabey.


HAKAN SUNAL: 7’DEN 70’E SAĞLIKLI OLACAĞIZ


AK Parti’de mesleği tıp olan iki adaydan biri olan Hakan Sunal Özel Çorlu Medianka Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanlığı Ve Başhekimliği görevlerini sürdürürken AK Parti’den milletvekili adayı oldu. Hakan Sunal, AK Parti hükümetlerinin Tekirdağ’a yaptığı sağlık, spor, gençlik ve turizm yatırımlarının altını çizerek “AK Parti 2015 sonrası sağlık yatırımlarına yeniden hız verecek. Spor ve gençlikle ilgili çalışmaları katlayarak arttıracak. AK Parti önce insan, önce sağlık diyor.” şeklinde konuştu. Hakan Sunal’a göre “Bu Pazar oylar AK Parti’ye” demek için sağlık dışındaki en önemli gerekçe ise AK Partili milletvekillerinin ulaşılabilir olmaları. Sunal’a göre “Milletvekili her zaman teşkilatının,

halkın, seçmenin yanında olmalı. Vatandaş ona her zaman ulaşabilmeli.” Hakan Sunal’a “Siz vekil olunca size de kolay ulaşabilecek miyiz?” diye sorduğumuzda anında “Hiç şüpheniz olmasın” diye cevap verdi.


AHMET ÜZGÜN: AK PARTİ KAZANINCA SOYDAŞLARIMIZ DA KAZANACAK


Bulgaristan Deliorman-Şumnu doğumlu olan Ahmet Üzgün birçok eğitim kurumunda yöneticilik yapmış bir isim. Ahmet Üzgün AK Parti’nin başarısının uluslararası etki oluşturacağını ifade ederek “AK Parti kazanınca Orta Asya’daki, Balkanlardaki, Irak’taki, Doğu Türkistan’daki soydaşlarımız ile tüm dünyadaki dindaşlarımız da sevinecek. Çünkü onlar güçlü bir Türkiye istiyor” diyerek seçimlere farklı bir pencereden yaklaştı. “Türkiye, güçlü bir dünya ülkesi olmalı” diyen AK Parti milletvekili adayı Ahmet Üzgün kısaca “Bu Pazar oylar kesinlikle AK Parti’ye diyor.”


İL BAŞKANI AKÇAY: TEKİRDAĞ TBMM’DE GÜÇLÜ OLMALI


AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Ahmet Akçay’ın AK Parti’ye oy verme gerekçelerinin başında Tekirdağ’ın TBMM’de ve hükümette güçlü şekilde temsil edilmesi isteği geliyor. Akçay’a göre Tekirdağ’dan AK Partili ne kadar çok milletvekili Ankara’ya giderse Tekirdağ o kadar güçlü olacak. Bu da yatırımların artması demek. Ahmet Akçay ayrıca CHP’li seçmenin de bu Pazar AK Parti’ye oy vermesini istiyor. İşte sözleri: “Belediye seçimlerinde Tekirdağ’da CHP’ye oy vermiş hemşerilerime sesleniyorum. Hizmet etsin diye belediyede CHP’ye oy verdiniz. Şimdi ne oldu? Belediyelerden MHP’liler, AK Partililer memnun olmadığı gibi CHP’liler de memnun değil. Halkımız belediyelerden iş bekliyor, icraat bekliyor ama belediye yapmıyor. Çöpleri bile kaldıramıyorlar. Böyle belediyecilik mi olur! Lütfen, pazar günü hizmet için, yatırım için, gelişme için, istihdam için oy verin. Meclise göndereceğiniz AK Partili milletvekili sayısı CHP’den fazla olursa ben de şu sözü veriyorum. CHP’li belediyelerin eksik bıraktığı her ne varsa iktidarın tüm imkânlarını kullanarak o hizmeti getireceğiz. Tekirdağ’dan Ankara’ya daha fazla AK Partili vekil gönderirseniz onlar sadece milletvekili olarak değil ‘bakan’ gibi çalışacaklar.”

Haber Merkezi

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.