19 Haziran 2018 Salı

KİRAZ FESTİVALİ KORTEJİ KARIŞTI

Nazmi Duygu - İl Genel Meclisi Gözüyle

Değerli okurlar; sizlere zaman zaman Tekirdağ İl Genel Meclisindeki çalışmalarımız ile ilgili bilgiler sunmuştum.

01 Şubat 2013 Cuma 19:01
Bu haber 1647 kez okundu
Nazmi Duygu - İl Genel Meclisi Gözüyle
         2009 yılı 29 Mart seçimlerinde sizlerin oylarıyla il genel meçlisi üyesi olarak görevlendirilmiş olduk. Hatırlarsanız sizlere ilk altı aylık çalışmalarımız ile ilgili yaptığımız ve yapacağımız işlerle ilgili broşür sunmuştum. Çeşitli partilerden CHP-19,AKP-12+1=13 MHP-1 Demokrat-2-1=1 DSP-1 olmak üzere 35 il genel mecilisi üyesi birkaç konu dışında birçok hizmetlere imza attık. Örnek verecek olursak her yıl 256 köyün yollarını menfezlerini onardık,tüm  ilçelere sulama göleti (H.İ.S)yaptırdık,halen 22 köyde 6’sı saray’da olmak üzere Hayvan içme sulama (H.İ.S)göleti projesi devam etmektedir.Bunların bir kısmı yeni gölet,bir kısmıda mevcut göletlerin temizlenme projesidir.Hemen hemen tüm ilçelere kültür desteği kilit taş desteği okul,cami,sosyal tesislere yardım yapılmıştır.Şarköy uçmakdere yolu saray Bahçeköy, kastro çamlıköy yolu özel idaremizce asfaltlanmıştır.

       2013 yılında her ilçede ortalama 25 km bizim Saray ilçemizde 26 km Saray, Yuvalı, Demirler, Kadıköy, Sofular, Pınarbaşına kadar 10 cm kalınlığında sıcak asfalt yapılacak dolayısıyla her yıl asfalt tamiri için ödenek aranmayacak.NKÜ tıp fakültesinin yeni oluşumda çeşitli projelerinde devamlı maddi yardımda bulunduk.

       Özel idaremize gelen kıt ödenekle çok işler başardık. Halkımızın büyük desteklerini gördük.Başta Malkara ilçesi Hemit, gönence, gözsüz, olmak üzere,Şarköy eriklide muratlı sulama sistemleri her ilçede seracılık destekleri ,sadece saray ilçemiz,güngörmez, sefaalan ve Bahçeköy de bulunan manda ineği varlığımız nedeniyle Tekirdağ manda birliği kurulmuştur böylece manda üreticilerinin manda başına 750 tl karşılıksız destek alması sağlanmıştır.
Bu konuda desteklerini esirgemeyen NKÜ Rektör Yardımcısı Prof.Dr. M.İhsan SOYSAL hocamıza ve ekibine Tekirdağ ve ilçemiz adına teşekkür ederim. 
Manda sütü, yoğurdu, peyniri, kaymağı, doğal mantar, kastro denizi ve ıstranca ormanlarımız Saray halkımızın gelir kaynağı olmuştur. Bunu daha verimli şekilde ekonomiye döndürme çalışmaları devam etmektedir.
Saray ilçemizdeki manda varlığı nedeniyle kurulan Tekirdağ manda birliği daha önce ki Tarım İlçe Müdürlüğündeki görevim nedeniyle şubesi kurulan Saray da ki Tekirdağ Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği, sonradan kurulan Tekirdağ Koyun Keçi birliği ve ilçemizde kurulan Saray Süt Birliği Saray merkez ve köylerimizde hayvancılık yapan insanlarımızın biraz olsun ekonomik açıdan rahatlamalarına neden olmuştur. Bu konu Tekirdağ tarım ve hayvancılık komisyonu başkanı olarak beni de bir nebze mutlu etmiştir.
2013 bütçesine ilçemizdeki manda birliği için 100 bin tl, zaanan keçisi alınması içinde 60 bin tl ödenek konmuştur. 
Her yıl tüm ilçelerimizde bulunan köylerimizin tarla yolları onarılmış, çiftçilerimizin işleri kolaylaştırılmıştır.
Ayvacık köyü DSİ barajı bitiminde Saray merkez ve köylerinde 50 yıl su problemi görülmeyecektir. Bu konuda Ayvacık köyü muhtarı, Saray Belediye Başkanı ile birlikte çok mücadele ettik.
Malkara, Hayrabolu ve Sarayda halkımızın isteği dışında kurulması istenen İMP planları içinde bulunan TOP ve TAP bölgelerinin kurulması il genel meclisimizce iptal edilmiştir.
Tüm köylerimize, okullarımıza, camilerimize, merkez okullarımıza çeşitli fidan bağışları yapılmıştır. 
Saray da 12 köye çocuk parkı yapılmıştır.
Saray merkez ve okulu olan köylerimize masa tenisi, voleybol ağları ve direkleri, basket potası yaptırılmış ve hediye edilmiştir. 
TKA, özel idaremiz il genel meclisi destekleriyle Saray EML toz boya ünitesi Saray MEArıcı Anadolu lisesine Basketbol, voleybol, tenis ve badminton oynanacak saha kazandırılmıştır. 
Yıllardır sürüp gelen bitirilemeyen ANEL kapalı spor salonu nihayet bitirilmiş, bu konu ile ilgili özel idaremizden 200 bin tl çıkartılmış Çerkezköy Ticaret odasından 150 bin tl , hala bitirilemeyince Spor Totodan 400 bin tl daha çıkartılarak tamamlanmış ve hizmete açılmıştır. 
Bu konu ile ilgili Tekirdağ il genel meclisi üyelerimizin tümüne Çerkezköy Tic. Odasına, başkan vekili İsmet BİLECEN e, meclis başkanı Gürkan KESİME ve Çerkezköy tic. Odası üyesi olan tüm Saraylı hemşerilerimize, Tekirdağ milletvekilimiz Özlem YEMİŞÇİ ye, Tekirdağ Gençlik ve Spor eski ve yeni Müdürlerimize, Saray eski Kaymakamımız Sayın Yaşar KARADENİZ e, ilçemizde ki çalışmalarda tek yürek olan tüm siyasi parti yöneticilerine burada sayamadığım emeği geçen herkese şahsım ve Saray halkı adına çok teşekkür ederim.
Yine bir türlü bitirilemeyen Saray Öğretmenevi inşaatına 400 bin tl çıkartılmış ve bütçeye konmuştur. Nisan ayında ek bir ödenekle ihale sürecine girecektir.
Bölgemizde arıcılığın, seracılık ve bağcılığın geliştirilmesi için kurslar düzenlenmiştir.
Safaalan köyü Sincap evleri konutlarında ve güngörmez Sıla evlerinde bahçıvanlık yapıp sertifikaları olmadıkları için çalıştırılmayan halkımızın, buralarda ki ekmek kapılarının kapanmaması için bizzat bu köylerde ilköğretim okullarında kurs düzenlenmiş, Sincap evler ve Sıla sanatçı evleri ve Canım doğa fidanlığında uygulamalı pratik yaptırılarak bahçıvanlık sertifikası almaları sağlanmıştır. Bu konuyla ilgili Saray Kaymakamlığına, Saray Belediye Başkanlığına, Saray İlçe Gıda, tarım ve hayvancılık müdürlüğüne, Saray Halk eğitim merkezi md.lüğüne saray halkı adına teşekkür ederim.
Halkımızdan çeşitli konularda sorunları olanlara (hastalık, işsizlik, SGK, bayındırlık, spor vb.) aracı olunmuş 6000 den fazla insanımızın sorunları çözümlenmiştir.
2009- 2012 yıllarında Saray ilçemiz ve köylerinde görülen sel felaketleri sonunda halkımızın yaraları mevcut şartlar dahilin de sarılmış, üzüntüleri aza indirilmiştir. Vatandaşlarımızın mağduriyetlerinin giderilmesinde tüm birimlerin azami derece olumlu derecede çalışmalarını sağlayan eski valimizi Sayın Zübeyir KEMELEK ve genel sekreterimizi Mustafa YEL e, şimdiki valimiz Ali YERLİKAYA ya halkımız adına teşekkür ederim.
Tekirdağ ilimizde yüksek okul binası olmayan tek ilçe Saray dır. Bu konu ile ilgili aralıksız sürdürülen çalışmalar meyvalerını vermiş Saray-Çerkezköy yolu üzerinde ki 158 dekar Askeri bölge alanının kullanım hakkı NKÜ bünyesinde Saray MYO yapımı için alınmış ve Saray Belediyemiz derhal burası ile ilgili imar çalışmalarına başlamıştır. Her hangi bir olumsuz durum olmazsa Nisan-Mayıs ayında inşaat yerleşke yapılacaktır. 
Bu konunun tahsisi için elinden gelen yardımları esirgemeyen NKÜ kurucu rektörü Prof. Dr. Halim ORTA ya 2. Rektör Prof. Dr. Nizamettin ŞENÖYLÜ ye şimdiki rektörümüz Prof.Dr. Osman ŞİMŞEK e, Saray MYO eski md. Yar.Doç.Murat DEVECİ ye ve şimdiki müdürümüz Yar.Doç.S.Ahmet MENTEŞ, Saray MYO Sekreteri Mesut KABAĞAÇ a, bu işin olmasında Genel Kurmay Başkanlığı bünyesinde yardımcı olan Per.Kd.Alb. Özcan GÖKMEN e, Saray halkımıza, Tekirdağ Milletvekillerimize ve hizmeti, emeği geçen gizli kahramanlara şahsım ve saray halkı adına teşekkür ederim.
Değerli Saraylılar, Tekirdağmızın değerli merkez Süleymanpaşa ilçesi, Çerkezköy, Çorlu, Muratlı, Marmara Ereğlisi, Malkara, Hayrabolu, Şarköy ilçesi ve bunlara bağlı eski belde ve köyleri (şimdiki mahallelerimizde) yaşayan tarım, hayvancılıkla ve diğer iş kollarında emek veren buralarda yaşamlarını sürdüren tüm insanlarımız; 
Bilindiği üzere 29 mart 2009 seçimlerinde sizler tarafından il genel meclisi üyeliklerine layık görüldük seçilen Tekirdağ il genel meclisi üyesi 35 arkadaşımızla, bizden önce bu kutsal hizmet yarışını sürdüren arkadaşlarımızdan hizmet bayrağını alarak; yarışımızı sizlere yaraşır ve yakışır şekilde hizmetlerimize devam ediyoruz.
İnşallah bizlere verilen hizmet süresi sonunda sizlerinde, bizlerinde mutlu olacağı hizmetleri yaparak, hizmet bayrağını seçilecek arkadaşlarımıza vereceğimize inanıyor, hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum; 
SAĞLIK ve SEVGİ ile kalın.

Nazmi DUYGU ; Tekirdağ İl Genel Meclis Üyesi
Meclis Katibi, Tarım ve Hayvancılık Komisyonu Başkanı
Haber Merkezi

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  banner12
  HAVA DURUMU
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  NAMAZ VAKİTLERİ
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  EN ÇOK YORUMLANANLAR
  BUGÜN
  BU HAFTA
  BU AY
  SPOR TOTO SÜPER LİG
  Tür seçiniz:
  SAYFALAR
  SENDE YAZ
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri

  Siz de yazmak istemez misiniz?

  Ziyaretçi Defteri
  ARŞİV