19 Haziran 2018 Salı

KİRAZ FESTİVALİ KORTEJİ KARIŞTI

‘İsrail’e hizmet ediyorlar’

ALİ RIZA ETİ'DEN CHP LİDERİ KILIÇDAROĞLU'NA SERT ELEŞTİRİ

15 Haziran 2017 Perşembe 12:52
Bu haber 4648 kez okundu
‘İsrail’e hizmet ediyorlar’

 Atatürk mezardan çıksa, ilk keseceği adamlar partinin başına geçmiş. Bakıyorsunuz bilerek mi bilmeyerek mi hala Amerika'nın ve İsrail'in değirmenine su taşımaya devam ediyorlar. 

Tekirdağ Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi ile Tekirdağ Esnaf ve Sanatkarları Kredi ve Kefalet Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Büyükşehir Belediye Meclisi Üyesi Ali Rıza Eti, Türkiye'nin ekonomik olarak bağımsız bir ülke olamadığını belirterek, "Geçmişte bizi istila edenler şu anda bize mal satıyor. Fiat, İtalyan. İtilaf devletlerinin içinde. Reno, Fransız. O da aynı, Osmanlı'yı yıkanların içinde. Ford-Ferguson, İngiliz. O da Osmanlı'yı yıkanların başında. Biz bunlardan özgürlüğümüzü ve bağımsızlığımızı aldık ama bugüne kadar hep onların mallarını sattık. Onların 'yap' dediğini yaptık, 'yapma' dediğini yapmadık, yapamadık. Yapmaya kalkan genel başkanlarımız, başbakanlarımız ya asıldı, ya darbeyle devrildi, ya da zehirlendi. Biz şimdi kendi enerjimizi kendimiz üretelim, kendi savunma silahlarımızı  kendimiz yapalım istiyoruz. 'PKK saldırıyor, Amerika bana silah ver' diyerek Amerikan'nın lütfuna kalmayalım; kendimiz üretelim, kendimiz kendimizi savunabilelim istiyoruz. Peki Amerika buna izin veriyor mu? Vermiyor" şeklinde konuştu. 
"KATAR 
CEZALANDIRILIYOR"
Şu anda  gündemde olan Katar konusuna da değinen Ali Rıza Eti şunları söyledi: "Arap yarımadasında 10'u aşkın ülke var, niye sen hepsini bırakıp Katar'la uğraşıyorsun? Çünkü Katar, Amerika Birleşik Devleteleri'nin bütün bankalarındaki paralarını çekip Türk bankalarına yatıran bir ülke. Çünkü Katar, kendi topraklarında Türkiye'nin askeri üssünün olmasına izin veren tek ülke. Çünkü Katar, Türkiye'nin yanında olan bir ülke. Bu nedenle cezalandırılıyor. 'Sen nasıl Amerika gibi güçlü bir ülkeyi bırakıp, Türkiye gibi zayıf bir ülkeye gidersin... Hadi bakalım şimdi serserileri sarayım başına da gör' deniliyor. Cezadır bu. Yaptıran kim, Amerika. Yapan kim, Amerika'nın köpekleri! Arap halklarının yüzde 90'ı Türkler'le birleşmekten yana ama Arap halklarının başına hep Amerika'nın fikrini savunacak liderler gelir. Halkın istekleri doğrultusunda hareket edecek liderler iktidara gelemez, gelse de orada duramaz. Sisi gibi biri gelir, onu oradan indirir. 
"EVET, ERDOĞAN 
DİKTATÖR!"
Almanya, Fransa, Belçika, Hollanda... Siz bütün dünya kamuoyunun gözü önünde seçimleri kazanan Recep Tayyip Erdoğan'a sabahtan akşama kadar 'diktatör' diyeceksiniz, Mısır'da elindeki silahı hükümeti devirmek için kullanan Sisi'ye hiçbir şey demeyeceksiniz. Ondan sonra o Sisi, silahların gölgesinde bir seçim yapacak... Afedersiniz, 'Çok yiyorsa git at oyunu nereye atacaksan' der gibi bir seçim yapacak... Milletin ancak yüzde 40'ı sandığa gidecek... Ve o yüzde 40'ın da ancak yüzde 80'inin oyunu alacaksın... Ondan sonra Mısır'daki bu hükümet seçilmiş ve meşru bir hükümet olurken Türkiye'de Recep Tayyip Erdoğan diktatör olacak! Evet, Recep Tayyip Erdoğan diktatör! Çünkü Amerika'yı dinlemiyor, kendi kafasına göre iş yapıyor. Amerika ona diyor ki, 'Kardeşim oynama şu silahlarla, uçaklarla, helikopterlerle... Biz sana veririz'. O da, 'Olmaz, ben yapacağım' diyor. Diktatör adam, dinlemiyor! Almanya'yı dinlemiyor, diktatör! Onlara göre tabii. Ama dünyanın en demokratik ülkesinin, en demokratik yollarla seçilmiş lideri. Onu da yemeye çalışıyorlar şimdi!  Gezi Parkı olaylarında olduğu gibi Türkiye ekonomisini alt üst edebilmek için bir bahane uydurup her türlü namussuzluğu yapan bir dünya var karşımızda.
"BÖYLE ANA MUHALEFET LİDERİ OLMAZ"
Türkiye bir şekilde, Osmanlı yıkıldığı zaman içimize çöreklenen gizli servislerin elemanlarından ve bunların oyunlarından kurtulup tam bağımsız olmak için elinden gelen mücadeleyi yaparken; bize kancayı takmış, ayağımıza prangayı bağlamış ülkelerin içimizdeki 
elemanları da boş durmuyor. Gezi Parkı olaylarını çıkarıyorlar. 1980'lerde sağ-sol olayları vardı, sonrasında PKK olayları oldu. Ondan evvel Asala vardı. Baktığınızda hep bir oyun... Bırakın şu oyunları artık. Bu oyunların hepsinin başında Amerika ve Avrupa var. İçeride  muhalefet, 'Hükümet yüzünden oldu', hükümet de 'Muhalefet yüzünden oldu' diyor. Yahu arkadaş hiçbirinizin yüzünden olmadı. Sen hükümette olsan da bu olacaktı, ben hükümette olsam da olacaktı ki oluyor zaten. Bunların derdi; Türkiye'nin birliğini, dirliğini ve istikrarını bozmak, ekonomisinin hızlı yükselişini engellemek. Bizim bu olayları doğru okuyup, doğru bir yerde durmamız lazım. Bu tezgahları bize planlayanlara karşı birlikte hareket etmemiz lazım. Ama gelin görün ki böyle ana muhalefet partisi genel başkanı gibi bir tane adam olmaz. 
"ZAVALLILARA BU 
PARTİ EDİLMEMELİ" 
Ana muhalefet partisi genel başkanı, 'Katar'a karışma' diyor... Dün, 'Suriye'ye karışma'; ondan evvel de 'Libya'ya karışma' diyordun. Yahu arkadaş ben bunların hiçbirine karışmadığım zaman, zaten mal satacak bir pazarım yok ki... Türkiye IMF'den borç para almak zorunda olan bir ülke olacak yine. Ama bir şekilde müdahil olup bu ülkelerde de söz sahibi olursam, bunlara mal zatabilirim. Benim genç bir nüfusum ve sanayim var, sanayimin ürettiği ürünleri buralara satabilirim. Sen kenarda durup 'Birbirinizi yiyin' dersen, onları gelip ayıran oraya sahip çıkar. Amerika gibi, Rusya gibi, İran gibi, Çin gibi. Sen dışarıdan ne yapabileceksin? Bir daha seni oraya sokarlar mı? Bir daha o pazara girebilir misin? Böyle zavallılara da bu partileri teslim etmemek lazım. Atatürk'ün partisini böyle olur olmaz adamalara da teslim etmemek lazım. Yazıklar olsun! Ben eski bir Cumhuriyet Halk Partili'yim, üzülüyorum. Samimi olarak söylüyorum. Bu partinin başına iyi bir lider gelmedi. 
"YALANLARLA MİLLETİ KANDIRMAYA 
ÇALIŞIYOR"
Eceveti'i hep iyi anlattılar ama onun zamanında bu ülke iki defa ekonomik kriz yaşadı... Devalüasyon patladı, enflasyon hortladı, yokluklar, karaborsalar... Ecevit iyi bir insandı ama iyi bir devlet adamı, iyi bir yönetici değildi. 'Dış güçler Ecevit'e bunu yaptı'... Evet, dış güçler şu anda Tayyip Erdoğan'a da neler yapmaya çalışıyor... Önemli olan senin bunları anında okuyup karşı hamleyi yapabilmendir. Sen her türlü taaruza açık kalırsan, dış güçler sana her şeyi yapar. Ekonomini de çökertir, şunu da yapar bunu da yapar. 16 Nisan'daki evet-hayır referandumundan önce 4 TL'yi gören dolar şimdi 3.5 TL. Ne oldu? O gün dolar patlasın diye uğraşanlar, piyasadan dolar çekenler vardı. Bunlar olacak, ekonomizi çökertmek isteyenler bunları yapacak. Sen buna karşı ne yapabiliyorsun? Sen de buna karşı Varlık Fonu'nu kurdun. Doların olmasa bile varlığını ipotek gösterip dolara müdahale edebiliyorsun. Buna da karşı olan bir ana mauhalefet liderimiz var. Varlık Fonu şuymuş, buymuş diyerek bir sürü yalanlarla milleti kandırmaya çalışıyor. Neymiş efendim, sabahleyin gelip senin malına el koyabilirlermiş filan... Nerede yaşıyorsun sen, bu saçmlalıklara beş yaşındaki çocuk bile inanmaz. 
"ARAPLARI BİZE HEP 
KÖTÜ GÖSTERDİLER"
Çocukluğumuzdan beri okulda da, yaşadığımız ortamlarda da Arapları bize hep pistir, kalleştir, haindir, bunlardan dost olmaz gibi göstermeye çalıştılar. Bize böyle öğrettiler ama o yıllarda Arapların çok sağlam dostları kimdi? İngilizler, Amerikalılar, İsrailler Araplarla çok dostlardı. Bizim 'kalleş', 'Pis, 'Hain' dediğimiz Arapları onlar çok seviyorlardı. Neden? Çünkü Arap hiçbir şey üretmiyor ki... Arap petrolü satıyor, parasıyla da bir şeyler alıyor. Bütün temel ihtiyaçlarını satın alıyor, üretmiyor. Çok iyi. Kimin için? Üreten için. Kim üretiyor? Amerika üretiyor, İngiltere üretiyor, Avrupa üretiyor, İsrail üretiyor. Kim tüketiyor? Araplar. Araplarda para var, bunlarda da sanayi var. Bize de ne diyorlar; 'Pis Aaraplar, yaklaşmayın onalara', 'Hain ve kalleş onlar, bizi arkadan vurdular'. Bu oyunu kim bozdu? Rahmetli Necmettin Erbakan. Nasıl? Libya'ya giderek. Yerli gazeteler neler yazdı... Erbakan'ı vatan haini ilan ettiler. Libya ile bir kapı açtık, ticaretimiz başladı. Arkasından da Cezayir geldi. Akabinde Erbakan gitti. Beş yıl yine Ecevti hükümeti... Krizler, yokluklar, 'Kurtar bizi IMF baba' naraları... 
"AK PARTİ, ERBAKAN 
BIRAKTIĞI YERDEN..." 
Sonra AK Parti iktidarı geldi, yine Erbakan'ın bıraktığı yerden Arap camiasına yaklaşmaya devam ettik. Onların 'Pis, kalleş' dediği Araplara yaklaştık. Öyle bir yerde geldik ki Kaddafi öldürüldüğü gün Libya'da satılan ürünlerin yüzde 87'si Türk malıydı. Sisi darbe yaptığı gün, Mısır'da satılan ürünlerin yüzde 75'i Türk malıydı. Biz Esed'e Esad derken, Bakanlar Kurulu toplantısını beraber yaptığımız zamanlar, Suriye'de satılan ürünlerin yüzde 80'i Türk malıydı. Kuzey Irak'ta satılan ürünlerin yüzde 90'ı Türk malıydı. Birileri bu işten rahtsız oldu. O yıllar hangi yıllar? 2012-2016 yılları arası. O yıllarda biz 'Pis Araplar'a bir yaklaşalım bakalım ne olacak demişiz ve ne olmuş? Türkiye ortalama yüzde 11.5 büyümüş. Sadece 'Pis Araplar'a selam verdik, daha içlerine de girmedik ama yüzde 11.5 büyüdük. Yollar, köprüler, hastaneler filan yapıldı. Aynı yıllarda yani 2012-2016 yılları arasında Avrupa ekonomisi yüzde 4 küçülmüş. Onların 'Pis Arabı'nı elinden alınca Avrupa yüzde 4 küçülmüş. Sonra ne olmuş? Avrupa ve Amerika Kaddafi'yi öldürtmüş. Cezayir'de de Bin Ali bilmem neyi darbe indirmişler! Sonra Tunus Devtlet Başkanını alaşağı yapmışlar! Başka... Mursi'yi indirmişler! Sonra Suriye'yi karıştırmışlar, orada bir büyük ateş yakmışlar! Şimdi Türkiye gelip içine atlasın diye bekliyorlar. 
"NE VARSA 'PİS 
ARAP'TA VAR"
Türkiye'ye kim selam verdiyse ya da Türkiye kime sealm verdiyse yandı hem de cayır cayır yandı! Ey millet aklınızı başınız toplayın. Ne varsa birlik olmakta var, ne varsa 'Pis Arap'ta var. 'Pis Arap'ta para var, sende de genç nüfus var. Sen üreteceksin ona satacaksın. O parayı dünyaya sen yönlendireceksin, dünyanın ekonomisini sen belirleyeceksin. Yapabilir misin? Yaparsın. Ama sen bunu yapmayasın diye ne yapıyorlar biliyor musun? Türki Cumhuriyetler, Rusların elinde. Arapların da tamamı Amerika'nın ve Yhudilerin elinde. Biz de Amerika'nın güdümündeyiz. Şimdi bizim birleşmemiz için çok güzel sistemler kuruyorlar. Bizim içimizde laikçiler var, cumhuriyetçiler var... Ne olduğunu bilmiyorlar ve 'Şeriat geliyor' diye naralar atıyorlar. Bırakın şeriat İran'a geldi, beş tane nükleer santrali var. Amerika, Afganistan'ı istila etti ama İran'ı edemiyor. Niye? İran, bir nükleer güç. Şeriat da var orada yani. Biz şeriatı savunmuyoruz ama insanları bununla korkutarak hep iyi yapanın, doğru yapanın önünü kestiler. Doğru yapnı hain ilan ettiler; astılar, kestiler, zehirlediler. Demirel gibi Avrupa ve Amerika aşığı olanları da adam yerine koyup el üstünde tuttular. 
"ARAP HALKLARI 
İSTİYOR AMA..."
Araplar ve Türki Cumhuriyetleri halklarının yüzde 95'i Türkiye ile birleşmekten yana. Mesela Mısır halkının yüzde 95'i Türkiye ile birleşmek istiyor ama nasıl birleşsin... Sisi var başında. Ordu Sisi'ye bağlı, polis Sisi'ye bağlı. Amerika CIA ajanlarının hepsi orada Sisi'ye istihbarat veriyor. 'Ben Türkiye ile birleşmeye gidiyorum' diyenin kellesi kopuyor. Yani o halkı yönetecek liderleri Amerika koyuyor başına. Bu yüzden birleşemiyorlar bizimle. Yoksa halk neyin ne olduığunu biliyor. Geçenlerde arkadşımın biri Cezayir'e gitti... Cezayirli Arap, "Siz bizi burada bırakıp kaderimize terk ettiniz" diyor. Osmanlı'nın yıkıldığı dönemlerden bahsediyor. Osmanlı'nın kendini savuncak gücü kalmamış ama onlar hala bizden medet bekliyor ve 'Bizi braktınız' diyerek bizi suçluyor. Sizi bıraktık ama biz de yağ bal içinde değiliz ki! Biz de esir düşmemek için büyük bir mücadele verdik. Yani siz onlara esir düştünüz de biz kurtulduk mu... Onları da bu şekilde kışkırtıyorlar. 'Osmanlı sizi yüz üstü bırakıp gitti', 'Osmanlı, dinini terk etti', 'Türkiye'yi siz Müslüman sanıyorsunuz ama artık öyle değiller. Siz onları bekleyip durmayın artık' diyorlarmış. Tabii Amerikan'ın yerinde ben olsam, ben de aynısını yaparım. Birileri benim dünyadaki hegomanyamın bir bölgesini ele geçirip, 'Ben de bir parça alayım' diyor. Ben de bir şekilde onu yok etmeye çalışırım. 
"ABD'NİN DEĞİRMENİNE 
SU TAŞIYORLAR"
Şimdi senin 100 dönüm tarlan var ve burayı ekip biçiyorsun. Biz ikimiz gelip 'Çık buradan, 20 dönümünü biz ekeceğiz' dedik... Verir misin tarlanı bize? Şimdi dünya Amerika'nın tarlası, istediğini ekip istediğini biçiyor! 'Irak'ta nükleer veya kimyasal silahlar var, orada bir diktatör var, ben buraya demokrasi getireceğim' diyen Amerika 3 milyon insanın kanına girdikten sonra çıktı gitti. Kimse de hesap sormadı. Amerika'ya, 'O diktatör zamanında böyle ölümler olmadı orada. Huzur vardı, bir düzen vardı. Şimdi huzur da yok, düzen de yok. Ülkeyi mahvettin, sen yaptın bunu. Demokrasi böyle bir şey değil' diyemiyor kimse. Neden? Tarla onun, istediği gibi ekip biçiyor. Suriye'yi, istediği gibi ekip biçiyor! Türkiye'yi istediği gibi ekip biçiyor ama şu anda istediği gibi ekip biçmesin diye bazı adımlar atılıyor. Bu da onun canını yaktığı için 'Erdoğan diktatör', 'Erdoğan'ı öldürün', 'Diktatör beni dinlemiyor' diyor. Doğru söylüyor... O diktatör onları dinlemiyor. Bizim içimizde de davul sesine gidenler var! Siyaset yapıyorum zannedip de onların değirmenine su taşıyanlar... 'Atatürkçülük, Cumhuriyetçilik, Lailkçilik' deyip de farkında olmadan İsrail'e uşaklık edenler... Atatürk mezarda çıksa, ilk keseceği adamlar partinin başına geçmiş. Bakıyorsunuz bilerek mi bilmeyerek mi hala Amerika'nın ve İsrail'in değirmenine su taşımaya devam ediyorlar". 
4Göksal Serdar
Haber Merkezi

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  banner12
  HAVA DURUMU
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  NAMAZ VAKİTLERİ
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  EN ÇOK YORUMLANANLAR
  BUGÜN
  BU HAFTA
  BU AY
  SPOR TOTO SÜPER LİG
  Tür seçiniz:
  SAYFALAR
  SENDE YAZ
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri

  Siz de yazmak istemez misiniz?

  Ziyaretçi Defteri
  ARŞİV