IŞİD KATLİAMLARINA TEPKİ
banner57

MÜSİAD Tekirdağ Şubesinde gerçekleşen basın açıklamasında STK ve siyasi parti başkanları ve yöneticileri yer aldı. Basın açıklamasına  Saadet Partisi Çorlu İlçe Başkanı Murat Vakitçi başkanlık yaptı. İşid katliamlarının ana başlık olduğu basın açıklamasında; Vakitçi barıştan ve kardeşlikten  yana olduklarını vurguladı.


“GÜNAHLARINIZA MÜSLÜMANLARI ALET ETMEYİN”

MÜSİAD Tekirdağ, Anadolu Gençlik Derneği, MemurSen, Çimder, Alperen Ocakları, Saadet Partisi, Adalet ve Kalkınma Partisi, Büyük Birlik Bartisi, İlim Yayma Cemiyeti, Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Mostar İşadamları Oluşumu, İştrak, Mttb, Kalemder, Yokuş Spor Kulübü, İhsander, Kuran Halkaları, Hayrat Vakfı, Niyaziye Vakfı, Ümide Yolculuk Derneği, İhyader, Çorlu İlim Kültür Vakfı, Mehmet Emin Derneği, Hasender, Hayrat İnsani Yardım Vakfı, Hak-İş, Tümkasder, Bayburtlular Derneği, Sinoplular Derneği, Samsunlular Derneği, Yozgatlılar Derneği, Tokatlılar Derneği, Konyalılar Platformu, Hamidiye Derneği, Kuba Vakfı, Büro MemurSen, Ulaştırma MemurSen, Toçbirsen, Birlik HaberSen, Emekli MemurSen, Diyanetsen, Eğitim-BirSen, SağlıkSen, Öğ-Der, Sosyal Girişim Derneği Adına Ortak açıklama yapan Saadet Partisi Çorlu İlçe Başkanı Murat Vakitçi, “Bizler Çorlumuzda faaliyet gösteren STK ‘lar ve Siyasi partiler olarak son günlerde Cennet Vatanımızın sürüklenmek istendiği ateş çemberi dolayısıyla bu deklarasyonu sunuyoruz. Sınırımızın hemen yanı başında Işid diye bir bela hasıl oldu. Bu belayı bu coğrafyaya ithal eden silah ve petrol baronları ,kaosdan beslenen emperyalistlerdir. Işid İslam adına Müslüman kıyımı yapan taşeron bir terör örgütüdür. Bu güruhun İslamı ve Müslümanları temsil etmediği ortadadır. Çünkü kandırılmış saf insan yığınlarını koordine eden üst yöneticilerinin çoğu batı mihraklıdır. O bakımdan kandan beslenen bu çeteyi lanetliyoruz. Günahlarınıza Müslümanları alet etmeyin.” dedi.


“ETRAFIMIZDAKİ ATEŞ HOŞUNUZA MI GİDİYOR?”

“ Işid'i başımıza bela eden küresel çete, ortadoğudaki ateşi Işid maşasıyla karıştırıp harlamaktadır. Sizi Esed’ten kurtaracağız diye mazlumları daha vahşi IŞID’e teslim olmaya mecbur bırakıyorlar. Ölümün Türkçesi de, Kürtçesi de,Arapçası da ,yüreği olan herkese hüzün verir. Barışın Türkçesi de, Kürtçesi de, Arapçası da yüreği olan herkese huzur verir.Her zaman mazlumun yanında zalimin karşısında olan aziz milletimiz Suriyeli kardeşlerimize olduğu gibi Kobaniden göç etmek zorunda kalan 200 bin kardeşimize de kucak açarken masum çocuğun gözyaşını silen Mehmetçiğimize kimi kendini bilmez, merhametten anlamaz güruh, taş atmaktadır. Ama bizim kardeşlerimiz kendisine taş atan el ile kendisine aş veren eli ayırt edecek ferasete sahiptir. O zaman şu soruyu sormak gerek; “Kobani'ye girin diye ülkemizi savaş alanına çevirenler, niçin sınır ötesi operasyon yetkisi veren Tezkereye destek vermediler?” Bu ateşi harlayıp kabartanlar, bu ateş önce sizi yakar. Kürt halkı için yola çıktık diyorsunuz, en büyük zararı kendi soydaşlarınıza yapıyorsunuz. İnsanlara sokağa çıkın emri vererek “ben sokağa çıkın dedim,yakın yıkın demedim.” diyen parti başkanının vekili hem de bayan Mehmetçiğimize taş atarken görüntülendi. Sizin amacınız ne? Etrafımızdaki ateş hoşunuza mı gidiyor? Dış güçlerin ve hain işbirlikçilerinin tahriklerine kapılıp gaza gelmeyin. Hani ortadoğuda barış? Hani baharlar nerde? Bahar Libya'ya geldi mi? Tunus'a geldi mi? Irak'a geldi mi? Mısır'a geldi mi? Fas'a geldi mi? Suriye'ye geldi mi? Bunları görmüyor musunuz?” diye konuşmasını sürdüren Saadet Partisi Çorlu İlçe Başkanı Murat Vakitçi, tepki ve isteklerin demokratik platformda dile getirilmesi gerektiğini belirtti.


“İSLAM KARDEŞLİĞİ TESİS EDİLMELİ”

 Vakitçi barıştan ve kardeşlikten yana olduğunu “Bu coğrafyanın tüm vicdan sahipleri,tüm merhamet sahipleri, insanlıktan ve İslamlıktan nasib almış tüm yiğitleri bir araya gelmelidirler. Irkçı,mezhepçi,meşrepçi,cemaatçi yaklaşımlardan vazgeçilerek İslam Kardeşliği tesis edilmelidir.” diyerek dile getirdi. Bu duruşlarını eleştirenlerin olduğunu belirten Vakitçi, onları eleştirenlere karşı 

“Biz kaygılıyız.Burada bulunan bütün başkanlarım kaygılı. Tabiî ki kendi kurumlarımız adına kaygılıyız.Ama önce vatan gelir. Bu vatan olmazsa, şanlı bayrağımız semamızda dalgalanmazsa, ezanımız susar, Kuran okuyan diller müslümana beddua ederse Bizim temsil ettiğimiz kurumun ne önemi var? Bu durşumuz kendisinin 15 katı orduyu duman eden alparslanın duruşudur. Yenilmez yıkılmaz surları yerle yekzan eden Fatihin duruşudur. En kırıtik anda 250 kiloluk mermiyi “Ya Allah” deyip namluya süren Seyit Çavuşun duruşudur. Bacımın peçesine el uzatan kafirin elini kıran sütçü imamın duruşudur. Gavur bayrağının altında Cuma namazı kılınmaz diyen Şahin Beyin duruşudur. Bir milletin küllerinden bu cennet vatanı bize emanet eden Gazi Mustafa Kemalin duruşudur.” Diyerek karşılık verdi.


“KARDEŞLİĞİMİZ BİTMEYECEK”

Uluslararası arenanın hukukun belirlediği evrensel gerekçelerle birlikte müdahil olduğu bir ortamda, Türkiye’yi haksız gerekçelerle hiçbir kimsenin ve hiçbir grubun her türlü provokasyona açık hale getirmeye hakkı olmadığını söyleyen Saadet Partisi Çorlu İlçe Başkanı Murat Vakitçi, Bununla birlikte gruplar üzerinde söz sahibi olan kanaat önderlerini; sağduyuya, aklıselim olmaya ve her türlü provokasyona yol açacak söylem ve fiillerden kaçınmaya davet etti. Vakitçi,  “Kardeşlik sürecini baltalayacak her türlü oluşumun da karşısında yer alacağımızı belirtmek istiyoruz. Bizler bu topraklarda bin yıldır omuz omuza mücadele verdik ve yine bu topraklarda ebediyete kadar omuz omuza yaşamak istiyoruz. Günde beş defa bu topraklarda minarelerimizden ilahi çağrı yapılırken ve bu çağrıya hep beraber koşarken, kapıdan çıkınca birbirimizin canına kasdetmemiz mümkün olamaz. Çünkü o mesaja kulak veren bizler birlik olduğumuz zamanlar dünya bize selam durmuştur. Birlikte rahmet ayrılıkta azab vardır. Bu birlik “Allah’ın ipine toptan sımsıkı sarılın” emrine vakıf olmakla olur. Bu birlik “Müslümanlar ancak kardeştirler” emrini özümsemekle olur. Farklılıklarımıza tahammül etmekle olur. Bir lokma ekmeğimizi paylaşmakla olur. Kadim kardeşliğimizi, akrabalığımız bozmak isteyenlere fırsat vermeyeceğiz. Kesinlikle şiddetin,zalimin,hainin yanında yer almayacağız. Bu bayrak inmeyecek.Bu ezan dinmeyecek. Kardeşliğimiz bitmeyecek.” diyerek sözlerini noktaladı.

Haber Merkezi

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.