Gel de
banner57

Tekirdağ Merkez ilçe adının Sülaymanpaşa olarak değiştirilmesine karşı yapılan 20 bin imza kampanyasına destek vermeyen CHP Milletvekillerine 7 Haziran'da halkın cevabı merakla bekleniyor.


20 BİN KİŞİYİ GÖRMEZDEN GELDİLER

CHP’li Tekirdağ Milletvekilleri Faik Öztrak, Emre Köprülü ve Candan Yüceer’e imza kampanyası sonuçları 29 Ağustos 2014'te PTT kanalıyla gönderilmiş olmasına rağmen, her üç milletvekili de bu konuyla ne ilgilendiler, ne de konuyla ilgili her hangi bir açıklamada bulundular. Bu olayın garip olan bir başka boyutu da, imza kampanyasına Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ile, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat’ın da imza vermiş olmasıydı.


TEKİRDAĞ İÇİN NE YAPILDI ?

CHP Milletvekilleri Faik Öztrak, Candan Yüceer ve Emre Köprülü için ise tekrar adaylıklarını koyacaklarını açıklamış olmaları nedeniyle, aylar öncesinden “Tekirdağ için ne yaptıkları” sorgulanmaya ve eleştirilmeye başlandı. CHP’li vekillerin seçimlere 6-7 ay kala Tekirdağ’ın önemli sorunlarını hatırlamaya başlayıp, TBMM’ne ilgili Bakanlıkların cevaplamaları istemiyle peşpeşe önergeler vermeleri de gözden kaçmadı.

Tekirdağ Merkez ilçe adının Sülaymanpaşa olarak değiştirilmesine tepki olarak gazeteci Nijat Ayvaz tarafından açılan imza kampanyasına Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat da imza koymuştu. Kampanya sonunda toplanan 20 binin üzerindeki imza Tekirdağ CHP Milletvekilleri Faik Öztrak, Emre Köprülü ve Candan Yüceer’e PTT kanalıyla gönderilip, gereğinin yapılması istenmiş olmasına karşın, CHP'Lİ Milletvekilleri, 20 bin kişinin hatırına binaen kendilerine gönderilmiş olan imza listesini aldıkları bilgisini dahi vermediler. Şimdi önümüzdeki seçimlerde bu imza sahiplerinin CHP’li vekillere cevabı merakla bekleniyor. Genel seçimler için geri sayım başlayınca, mevcut milletvekillerinin vekillikleri sürecinde ne yapıp yapmadıkları, Tekirdağ için hangi konularda ciddi çabalar gösterdikleri bir bir ortaya saçılıp, tartışılmaya ve geçen milletvekilliği döneminin karnesi hazırlanmaya başladı. AKP ve MHP Milletvekillerinin büyük ihtimal tekrar aday gösterilmeyecekleri varsayımıyla, bu partilerin vekillerinin icraatlarına yönelik hemen hemen hiçbir eleştiri ve değerlendirme yapılmazken, CHP Milletvekilleri Faik Öztrak, Candan Yüceer ve Emre Köprülü için ise tekrar adaylıklarını koyacaklarını açıklamış olmaları nedeniyle, aylar öncesinden “Tekirdağ için ne yaptıkları” sorgulanmaya ve eleştirilmeye başlandı.Bu arada, CHP’li vekillerin seçimlere 6-7 ay kala Tekirdağ’ın önemli sorunlarını hatırlamaya başlayıp, TBMM’ne ilgili Bakanlıkların cevaplamaları istemiyle peşpeşe önergeler vermeleri de gözden kaçmadı.Bu güne kadar İŞİD, KOBANİ ve daha Tekirdağ ile yakından uzaktan alakası olmayan konularda önergelerle geçirdikleri vekillik zamanlarını genel seçimlere ramak kala Tekirdağ sorunlarını ısrarla gündeme getirme çabaları vatandaş tarafından pek de ciddiye alınmadığı belirtildi.

YİRMİ BİN İMZA SAHİBİ TAVIR KOYARSA KÖTÜ!


CHP Milletvekillerinin bu seçimlerde canlarını en çok sıkacak olay ise, Tekirdağ Merkez İlçe adının Süleymanpaşa olarak değiştirilmesi üzerine kamuoyunda doğan tepki üzerine, bu ismin değiştirilmesi ve merkez ilçe adının eskiden olduğu gibi “Tekirdağ” olarak kalması için açılmış olan imza kampanyasında toplanmış 20 bini aşkın imza sahibinin tavrı ne olacak? Çünkü, isim değişikliği talebi bu imzalarla birlikte CHP’li Tekirdağ Milletvekilleri Faik Öztrak, Emre Köprülü ve Candan Yüceer’e PTT kanalıyla gönderilmiş olmasına rağmen, her üç milletvekili de bu konuyla ne ilgilendiler, ne de konuyla ilgili her hangi bir açıklamada bulundular.Bu olayın garip olan bir başka boyutu da, imza kampanyasına Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ile, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat’ın da imza vermiş olmasıydı.Şimdi, konuyu ciddiye almış ve bu nedenle imza vermiş olan Tekirdağlıların seçimlerde nasıl bir tavır takınacağı merak ediliyor.

Haber Merkezi

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
VATANDAŞ 6 yıl önce

vatandaşi kaale almayanlara ders vermek vatandaşlik görevi̇mi̇z olmali.

Avatar
vatandaş 6 yıl önce

üyeler bu vekillere zorla yönlendiriliyor. adında demokrasi diyorlar. üç vekilede öncelikle ön seçimde ders verilip değiştirilmeli. denendiler üçüde fosss...

Avatar
vatandas 6 yıl önce

Aklı başında olan kimse tekrar bunlara oy vermez.

Avatar
vatan daş 5 yıl önce

nijat bey,
kampanyaya destek vermeyen chp vekillerine halk ne cevap verecek diye sormuşsunuz. eleştirilerinizi anlayabiliyorum zira ben de bir tekirdağlı olarak süleymanpaşa ismine (her ne kadar bu ismin tarihi ehemmiyetini bilsem de) bir türlü alışamadım. ancak bazen sık tekrarlanan davranışlar tek taraflı tutum sergilemek olarak görülebilir. bu isim mevzusuyla ilgili şöyle kısaca bir baktığımda 14 mayıs 2014 tarihli devrim gazetesi'nde sizin imzanızla yayınlanan haberde şu ifadeler geçiyor: '' ak parti tekirdağ eski milletvekili prof. dr. necip taylan ve halen ak parti milletvekili ziyaeddin akbulut tarafından bir teklif ile 180 bin kişinin yaşadığı tekirdağ ilinin merkez ilçesine dayatilan süleymanpaşa ismi tekirdağ halkı tarafından beğenilmedi.'' yine bu kez 14 temmuz 2014 tarihli trakya gazetesinde sizin aşağıdaki cümleleri de içeren bir açıklamanız yayımlanmış:''...imza kampanyamıza vermiş oldukları destekten ötürü tekirdağ chp milletvekili sn.candan yüceer, sn.emre köprülü, sn.s