Erdoğan, Tekirdağ'da
banner57

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Tekirdağ’da valilik önündeki miting'de halka hitap etti.


"TRAGEP bölgenin refah projesi olacak"


Başbakan Erdoğan, iktidara geldiklerinde 26 olan havalimanı sayısının 52'ye çıktığına işaret 
ederek, İstanbul'da yapımı devam eden üçüncü havalimanının da 150 milyon yolcu kapasiteli olacağını, Üçüncü havalimanının ilk etabının 2017'de açılacağı müjdesini verdi.


“Bizim hizmet sevdamız asla bitmeyecektir."


Yarın çocuklarınıza, torunlarınıza anlatacak bir hikayeniz olacak. Başbakan Erdoğan, bu sevdanın cumhurbaşkanlığında da süratle devam edeceğini, başlattıkları bütün projeleri bitirerek, yeni dev projeler hayata geçireceklerini dile getirdi. 
Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, konuşmasında "Bizim anlayışımıza göre, cumhurun başı cumhurun her ihtiyacıyla ilgilenir. Bizim işimiz eser üretmek, hizmet üretmek, yatırım yapmak, bu ülkeyi kalkındırmak, bu ülkeyi muasır medeniyetler seviyesine ulaştırmaktır. Bizim hizmet sevdamız asla bitmeyecektir" dedi.


Tekirdağ Valiliği önündeki mitingde halka hitap eden Erdoğan, Trakya'da muhteşem bir gelişim, çevre projesi olan Trakya Gelişim Projesi'ni (TRAGEP) uygulamaya koyduklarını belirterek, projenin sulamadan ağaçlandırmaya, dere ıslahından taşkın erken uyarı sistemine, içme suyu temininden erozyon kontrolüne kadar pek çok alanda yürütülecek dev bir bölgesel gelişme projesi olduğunu kaydetti. 


TRAGEP'i hayata geçirmek için toplamda 10 katrilyon yatırım yapacaklarına dikkati çeken Erdoğan, proje kapsamında Ergene Havzası'nda 12 belediyenin evsel ileri atık su arıtma tesisinin Devlet Su İşleri tarafından inşa edildiğini aktardı. 


Erdoğan, katı atık bertaraf tesislerini kurduklarını, tıpkı Haliç gibi Ergene Nehri'ni de temizleyerek eski günlerine kavuşturacaklarını vurgulayarak, şöyle devam etti: "Haliç'ten 2,5 milyar metreküp çamuru biz çıkardık. Kokudan geçilmiyordu. Ben o Haliç'in kenarında yaşayan birisiydim. Öyle değil mi? Halledeceğiz. Bunlar bizim işimiz, hiç merak etmeyin. Evelallah. Şimdi Haliç, 50'ye yakın balık çeşidinin girdiği bir yer oldu. Kenarındaki düzenlemeler süratle gelişiyor. Hamdolsun daha güzel olacak. 


Şimdi Pierre Loti'den oraları belediye başkanıyken yapmıştım. Kongre merkezinin temelini atmıştım, şimdiki belediye başkanımız Kadir Bey bunu bitirdi. Bize bunlar yakışır ve biz bunları yapıyoruz. Daha güzelleri de olacak. Çünkü biz dünya ile yarışan bir ülkeyiz."


- "TRAGEP bölgenin refah projesi olacak"


Başbakan Erdoğan, iktidara geldiklerinde 26 olan havalimanı sayısının 52'ye çıktığına işaret  ederek, İstanbul'da yapımı devam eden üçüncü havalimanının da 150 milyon yolcu kapasiteli olacağını söyledi. Üçüncü havalimanının ilk etabının 2017'de açılacağını ve dünyada ilk üç havalimanı içinde yer alacağını dile getiren Erdoğan, "Niye? Bu millete yakışır. Bu millete yakışmaz mı? Bu CHP'nin, bu MHP'nin hayalleri bile bizim  yaptıklarımıza erişemez" dedi. 


 Erdoğan, Trakya'nın çeşitli bölgelerinde inşa edilecek yeni baraj ve sulama tesisleriyle verimli arazilerin suya kavuşacağına, şehirlere içme suyu temininin gerçekleştirileceğine, TRAGEP'in bölgenin refah projesi olacağına dikkati çekti.  TRAGEP ile bölgenin yıllarca ihmal edilmiş meselelerinin çözüleceğini ve Trakya'yı hak ettiği gelişmişlik düzeyine ulaştıracaklarını belirten Erdoğan, şöyle devam etti: "Allah nasip eder de milletimin teveccühü ile oylarınızla cumhurbaşkanlığına seçilirsem size söz veriyorum, Tekirdağ'da devam eden tüm yatırımların, hizmetlerin takipçisi olacağım. Hiçbir hizmet yarım kalmayacak. Hiçbir yatırım, hiçbir proje, hiçbir eser atıl kalmayacak. Eğer seçilirsem, başlanmış tüm projeler, yatırımlar takibimde olacak. Zira bizim anlayışımıza göre, cumhurun başı cumhurun her ihtiyacıyla ilgilenir. Bizim işimiz eser üretmek, hizmet üretmek, yatırım yapmak, bu ülkeyi kalkındırmak, bu ülkeyi muasır medeniyetler seviyesine ulaştırmaktır. "Yarın çocuklarınıza, torunlarınıza anlatacak bir hikayeniz olacak"


Başbakan Erdoğan, bu sevdanın cumhurbaşkanlığında da süratle devam edeceğini, başlattıkları bütün projeleri  bitirerek, yeni dev projeler hayata geçireceklerini dile getirdi.


Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: "10 Ağustos'ta unutmayın bir ilk yaşanacak bu ülkede. Sandıklarda tarih yazılacak. Sizlerden özellikle rica  ediyorum. Bakın biz, CHP'nin genel müdürü gibi, 'tıpış tıpış sandığa gideceksiniz' demiyoruz. Yerel seçimlerde söyledikleri gibi, 'bas geç' de demiyoruz. O üslup bize yakışmaz. 'Üslub-u beyan ayni ile insan' demiş atalarımız.  Bizim milletimiz ile aramızda sahici, samimi bir dil var.  Bir gönül dili ile konuşuyoruz. Onun için bütün şehirlerde  yaptığımız gibi burada da buradaki kardeşlerimden rica ediyorum. Ne olur, lütfen sandığa gidin. Yeni Türkiye'nin  kuruluşu için mutlaka oy pusulasına mührünüzü basın. Bu oy pusulası genel seçimdeki gibi büyük değil, ufak. 


Orada 3 resim var. 3 adayın resmi. Biliyorsunuz. Orada, bu milletin hizmetkarı olarak kimi görmek istiyorsanız  onun altına oyunuzu basın." Bu millete efendi değil, hizmetkar olmaya geldiğini ve bunun böyle devam edeceğini belirten Erdoğan, konuşmasını şöyle tamamladı: "Yarın çocuklarınıza, torunlarınıza anlatacak bir hikayeniz olacak. 'Biz 10 Ağustos 2014'te bir tarih yazdık.  Halkın oylarıyla belirlenen ilk cumhurbaşkanı seçiminde ben de oy kullandım, vesayete, statükoya son verdik'  diyeceksiniz. Ben inanıyorum ki, Tekirdağlı kardeşlerim 10 Ağustos'ta Türkiye'nin 2023 hedeflerine güçlü destek  verecek. Hiç şüphem yok. Tekirdağ Türkiye'nin medeniyet yolculuğuna, istikbal mücadelesine güçlü bir destek  verecektir.  İnşallah bu güçlü destek hep beraber olacak. Biz yeni Türkiye'yi sizlerle, hep birlikte inşa edeceğiz. 


Destek verin güçlü, yeni Türkiye'yi hep beraber inşa edelim. Seçimler, ülkemiz, millet, demokrasi için hayırlı olsun.  Ramazan, yaklaşan Kadir Gecesi ve Ramazan Bayramı hayırlara vesile olsun. Allah bizi hak, doğru yoldan,  millete hizmet yolundan ayırmasın. Rabbim bizi utandırmasın, mahcup etmesin. Bize Allah, millet, Türkiye yeter." 


- Mitingden notlar


Tekirdağ Valiliği önünde oluşturulan miting alanını dolduran kalabalık, Türk bayrağı ve Başbakan Erdoğan  için cumhurbaşkanlığı seçimine ilişkin hazırlanan logonun bulunduğu flamaları taşıdı. Erdoğan'a yoğun sevgi  gösterilerinde bulunuldu.  


Alanın dört bir yanına "Sen nereye biz oraya" ve "Tekirdağ sana inanıyor" yazılı pankartların yanı sıra Başbakan  Erdoğan'ın fotoğrafları asıldı. 


Miting alanındaki kalabalığı, Başbakan Erdoğan'ın resmini taşıyan paramator pilotu, havadan selamladı. 


Tekirdağ Valiliği önündeki miting alanına Başbakan Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ile seçim otobüsüyle geldi.


Erdoğan'ı burada Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop, AK  Parti Tekirdağ milletvekilleri Ziyaeddin Akbulut, Özlem Yemişçi, İstanbul Milletvekili Ahmet Baha Öğütgen, AK  Parti Ankara Milletvekili Cevdet Erdöl, AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Ahmet Akçay karşıladı.


Başbakan Erdoğan'ı anons etmek üzere kürsüye gelen Orhan Karakurt, Tekirdağlıları yerel şiveyle "Napıyonuz be ya" diyerek selamladı. 


Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ile kürsüye çıkıp, katılımcılara el salladı.


Erdoğan, konuşması sırasında "Oylarımızı sana vereceğiz" diyen vatandaşlara, "Gökten ne yağmış ki yer kabul etmemiş" diyerek karşılık verdi. 


Başbakan Erdoğan, konuşması sırasında kendisini dinlerken kalabalık nedeniyle fenalık geçiren genç için sağlık ekibini yönlendirdi. 


" Göğebakan unutulmadı"


Mitingin sonunda Başbakan Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ile katılımcılara tişört ve karanfil attı.  Başbakan Erdoğan, kürsüden inmeden önce kendisi için "Uzun Adam" isimli şarkıyı besteleyen sanatçı  Murat Göğebakan'a "geçmiş olsun" diledi. Göğebakan'ın rahatsız olduğunu ifade eden Erdoğan, mitinge  katılan Tekirdağlılara seslenerek, "Diyorum ki şu ramazan ayında Murat kardeşimizi de dualarınızdan mahrum  etmeyin. Ona da dualar edin. İbadetlerinizde, orucunuzda dualar edin. Rabbim inşallah şifasını lütfetsin. Bu sanat hayatına da aynı şekilde başarıyla devam etsin. Rabbim inşallah o dayanma gücünü kendisine versin, yar ve  yardımcısı olsun. Dert verip derman aratmasın" ifadelerini kullandı. 


Katılımcıların Ramazan Bayramı'nı da tebrik eden Erdoğan, "Bu ramazan çok mahzun geçti. Zira Filistin mahzun,  Suriye mahzun, Mısır mahzun, Irak mahzun, Myanmar mahzun, dünya Müslümanları mahzun. İnşallah güçlü  bir Türkiye ile bunları da aşacağız. Ben buna inanıyorum. Hepinizi Allah'a emanet ediyorum" diyerek sözlerini  tamamladı.

Haber Merkezi

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.