21 Kasım 2017 Salı

Yatırımlar değerlendirildi

Ellinci yıl coşkusu

1967-68 Eğitim Öğretim yılında başlayıp, 1974-75 Eğitim Öğretim yılında ilk mezunlarını veren Tekirdağ Süleymanpaşa Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin eğitime başlamasının 50. yıl dönümü münasebetiyle okul bahçesinde bir tören düzenlendi.

01 Ağustos 2017 Salı 14:02
Bu haber 1197 kez okundu
Ellinci yıl coşkusu


Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Anayasa Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Yargıtay Cumhuriyet Savcısı Fehmi Tosun, Beykoz Müftüsü Ali Efe, Bartın İmam Hatip Lisesi Müdürü Recep Açıkgöz gibi birçok önemli ismin mezun olduğu Tekirdağ Süleymanpaşa Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin 50. kuruluş yıldönümü, okula ilk defa kız öğrenci kabülünün 40. yılı ve Tekirdağ Süleymanpaşa Anadolu İmam Hatip Lisesi 42. Mezunlar Günü münasebetiyle 29 Temmuz 2017 Cumartesi günü okul bahçesinde bir tören düzenlendi. 
KATILIM OLDUKÇA 
YOĞUNDU 
Tekirdağ Süleymanpaşa Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin 50. yıl buluşmasına Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan, TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Ak Parti Tekirdağ Milletvekili Ayşe Doğan, Emniyet Müdürü Mustafa Aydın, Tekirdağ eski milletvekili Ahmet Kambur, Ak Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanı Hüseyin Uzunlar, İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan, İl Müftüsü İsmail İpek, Süleymanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Ünal Mamur, İş-Kur Müdürü Yaşar Esen, Yargıtay Cumhuriyet Savcısı Fehmi Tosun, İl Dernekler Müdürü Şevki Ülker, Dernek Başkanı Faruk Ateş, Prof. Dr. Vecdi Akyüz, Doç. Dr Erdoğan Gültekin, Av. Ali Gümüş, Elmas Balım, Erdoğan Orhan, Efrahim Balım, Eyüp Kanar, Mestan Özcan, Hüseyin Sivri, Tekirdağ Süleymanpaşa Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Mustafa Kırımlı, Müdür Yardımcısı Hüseyin Ertaş, Göç İdaresi Müdürü Ömer Gümüş, İbrahim Üzmezoğlu, Mustafa Üzmezoğlu, Sezai Çetin, Hüseyin Çakan, Mehmet İşcan, Ahmet Ünlü, İlyas Tolgay, Necmettin Erdoğan, Tekirdağ Süleymanpaşa Anadolu İmam Hatip Lisesi Okul Aile Birliği Başkanı Sinan Dağ ve çok sayıda mezun katıldı. 
"5 BİN 837 KİŞİYİ 
MEZUN ETTİK" 
Eski Camii imamı Yavuz Budanır'ın ney dinletisiyle başlayan programda Orta Camii İmamı Mustafa Topçu'nun Kur'an-ı Kerim okuduktan sonra Bahçelievler Camii Müezzini Ahmet Üstübeç bütün Tekirdağ Süleymanpaşa Anadolu İmam Hatip mezunları için hatim duası okudu. 50. buluşmasında ilk konuşmayı yapan Tekirdağ Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Mustafa Kırımlı, 1967-68 Eğitim ve Öğretim yılında başlayıp, 1974-75 Eğitim Öğretim yılında ilk mezunlarını veren okulllarının 50. kuruluş yıldönümünü, okullarına ilk defa kız öğrenci kabulünün 40. yılını ve 42. mezunla gününü kutladıklarını belirterek, "Bu sene katılan 78 mezun öğrenci ile mezun öğrenci sayımız 5 bin 837'ye ulaşmıştır. Bize bugünleri gösteren Rabbimize hamdu senalar olsun. 2016-2017 yılı itibariyle 3 idareci ve bir müdür vekili, 40'a yakın öğretmen, 320 öğrencimizle eğitim öğretim faaliyetini başarı ile sürdürdük" diye konuştu. 
"EKOL OLMUŞ BİR OKUL"
Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan da Tekirdağ Süleymanpaşa Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin mazisi, tarihiyi ve birikimi ile ekol olmuş bir okul olduğunu belirterek, "Tekirdağ ilimizde halihazırda bu eğitim öğretim yılında 28 tane yeni okulumuz eğitim öğretime başlamıştır. Bunlardan 15 tanesi İmam Hatip Ortaokulu, 13 tanesi de Anadolu İmam Hatip Lisesi'dir. İnşallah önümüzdeki eğitim öğretim yılında 4 yeni İmam Hatip Okulu da ilimizde eğitim öğterime başlayacak ki bunlardan bir tanesi bizi oldukça heyecanlandıran yine Süleymanpaşa ilçemizde açılışını gerçekleştireceğimiz Uluslararası Şehit Münür Alkan Anadolu İmam Hatip Lisesi'dir. Uluslararası Şehit Münür Alkan Anadolu İmam Hatip Lisesi, 2017-2018 eğitim öğretim yılında ilk öğrencilerini kabul edecek. Ve yine inşallah yeni açmış olduğumuz Nene Hatun Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi de Süleymanpaşa ilçemizde üçüncü lisemiz olarak eğitim öğretime başlayacak. İki tane de inşallah Çerkezköy ilçemizde Şehit Ömer Halisdemir İmam Hatip Ortaokulu ve Fatih Sultan Mehmet İmam Hatip Ortaokulu okullarımızın açılışı ile Tekirdağ'daki İmam Hatip okullarımızın sayısı 32'ye çıkacak" şeklinde konuştu. 
"İMAM HATİPLİLİK 
RUHU, FARKLI"
Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan ise İmam Hatiplilik ruhunun farklı bir ruh olduğunu, kendisinin de bundan 35 yıl önce böyle bir okuldan mezun olduğunu ifade ederek, "Önemli olan bu okulların sayısının arttırılması değil, bu okullardan mezun olacak olacak olan öğrencilerin kalitesini, onların yetişmesini, vatanına milletine bağlı, milli değerlerine saygılı, gerçekten bu vatan için 15 Temmuz'da olduğu gibi canını çekinmeden verebilecek vatansever çocukların ve gençlerin yetişmesi ve bu okulların buna vesile olmasıdır. Bu açıdan özellikle İmam Hatiplilik ruhunun tekrar canlanması, buradan yetişen öğrencilerin bü ülke için, bu vatan ve bu topraklar için tüm enerjilerini sarfederek gerçekten güçlü bir Türkiye'nin inşaasına katkı sağlamalarına vesile olmaktır. Bu açıdan bizler Milli Eğitim olarak ilimizde özellikle İmam Hatip Liselerimizin ve İmam Hatip Ortaokullarımızın gerek kuruluşunu gerekse fiziki yapılarının iyileştirilmesini gerekse burada verilen eğitim kalitesi ve eğitimdeki sürekliliğin sağlanması açısından arkadaşlarımız çalışıyorlar. Burada kurulmuş olan bir platform var. Bu platform çerçevesinde de yine İmam Hatiplerle ilgili sorunlar tek tek masaya yaıtırılıp çözüm için gerekli çalışmalar yapılıyor. Ancak asıl önemli olan vatandaşın, halkın bu okullara sahip çıkmasıdır" dedi.
"HEM FENNİ HEM 
MANEVİ EĞİTİM"
AK Parti Tekirdağ Milletvekili Ayşe Doğan da, programın hayırlara vesile olmasını temenni ederek, "Öncelikle sizlerin arasında bulunmaktan mutluluk duyduğumu belirtmek isterim. Sizlerin vesilesiyle bugün başımızdaki Cumhurbaşkanımız gibi çok değerli büyüklerimiz bizlere öncülük etmekte. İmam Hatip eğitimi almış gençlerimiz bugün bizlere bir doktor, bir profesör, bir vali, bir milli eğitim müdürü, öğretmen vs. her kesimde yetişmiş büyüklerimiz var. Her ortamda belirttiğim gibi benim temennim bu güzel eğitimin terbiyesiyle büyümüş gençlerimizin sayısının artmasıdır. Sadece İmam Hatip liselerimizde ve ortaokullarımızda değil, diğer bütün okullarımızda da hem fenni hem manevi eğitiminin hiçbir eksik bırakmadan tamamlanmasını temenni ediyorum" açıklamasında bulundu.
"MESLEK LİSESİ 
FORMATI TUTMADI"
Tekirdağ Süleymanpaşa Anadolu İmam Hatip Lisesi'nden 1986 yılında mezun olan TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop ise İmam Hatip Liselerinin aslında Cumhuriyet tarihinin farklı bir gözle değerlendirilebileceği bir alan, bir labaratuvar olduğuna dikket çekerek, "İmam Hatip Lisesi, ilk başladığı yıllardan itibaren milletimizin kendi değerleriyle bütünleşebileceği bir imkan olarak açılmıştır. Tabii İmam Hatip Liseleri ile ilgili 'Bu kadar imam mı yetişecek', 'Kızdan imam mı olur, niye İmam Hatip'e gidiyorlar' diye söyleyenler aslında bu tarihi bilmiyorlar. Milletimizin kendi değerlerini öğrenebilmesi için tanınan bir imkanı nasıl değerlendirdiğini, nasıl bereketlendirdiğini gösteren bir tarihtir İmam Hatip liselerinin tarihi. Bu bakımdan milletimizin gönlünden geçen bu hedefi, bu ideali anlayan siyasetçilerden 1973'te Milli Eğitim Temel Kanunu'nu yazarlarken İmam Hatip liselerini meslek liseleri arasında sadece mütaala etmemişler, İmam Hatip liselerini hem belli bir mesleğe hem de 4 yıllık üniversiteye hazırlayan lise olarak yazmışlardır. Sadece bir meslek lisesi olarak değil. Yani milletimiz bu meslek lisesi formatını, dinini ve değerlerini öğrenmek için çok geniş bir mecraya dönüştürmüştür" şeklinde konuştu.  4Gökhan Uzunsoy
Haber Merkezi

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  banner12
  HAVA DURUMU
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  NAMAZ VAKİTLERİ
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  EN ÇOK YORUMLANANLAR
  BUGÜN
  BU HAFTA
  BU AY
  SPOR TOTO SÜPER LİG
  Tür seçiniz:
  SAYFALAR
  SENDE YAZ
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri

  Siz de yazmak istemez misiniz?

  Ziyaretçi Defteri
  ARŞİV