EKREM EŞKİNAT HAYVAN KATİLİ Mİ?
banner57
 Tekirdağ’ın delisi benim diye kendini tanımlayan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat ile ilgili

Eğer doğruysa dehşete kapıldığım bir gerçeği öğrendim.

Bir ihbar mektubu ile ortaya konan gerçekler ürkütücüydü.

Bu mektup Süleymanpaşa Belediyesi'ne bağlı Tekirdağ Barınağı çalışanı tarafından yazılmıştı. 

Gönüllülerin uzun süredir dillendirdiği şüpheleri destekleyen bir mektup bu.

Mektubun içeriği kısaca şöyle, Tekirdağ hayvan barınağında sistematik ve düzenli yapılan bir katliamı anlatıyor. 

Barınağa gelen yaralı köpeklerin ÖLDÜRÜLDÜĞÜNÜ, barınağa gelen hamile köpeklerin doğurduğu BEBEKLERİN hemen ÖLDÜRÜLDÜĞÜNÜ, barınağa gelen hayvanlara hiçbir tedavi uygulanmadığını, hatta kısırlaştırmadan ilçelere atıldığı iddiaları dehşet vericiydi.

Bir hayvan sever olarak buna müsaade etmek katliama ortak olmak demek.

İnanın bana Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat belediye başkanlığının ilk günlerinde sokak hayvanları için mamamatikler, su kapları koymuştu şehrimizin çeşitli yerlerine.

Ne sevinmiştim anlatamam hatta kendisini ilk gördüğüm yerde alnından öpmek istedim. Helal olsun dedim.

Dedim de bu şimdi neyin nesi ve Eşkinatçım.

Yakıştı mı?

Bu iddialar doğruysa inan bana o koltuğunda rahat oturtmaz seni hayvan severler.

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat’a bu ihbar mektubu ve ortaya konan iddialar iletilmesine rağmen, Eşkinat bey bu iddiaları reddetmiş, ve iddiaları ortaya atan işçiyi de işten atmış.

Haydaaa Sana düşen, o mektubu yazanın niyetini sorgulayıp işten atmak mı?

Eğer o işçinin iddiaları asılsız ise, gerçekte ne olduğunu tüm ayrıntısıyla ve delilleriyle birlikte ortaya koymak senin işin Eşkinatçım...

Nasıl cinsel taciz olaylarında kadının beyanı esas alınır ve ispat yükümlülüğü tacizle suçlanan kişide olursa, belediyeniz de hayvanların yaşam hakkına tecavüz ettiğine dair iddiayı "çirkin iftira" diyerek savuşturamaz. Hayvanlar adına yapılan beyan esastır. İspat yükümlülüğü Süleymanpaşa Belediyesi’nindir.

Hayvanlar da insan-merkezli toplum yapısı içerisinde ve hayvanları görmeyen (en iyi ihtimalle mal olarak gören) hukuk kuralları nedeniyle en dezavantajlı konumdadırlar. Üstelik kendilerine yönelik şiddet, tecavüz, cinayet ve katliamları beyan etme olanağına sahip değildirler.

Valla açık konuşayım bir hayvan sever olarak o hayvanlardan birini dahi katledilmesine göz yumduysan, değil alnından öpmek yüzüne tükürürüm bilmiş ol sevgili Eşkinatçığım.

Ha bunu da yaparım haberin ola.

Süleymanpaşa’nın delisi sensen, Tekirdağ’ın delisi de benim unutma.

 

 

İDDİLARIN ARDI ARKASI KESİLMİYOR

Barınakları düzenli ziyaret eden kurumlar ve gönüllüler, şunları ispat edebileceklerini dile getirmektedir:
- Barınağınızda çalışan diğer işçi ve veterinerler kendi ağızlarıyla dahi küpeli köpekleri toplayıp şehir dışına attıklarını, 5199 sayılı kanuna aykırı hareket ettiklerini itiraf etmektedirler. Örnek: Hasan Tozar
- Sivil toplum kuruluşlarının ve gönüllülerin barınakları ziyaret saatleri maalesef yok edilen hayvanların bedenlerinin atıldığı yani “çöplerin alındığı” saatleri kapsamamaktadır.
- Barınak bünyesinde hiçbir veteriner kırık operasyonunu doğru bir şekilde yapacak kalifikasyonda değildir. Bunun aksinin ispatını istiyoruz.
- Barınağa gelen kırıklı hayvanların tedavi edilip edilmediği, hayvana operasyon yapılıp yapılmadığı ve bu hayvanların hala yaşayıp yaşamadığı takip edilememektedir.
- Veteriner İşleri Müdürünüz Dinçer Çolakoğlu, 657 sayılı Devlet Memurları Yasasına aykırı olmasına rağmen özel kliniğinde çalışmaya devam etmektedir. Bunu ispat edebilecek belge ve görüntüler de elimizde vardır."

 

SON NOT: Süleymanpaşanın Belediye Başkanı sayın Ekrem Eşkinat efendinin cevap hakkı her zaman vardır. Hodri Meydan Başkan.

 

 

 

 

 

Haber Merkezi

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.