Çakallarla hesaplaşacağım!
banner57

AK Parti İl Başkanı Ahmet Kambur, Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Naci Akyazı'ya, istifası ile ilgili zehir zemberek açıklamalarda bulundu.


ALLAH'TAN KORKULARI YOK

Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Naci Akyazı'ya istifası ile ilgili özel açıklamalar yapan AK Parti İl Başkanı Ahmet Kambur, Tekirdağ'da yayınlanan bir gazeteye atıfta bulunarak, "Yalan yanlış haber yapan, Allah korkusu olmayan çakallar var. Bunlarla mahkemede hesaplaşacağım. Yaklaşık 40 yıllık siyasi hayatım var. Birisi gelecek bana diyecek ki, arkadaş sen şu ihalenin şurasına müdahale ettin, bunu hiç kimse söyleyemez. Şaibeli hiçbir olaya ismim karışmamıştır." dedi.


ÇIKAR BEKLENTİLERİ VARDI

Kambur, "30 Mart'tan sonra maalesef basında bazı kendini bilmezler, ihale takipçiliği yapıyor, rüşvet alıyor, dedi. Bizi paralel yapının adamı olarak bile tanımladılar. Geçtiğimiz günlerde de yapmış olduğumuz il danışma meclis toplantısında, çakallar diye bir laf etmiştim. Asıl çakal da bunlar. Her dönemde başkalarından faydalanmak isteyenler var. Belki bizden de bir beklentileri vardı; bu beklentiyi de bulamadıkları için böyle çamur atma yolunu seçtiler." diye konuştu. 


Ak Parti İl Başkanı Ahmet Kambur istifa etmesinin ardından Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Naci Akyazı'ya, aşağıdaki özel açıklamalarda bulundu:


KİMSE BANA LEKE SÜREMEZ

"40 Yıldır siyaset yapıyorum. 40 yıllık zaman zarfı içerisinde gerek belediye başkanlığı döneminde, gerek kurucu il başkanlığı döneminde, Anavatan partisindeki yönetim kurulu döneminde, milletvekilliği ve 25 buçuk aydır sürdürdüğüm il başkanlığı görevimde, birisi gelecek bana diyecek ki; “Arkadaş sen şu ihalenin şurasına müdahale ettin.” bunu hiç kimse söyleyemez. Ben bugüne kadar ihale takipçiliği, rüşvetmiş, bilmem neymiş bunlarla uğraşan bir insan olmadım. Bugüne kadar da hamd olsun, bu son sürece, 30 Mart'a kadar böyle bir şey de hiç yaşamadım. 

Oysa bunların hepsi yakıştırmaydı. Birisiyle şuan mahkemede hesaplaşacağız. Dava da açtık. Geçtiğimiz günlerde de yapmış olduğumuz il danışma meclis toplantısında çakallar diye bir laf etmiştim. Asıl çakal da bunlar. Bunları kastetmişim aslında. Her dönemde başkalarından faydalanmak isteyenler var. Ama hamd olsun benim 40 yıllık siyasi geçmişim temiz. Bugünden sonra kimse bana leke getiremez.

YARIŞA ES VERDİM

Evet! Siyaset, Genel Başkanımız ve Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın sık sık tekrarladığı gibi bir maraton yarışıdır ve biz siyasetçilerde birer maraton koşucusuyuz ve her koşuda  inişler, çıkışlar, bazen deparlar bazen de durup nefes almayı gerektiren haller vardır. 

HER ŞEY AKP İÇİN

Malumunuz olduğu üzere Mart ayında bir yerel seçim yaşadık ve gerek üye sayımızda, gerek geçmiş seçimlerde aldığımız oyların sayısı ve oranlarında gerçekleşen büyük artışlara rağmen; ilçe ve büyükşehir belediye başkanlıklarını kazanamamış olmamız hasebiyle hakkımızda kamuoyunda başarısız olduğumuz hususunda oluşan algıları kırmak adına; bu durumun siyasi sorumluluğunu üzerime aldığımı belirtir, teşkilatlarımızın yeni bir hamle için önünü açmak ve genel merkezimizin elini rahatlatmak amacıyla, Nisan 2012'den beridir onurla yürütmekte olduğum Ak Parti Tekirdağ İl Başkanlığı vazifemden, istifa ettiğimi kamuoyuna duyururum.

KIZGIN VE KÜSKÜN DEĞİLİM

Yukarıda belirttiğim üzere 40 yıla yakın süren siyaset yaşamımdaki eslerden birini de yine burada 2007 yılında vermiş ve o günde, “Kızgın, küskün ve dargın değilim. Ben bu partinin kurucu il başkanıyım. Ak Parti benim çocuğum gibi, onun için benim küsmem, darılmam tavır koymam söz konusu olamaz. Ben her zaman şunu söyledim. “bu gemi bir gün su almaya başlarsa gemiyi hiç terk etmeyecek veya son terk edecek kişi ben olurum” dedim, yine de bu sözümün arkasında duruyorum....” demiştim. Evet! Bu partinin 2001 yılında kuruluşunu gerçekleştirmekten ve bir numaralı üyesi olma şerefini taşımaktan hep mutlu oldum. Gün oldu, Allah nasip etti milletvekili oldum, şehrimi temsil ettim; gün oldu liste dışı kaldım, darılmadım... küsmedim...istikametimden sapmadım. Ve 2012'de tekrar il başkanlığı  görevi şahsımıza tevdi edildi; görevi aldığımız günden bugüne değin, bu ağır vazifeyi bihakkın yerine getirmek için gayret gösterdim. 2007 yılındaki basın toplantısında da dediğim gibi, “30 yıllık siyasi hayatım boyunca merdivenleri tek tek çıkarak buralara geldim. Siyasete ocak başkanlığıyla başladım, yönetim kurullarında görev aldım, belediye başkanlığı yaptım, yukarıda da belirttiğim gibi Ak Parti kurucu il başkanı oldum nihayetinde milletvekili oldum. 30 yıllık siyasi hayatım boyunca hiç eğilip bükülmedim. Hep açık sözlü oldum, insanlara hep doğruları söyledim. Kısacası dobra oldum. Zaman geldi düştüm ama; düştüğüm yerden kalktım, tekrar yoluma devam ettim.”  

ŞAHSİ ÇIKARLARIMI GÖZETMEDİM

  Siyasetin kendileri için hiçbir zaman şahsi menfaatlerin gözetildiği, korunup kollandığı bir meslek olmadığını ve olamayacağını söyleyen Kambur, "Siyaset, bizim için Hakk'ın, hak, hukuk ve adaletin hakim kılınması, milletin egemenliğinin kayıtsız ve şartsız gerçekleştirilmesi, halkın ve ülkemizin daha müreffeh olabilmesi için yapılan  bir hizmet yarışıdır. Siyasi hayatım boyunca, yüzyıllarca aleme nizam veren, mazlumların hamisi olan yüce milletimizin tekrar bu konumuna yükselmesi için çalıştığına inandığım hareketlerin içinde olmaya gayret ettim. Mazide, bugün 561. yıldönümünü kutladığımız kutlu fethe vesile olan Fatihlerin, Yavuzun ve Kanunilerin gerçekleştirdiği; 50 lerde merhum Mendereslerin, 80 lerde 90 larda merhum Özal ve Erbakanların tekrar gerçekleşmesi için bayraktarlığını yaptığı bu mefkurenin, günümüzdeki temsilcisinin Genel Başkanımız Sn Recep Tayyip Erdoğan ve onun Ak Kadroları olduğuna inancım tamdır. Ve şahsıma bu kadronun neresinde yer gösterilirse gösterilsin, üzerime düşen vazifeyi yapmayı kendime bir şeref addediyorum.

Şuanda gönlüm rahat olarak başım dik, alnım açık olarak il başkanlığından istifa ediyorum. Hayırlı olsun diyorum." dedi.

Haber Merkezi

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
utku çağlar 6 yıl önce

akrabalarını kamu dairelerine yönetici olarak yerleştiren sen değilmisin nasıl adaletin var senin allah korkusu yokmu sende

Avatar
mustafa genç 6 yıl önce

bir rehabilitasyon merkezini oğluna tehditle almadınmı bide başım dik diyorsun fazla bile oturttular seni orda rant için ne yapacağını şaşırdın