AK PARTİ OLAĞAN TOPLANDI
banner57
Adalet ve Kalkınma Partisi İl Başkanlığı 5. Olağan Kongre öncesi, sahilde özel bir restaurantta basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasını Ak Parti İl Başkanı, Ahmet Akçay gerçekleştirdi.

YENİ TÜRKİYE'NİN KAYNAĞIDIR

AK Parti olarak, siyasi hayatımızdan ‘Ben Fikri’ni çıkartmış ‘Biz, Ülkem ve Davam’ anlayışını getirmiştir. Partimiz, Beşinci Olağan Kongresinden elde edeceği güç, birlik beraberlik anlayışı ve kongrelerden çıkaracağı, enerji ile milli iradeyi hâkim kılmaya devam edecektir. Kongrelerimiz Türkiye’mizin büyük hedeflere ulaşmasının kaynağıdır. Kongrelerimiz çözüm süreci irademizin kaynağıdır. Kongrelerimiz; Yeni Türkiye’nin vazgeçilmez ihtiyacı olan Yeni Anayasanın Aziz Milletimizle buluşturulma iradesinin kaynağıdır.


SESİNİ DUYURMAKLA ALAKASI YOK

Kobani eylemlerinin Tekirdağ'a sıçraması ile ilgili ise, Ahmet Akçay: " Olan hadiseler üzüntü verici. Esefle kınıyoruz ve lanetliyoruz. 2 yıldır bu ülkede, çözüm süreci ile ilgili güzel şeyler oluyor. Herkes şehit haberinin gelmemesinden memnundu. Fakat öyle anlaşılıyor ki; birileri büyük Türkiye, güçlü Türkiye hedefini hazmedemedi. Kobane'de yaşanan olayları bahane ederek, bazı guruplar ülkeyi yakıp yıktılar. Bunun protestoyla, sesini duyurmakla hiçbir alakası yok. Tamamen süreci baltalamak isteyenlerin işidir" dedi.

Adalet ve Kalkınma Partisi İl Başkanlığı 5. Olağan Kongre öncesi, sahilde özel bir restaurantta basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasını Ak Parti İl Başkanı, Ahmet Akçay gerçekleştirdi.

AK Parti Siyasi Hayata başladığı 14 Ağustos 2001 tarihinden itibaren, aziz milletimize

taahhüt ettiği ve bugün Yeni Türkiye olarak tanımladığımız demokratikleşme, refah

toplumu, kalkınma, öncü ülke olma, ilerleme ve büyük medeniyetimizi geleceğe taşıma

süreçlerinin tamamını, siyasi yolculuğunun ve büyük başarı hikâyesinin bir destanı olarak

gerçekleştirmektedir.AK Parti demokrasiye, milletin değerlerine, ülkemizin birlik ve beraberliğine gösterdiği sadakatle; darbe kurallarını, vesayet sistemini ve gerileme dönemlerini sona erdirmiştir.

AK Parti Kurucu Genel Başkanı, Lideri Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN ve bu büyük davaya

inanmış kadrolarıyla birlikte, yüzyılımızın ilk 13 yılında kimsenin hayal bile edemediği 1. atılımı

gerçekleştirmiştir. Bu atılımın kaynağı demokratik meşruiyet, siyasal meşruiyet ve 9 seçimde

milletimizin ortaya koyduğu büyük destektir. Şimdi hedefimiz Cumhuriyetimizin 100. Yılı olan

2023’t,e 2. atılımı tamamlamaktır. AK Parti bütün başarısını, yol haritasını belirlediği Birinci Olağan, İkinci Olağan, Üçüncü Olağan, Dördüncü Olağan ve Birinci Olağanüstü Kongre Süreçlerinde, ortaya koymuş olduğu ilke, felsefe ve bunun üzerinden milletle imzaladığı sarsılmaz güvene dayalı sözleşme ile sağlamıştır.


AKP = YÜKSELİŞ DÖNEMİ


AK Parti ülkemizin siyasi tarihine ‘Yükseliş Dönemi’ olarak kaydedilecek bu süreçte gayretli

ve inançlı çalışmalarla birçok ‘Yapılamaz’ denilen icraatı gerçekleştirdi. Hayaller gerçek oldu.

Ülkemizin ve insanımızın gelecek ümidini pekiştirdi. Memleketimizin çehresini değiştirdi.

Ekonomiden sağlığa, eğitimden ulaşıma, adaletten emniyete kadar her alanda ülkemize ve

insanımıza yakışır hamleler ortaya koydu. Başlatılan, bitirilen ve hala devam eden büyük

projelerle insanımıza haklı bir özgüven kazandırdı. Ekonomimiz büyüdü, Türkiye bölgemizde

ve dünyada itibarlı ve güvenli bir ülke haline geldi.

AK Parti ülkemizin karanlık bir döneminde milletimizin sinesinden milletimizin değeri olarak

aydınlıklara ulaşmak için kurulmuştur. Bu nedenle; demokratik hayatımızın örnek partisi

olmuştur. Siyaset yapma anlayışı, seçmenleri, üyeleri ve yöneticileriyle geliştirdiği iletişim

modeli siyasi etkinliklerde ortaya koyduğu disiplin ve düzen ülkemizde ve tüm dünyada

takdir edilmektedir. Bu felsefe siyasi hayatımızdan ‘Ben Fikri’ni çıkartmış ‘Biz, Ülkem ve

Davam’ anlayışını getirmiştir. Birinci Olağanüstü Büyük Kongremiz süreciyle, yapılışıyla ve

sonucuyla bunun en mümtaz ve en yakın örneğidir. AK Parti Birinci Olağanüstü Büyük Kongresiyle, ülkesine ve dünyaya ortak akılla birlikte istikrara, güvene ve büyük hedeflerine olan vazgeçilmez bağlılığının mesajını vermiştir. AK Parti, Birinci Olağanüstü Kongresiyle aynı salonda halkın oyuyla seçilen Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın ve kongrede tüm katılanların ortak ittifakıyla seçilen GenelBaşkanı ve Başbakanı Sayın Prof.Dr. Ahmet DAVUTOĞLU’nun ortaya koyduğu örnek tablo ile Türk Siyasi Tarihine damgasını vurmuştur.


2023, 2053, 2071 HEDEFLERİ


AK Parti’nin önümüzdeki hedefi; başlayan Beşinci Olağan Kongre Sürecimizle birlikte 2015

seçimlerinden başarıyla çıkmak, milletimize söz verdiğimiz gibi 2023, 2053, 2071 Türkiye’sine

istikrarla, huzurla, gelişmeyle ve selametle ulaşmaktır. Milletimizin bizden beklentisi budur.

Bugüne kadar siyaseti güçlendiren ve itibar kazandıran partimiz Beşinci Olağan Kongresinden

elde edeceği güç, birlik beraberlik anlayışı ve kongrelerden çıkaracağı enerji ile milli iradeyi

hâkim kılmaya devam edecektir. Kongrelerimiz Türkiye’mizin büyük hedeflere ulaşmasının kaynağıdır. Kongrelerimiz çözüm süreci irademizin kaynağıdır. Kongrelerimiz; Yeni Türkiye’nin vazgeçilmez ihtiyacı olan Yeni Anayasanın Aziz Milletimizle buluşturulma iradesinin kaynağıdır.

Kongrelerimiz tüm vesayet kalıntılarının, paralel yapının, milletimize musallat olan tüm musibetlerin tasfiye edilmesinin kaynağıdır. Kongrelerimiz yeni Türkiye yolunda atılacak adımların, gerçekleştirilecek mimarinin meşruiyet kaynağıdır. Kongrelerimiz öncü Türkiye’nin, tam demokrasinin, yükselen ekonominin, eşit vatandaşlığın, millet-devlet muhabbetinin kaynağıdır.

Kongrelerimiz büyük medeniyetimizin tüm değerleriyle milletimizle buluşma ve geleceğe

taşınma iradesinin kaynağıdır. Nihayetinde kongrelerimiz, 2015 seçimlerine hazırlandığımız bu dönemde aziz milletimizden yeniden güç alacak partimizin ve teşkilatlarımızın tazelenme, yenilenme, kuvvet kazanma, 2023, 2053, 2071 hedeflerine ulaşma iradesinin kaynağıdır ve kongrelerimiz millet egemenliğinin, millet iradesinin ve millet iktidarının kaynağıdır. Gerçekleştirilecek olan 5. Olağan Kongre takvimi 15 Eylül 2014 tarihinde başlamıştır. 22

Şubat 2015 tarihinde il kongrelerinin sonuçlanması ile Büyük Kongreden önceki süreç

tamamlanmış olacaktır. 5. Olağan Kongre sürecimizin ilk ve en önemli aşaması köy ve mahalle delege seçimleridir.Delege seçimleri parti içi demokrasinin temel taşıdır. Bunun için delege seçimleri köy, mahalle ve beldelerimize kayıtlı tüm üyelerimizin katılımı ile mahallinde ve sandık konularak yapılacaktır. Delege seçimleri partimizin ve toplumumuzun her kesimini kucaklayan adil bir anlayış ile Tüzüğümüzde ve Yönetmeliğimizde belirtilen kıstaslar ve ilkeler göz önüne alınarak

gerçekleştirilecektir.


SAYGIN BİR TÜRKİYE İÇİN


İlimiz,ilçemizdeki delege seçimleri tüm köy ve mahallerimizde 18-19 Ekim 2014 günü aynı

gün ve saatte yapılacaktır. Böylece parti içi demokrasinin ve seçmenimizle bütünleşmenin en

önemli temeli köy ve mahallerimizde atılmış olacaktır. Daha sonra Kongre takvimine uygun olarak 1 Kasım – 31 Aralık 2014 tarihleri arasında İlçe Kongreleri ve 22 Kasım 2014 – 22 Şubat 2015 tarihleri arasında da İl Kongreleri gerçekleştirilecektir.Kurucu Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı seçilmesi ve Sayın Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun Başbakan seçilmesi ile Yeni Türkiye’nin kapıları ardına kadar açılmıştır. Türkiye, bu yeni dönemde güçlü, demokratik, müreffeh ve saygın bir ülke olma hedefine daha büyük bir azimle yürüyecektir. Bu kutlu yürüyüşte Genel Başkanımız ve Başbakanımız Sayın Prof. Dr. Ahmet DAVUTOĞLU’nun öncülüğünde tüm teşkilatlarımızla yekvücut olarak büyük hedeflere ulaşacağız. AK Parti, bu yeni aşamada milletin sesi olmaya devam edecektir. Daima milletimizin yanında olmaya, milletimizin dilini konuşmaya, onunla olan gönül bağını korumaya devam edecektir. 5. Olağan Kongre çalışmalarımızın partimize ve milletimize hayırlı olmasını temenni ediyoruz.


Kobani eylemlerinin Tekirdağ'a sıçraması ile ilgili ise, " Olan hadiseler üzüntü verici. Esefle kınıyoruz ve lanetliyoruz. 2 yıldır bu ülkede, çözüm süreci ile ilgili güzel şeyler oluyor. Herkes şehit haberinin gelmemesinden memnundu. Fakat birileri, büyük Türkiye, güçlü Türkiye hedefini bazıları hazmedemedi. Kobane'de yaşanan olayları bahane ederek bazı guruplar ülkeyi yakıp yıktılar. Bunun protestoyla, sesini duyurmakla hiçbir alakası yok. Tamamen süreci baltalamak isteyenlerin işidir " dedi.

Haber Merkezi

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.