‘Yönetimde adalet eksik’

Tekirdağ Saadet Partisi, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Trakya ve Avrupa Gazeteleri’ni ziyaret etti.
Tekirdağ Saadet partisi İl Başkanı Feti Pehlivan, İlçe Başkanı Cemal Açıkgöz, İl Teşkilat Başkanı Mustafa Tav ve İl Kongre Delegeleri’nden Bayram Aydemir  tarafından gerçekleştirilen ziyarette Çalışan Gazeteciler Günü şu ifadelerle kutlandı: “Gazeteciler ünü münasebetiyle, öncelikle bu çok önemli görevi icra eden bütün gazeteci arkadaşlarımızın gününü kutluyoruz. Umarız bugün dolayısıyla bütün gazetecilerin her türlü sorunları ele alınır, daha huzurlu ve verimli bir çalışma ortamı sağlanır. Bizler de bu bağlamda sizin sesiniz oluruz. Günümüzde 4. Kuvvet olan basın olumlu veya olumsuz yönde bu  gücünü kullanabilmektedir. Bağımsız hak ve adaletten yana kişi hak ve dokunulmazlıklarına önem veren halkın, mazlumun haksızlığa uğramışın yanında yer alan basın, bugünümüz ve geleceğimiz için çok önemli bir görevi yerine getirmiş olmaktadır. Yerel gazetecilerimize kentin sorunları ile ilgili yapıcı, çözüme yönelik, bütün haberlerinden dolayı çok teşekkür ederiz. Bölge insanı gazeteleri vasıtasıyla yetkililere ulaşabilmekte, sorunlarını sile getirebilmektedir. Saadet Partisi olarak kente, ülke ve dünyaya ait insana dair her türlü yapıcı, sorun çözücü konularda siz değerli gazetecilerle birlikte çalışma arzusundayız.Gününüzü tekrar kutluyor,sizlere teşekkürlerimizi sunuyoruz.”
Gerçekleşen ziyaret kapsamında yapılan genel konuşma içerisinde Saadet Partisi Türkiye’nin yönetiliş biçimini eleştirdi. Yönetim şeklimizde adaletin eksikliğine vurgu yapan Tekirdağ Saadet partisi İl Başkanı Feti Pehlivan, “Genel olarak Türkiye’den de öte dünya adil yönetilmiyor. Emekler gasp ediliyor. Alınteri sömürülüyor.  Böyle bir dünyada mutlu yaşanabilir mi? Huzurlu bir yaşamın tek şartı doğal haklarımızı kullanabileceğimiz bir ortama sahip olmaktır. Fakat burada herkes kendi isteklerini yerine getirebilme çabasında. Bu sebeple gördüğünüz gibi dünyanın genelinde bir kaos var. İnsanların doğal olarak sahip olmuş olduğu haklarını hiçe sayarsanız, sadece ekonomik isteklerini karşılarsanız bu kaosun sahibi olan vahşi insan türü ortaya çıkar. Tam tersi, ekonomik ihtiyaçlarını karşılamazsanız, sadece ruhen ihtiyacı olan şeyleri karşılarsanız, sonuç yine karanlığa çıkar; bu kez vahşi insan yerine köle insan türü ortaya çıkar. Biz Saadet Partisi olarak adalet kavramını eylemlerle anlatmak istiyoruz.  Sesimizi sadece Tekirdağ’a, Türkiye’ye değil, dünyaya duyurmak istiyoruz. Öncelikle Türkiye ve dünyada adaletin sağlanmasını istiyoruz. Ondan sonra Tekirdağımızın sorunlarını konuşabiliriz. Genel sorunu çözersek, özel sorun da kendiliğinden çözülmüş olacaktır. Para dediğimiz şey, emek karşılığı üretilen değerdir. Bizim ülkemizde emeğe hiçbir şekilde değer verilmiyor. Daha ucuza satın alınan emek her zaman var oldukça da gerçek emeğe verilen değer artmayacaktır. Ülkemize hakim olan kapitalist düzen, sadece başımızdakinin cebini dolduracaktır. Bu şekilde olduğu için zaten dünya düzeni iflas etmiş durumdadır.  Her yerde hırsızlık, dolandırıcılık, cinayet, intihar haberleri… Bunun sebebi de işsizlik, yoksulluk, kaybedecek bir şeyimizin artık olmaması ve yönetim biçimimizdeki  adalet eksikliği. Yaşanabilir bir ülke için devletin alın terimizi koruması gerekiyor. Bizlere bir güvence vermesi gerekiyor.  Emeğe değer vermesi gerekiyor. Halkı yoksulluk sınırı altında 3 kuruşa geçinmeye çalışırken rahat yatağında uyumaması gerekiyor. Yani kısaca, ben dünya değerlerine göre yaşayabilen bir insan değilsem, Tekirdağ’daki sorunları görmem imkansız. Dünya değişmedikçe Tekirdağ değişmez. Diyerek sözlerimi sonlandırıyorum ve bu söylediklerimi dünyada yaşayan tüm insanlığın kavraması gerektiğine inanıyorum ki, huzurla bulunduğumuz yerde yaşayabilelim.”
4Özge Ebecek

Haber Merkezi

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.