“VERGİ GELECEĞİMİZDİR”
banner57

Vergi Dairesi Başkanı Abdulkayyum Karayel, 1990 yılından bu yana kutlanmakta olan 26.Vergi Haftası sebebiyle gerçekleştirilecek olan etkinlikler hakkında bir basın bülteni yayınladı.

 

Kamuoyunda sağlıklı bir vergi bilincinin oluşturulması, vergiye gönüllü uyumun sağlanması amacıyla, 1990 yılından beri kutlanan Vergi Haftası’nın,  bu yıl yine 23 ŞUBAT/ 01 MART 2015 tarihleri arasında gerçekleşeceğini belirtti.

Yayınladığı basın bülteninde “Vatandaşlarımıza verilecek olan tüm kamu hizmetlerinin, en hızlı, en etkin ve en verimli şekilde yürütülebilmesi için, gerekli olan finansman kaynağının sağlanmasında vergi gelirleri büyük önem taşımaktadır. Vergi, yalnızca kamu giderlerini finanse eden bir kaynak değil, aynı zamanda ekonomik büyümeyi teşvik eden, istihdamı, sanayileşmeyi özendiren, haksız rekabeti önleyen, sosyal adaleti düzenleyen, tasarrufları ve sermaye birikimini sağlayan en önemli araçlardan biridir. Köklü bir vergi bilincinin ve vergiye gönüllü uyumun oluşturulamadığı bir toplumda yeterli düzeyde vergi toplanamayacağı açıktır. Vergi Haftası etkinlikleri ile vatandaşlarımızda vergi bilincinin oluşturulması, vergiye gönüllü uyumun sağlanması, idare - mükellef arasında güven ortamının sağlanması ve verimli bilgi akışının gerçekleştirilmesi suretiyle değişimin sürekli hale getirilmesi hedeflenmektedir. Vergi Haftasında bir taraftan geleceğimizin vergi konusunda bilinçli ve kararlı mükellefleri olacak çocuklarımıza ve gençlerimize Vergi ve Gelir İdaresi tanıtılırken, diğer taraftan mükelleflerimiz ve vatandaşlarımızla çeşitli platformlarda bir araya gelerek etkili bir iletişim ortamının sağlanmasına çalışılacaktır. Vatandaşlarımıza vergi vermenin bir ödev, bir zorunluluk ama bunların hepsinin ötesinde bir vatandaşlık görevi olduğu hatırlatılacaktır.” sözlerine yer veren Vergi Dairesi Başkanı Abdulkayyum Karayel, Vergi Haftası kapsamında yapılacak olan çalışmaları şu şekilde özetledi: “Vergi Haftası kapsamında, 23 Şubat 2015 tarihinde Atatürk Anıtına çelenk konulması, Valilik Makamının ve Belediye Başkanlığının ziyaret edilmesi, İlk ve Orta öğretim okullarında konferans verilmesi, yarışmalar düzenlenmesi, halkın yoğun olduğu cadde ve meydanlara vergi konulu afişler asılması, meslek odaları ile sivil toplum örgütleri, basın yayın kuruluşları ve mükellefler ziyaret edilerek vergi haftasının önemi ile yapılacak etkinlikler hakkında kamuoyunun bilgilendirilmesi planlanmaktadır.” Hedeflerinin; Etkin İdare, Mutlu Mükellef, Güçlü Bir Türkiye olduğunu belirten Karayel, “Bu duygu ve düşüncelerle, tüm vatandaşlarımızın, mükelleflerimizin, çocuklarımızın, gençlerimizin ve çalışanlarımızın Vergi Haftasını kutlar; sağlıklı günler temenni ederim. Vergi Geleceğimizdir.” dedi.

Haber Merkezi

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.