21 Temmuz 2019 Pazar

Sitespora 4 yeni oyuncu

TÜRKİYE'DE TUTUKLULARIN MUHTAR SEÇTİĞİ TEK MAHALLE

Tekirdağ Ceza İnfaz Kurmları'ndan emekli olan Gündüzlü Mahallesi (köyü) muhtar adayı Nesip Aykın, Cezaevi kampüsündeki 240 lojmanda ikamet eden 600 kişi ve cezaevinde kalan yaklaşık 1200 tutuklunun Gündüzlü Mahallesi'nin muhtarını seçeceğini söyledi.

14 Aralık 2018 Cuma 13:12
Bu haber 1339 kez okundu
TÜRKİYE'DE TUTUKLULARIN MUHTAR SEÇTİĞİ TEK MAHALLE

 Tekirdağ Cezaevi İnfaz Kurumları'ndan (Tekirdağ Cezaevi) emekli olan ve Gündüzlü Mahallesi (köyü) muhtar adayı olan Nesip Aykın gazetemize yaptığı açıklamalarda şunları söyledi: "Araştırmalarımda Tekirdağ Gündüzlü Mahallemizde 1200 tutuklunun muhtarlık sonuçlarını belirleyeceğini, Türkiye'de böyle bir durumun yalnızca Tekirdağ'da olduğunu tespit ettim. Cezaevlerinde yıllarca görev yapmış olmam nedeniyle muhtarlık seçimlerindeki hizmet vaatlerim ağırlıklı olarak cezaevindeki tutuklulara ve lojmanlardaki çalışanlara yönelik olacaktır. Bilindiği üzere Türkiye'de mahkumlar oy kullanamıyor ama tutuklular oy kullanabiliyor. 

Tekirdağ Ceza İnfaz Kurmları'ndan emekli olan Gündüzlü Mahallesi (köyü) muhtar adayı Nesip Aykın, Cezaevi kampüsündeki 240 lojmanda ikamet eden 600 kişi ve cezaevinde kalan yaklaşık 1200 tutuklunun Gündüzlü Mahallesi'nin muhtarını seçeceğini söyledi. 

Trakya Gazetesi:
Sayın Nesip Aykın kısaca kendiniz hakkında bilgi verir misiniz?    

Nesip Aykın: 
1963 yılında Erzurum'a bağlı Tortum ilçesinde doğdum. Adalet Bakanlığına bağlı değişik Ceza İnfaz Kurumlarında İnfaz Koruma Başmemuru olarak  çalıştım. Son olarak Tekirdağ Ceza İnfaz Kurumları Kampüsünde yaklaşık on yıl çalıştıktan sonra emekli oldum. Evliyim ve dört çocuğum var. Sosyal Bilimler Yüksek okulu mezunuyum. Aydın ilinde "Umut Yolcuları Halk Oyunları ve Tiyatro" grubunun başkanlığını yaptım.Mahalli tiyatrocuyum. Basılmaya hazır "Atçalı kel Mehmet" isimli üç perdelik tiyatro oyunum ve "Gönlümün göz yaşları" isimli bir şiir kitabım vardır.Tiyatro oyunum, çeşitli yerlerde  sahnelenmiş ve bazı televizyon kanallarında yayınlanmak üzere çekimleri yapılmıştır.

Trakya Gazetesi:
Sayın Nesip Aykın, Gündüzlü Mahallemize Muhtar adayısınız. gündüzlü mahallemizin yani köyümüzün sorunları nelerdir?
Nesip Aykın: 
GÜNDÜZLÜ'DE YAŞANAN
SIKINTILARI BİLİYORUM
2019 yılında yapılacak olan mahalli idareler seçiminde Gündüzlü mahallesine Muhtar adayıyım.
Görevim gereği Gündüzlü mahallesine bağlı Ceza İnfaz Kurumları Kampüsülojmanlarında uzun süre oturdum. Bu bölgenin güzelliklerini de sıkıntılarını da yakından biliyorum. Gündüzlü Tekirdağ ilinin en eski mahallelerindendir. Merkeze 12 km uzaklıkta olan Gündüzlü mahallesinin verimli toprakları vardır. Stratejik konumunun çok iyi olmasına rağmen mahallemiz hak ettiği gelir düzeyine ulaşamamıştır.
Gelinen noktada mahallenin hemen bitişiğine yapımı sürenlerle birlikte yedi büyük ceza infaz kurumu yapılmış ortaya kasaba büyüklüğünde bir yerleşke çıkmıştır. Bu bölgeden Gündüzlü mahallesi sakinleri, hükümlü tutuklu yakınları, ceza infaz kurumu personeli ve aileleri ile birlikte yaklaşık 10 bin kişi yeme içme konaklama ve turizm olmak üzere hizmet almaktadır. Doğrusu mahallemizin; bu kadar büyük bir kitleye layıkıyla hizmet verecek sosyal kültürel ve ekonomik altyapısı yoktur. 

lojmanlarda oturan Ceza infaz Kurumu çalışanlarının kış mevsiminde ekmek arabasını karşılamak için yola çıktıklarında şiddetli tipi ve kar yağışı nedeniyle büyük zorluklar yaşadıklarını biliyorum. Gündüzlü'nün konumu sebebiyle çıkan fırtına ve sel felaketlerinde çok büyük zararlar gören köylülerimizin ve cezaevinde çalışanların yaşadıkları zorlukları biliyorum. Hülasa bu bölgenin acı ve sıkıntılarını yaşamış birisi olarak çözüm öneri ve projelerimle  mahalle muhtarlığına adayım. 

Trakya Gazetesi:
Sayın Nesip Aykın, Gündüzlü Mahallemizin sorunlarını bildiğinizi söylediniz. Bu doğrultuda seçmenlerinize ne gibi vaatlerde bulunacaksınız?

Nesip Aykın: 
GÜNDÜZLÜ KÖYÜNÜ ÇOK GELİŞTİRECEĞİM!
Seçildiğim takdirde gündüzlü mahallesini hep birlikte çalışarak üreterek Tekirdağın gelişmiş ilk  beş köyü arasına sokacağım inşallah... Muhtar seçildiğim takdirde Yasal olarak mahalle olan gündüzlü köyünü kalkındırmak geliştirmek için ihtiyar heyetimle, mahallede yaşayan idarecilerle ve vatandaşlarımızla istişareler yaparak projelerimizi hayata geçireceğiz. Mahallemizde yaşayan veya günü birlik hizmet alan insanların sosyal ekonomik alanda kalkınmalarını ve rahatını sağlamak üzere çok çalışacağım. "Üreten bir köyün muhtarı olacağım." 

Gündüzlü Atlı Spor 
Kulübünü kuracağım:  
Köyümüzü başta cirit olmak üzere çeşitli atlı sporların merkezi yapacağım. Tekirdağlıların boş zamanlarında at bineceği ata sporu cirit müsabakalarını doya doya izleyeceği veya oynayacağı tesisler kuracağım.

Kooperatif kuracağım: 
Gündüzlü köyü ve sakinlerini kalkındırma kooperatifini kuracağım. Kooperatife bağlı işletmeler açacağım. Açık Ceza İnfaz Kurumunda üretilen mamullerin mahallede ve lojmanlarda oturan işsizlerimiz tarafından paketlemesinin ve pazarlanması için hukuki izinlerini alacağım. İşsizlerimize maddi Kaynak imkân ve olanaklar bulacağım.
Çocuklar için oyun parkı:
Mahallemizde ikamet eden ve Tekirdağ merkezdeki ailelerin çocuklarının istifade edeceği profesyonel oyun parkını kuracağım.
Çocukların, gençlerin ve yetişkinleri eğitimleri ile ilgili bir çok proje başlatacağım:
Mahalle sakinlerinin taşımalı eğitimden dolayı mağduriyetlerini biliyorum. haksızlığın çözümü için mücadele edeceğim İhtiyaç duyulduğu takdirde köye ilkokul ve ortaokul yaptıracağım.  Mahalle sakinlerinin yeteneklerine göre hayvancılık ziraat elişi tiyatro halkoyunları vb. meslek kursları açtıracağım... Ayrıca mahalle merkezine taziye evi ve misafirhane, konferans salonu, eli şi atölyeleri ve düğün salonu yaptıracağım
Ulaşım sorunuyla 
ilgileneceğim:
Mahallemizin yollarını açık ve bakımlı olmasını sağlayacağım. Ulaşımını kolaylaştıracağım. Gündüzlüyü huzurlu ve güvenli bir mahalle yapacağım.
9.Yerleşkede yaşayanlarla köyde yaşayanların kaynaşması ortak imkânlardan yararlanması için hukuki müracaatları yapacağım tiyatro ve sanat gruplarını mahallemize davet edip organizasyonlar tertip edeceğim
Hasta ve engellilere 
yönelik çalışmalar 
yapacağım:
Mahallemizde yaşayan sürekli hastalığı olanları, özürlüleri, bakıma muhtaç olanları, yaşlıları, hapishanede bulunan mahpuslar ve ailelerinden mağdur olanları tesbit edip huzurlu sağlıklı ve onurlu bir şekilde yaşamaları için maddi ve manevi bütün imkânları sağlayacağım.
Hükümlü ve tutuklulara yönelik çalılşmalarım olacak:
Ceza İnfaz Kurumlarında kalan mahpusların gece geç saatlerde tahliyelerinde, araçları yok ise şehir merkezine kendi aracımla ulaşmalarını sağlayacağım. Mahpusları ziyarete gelen mahpus yakınlarının ziyaret saatinden erken gelmeleri durumunda köydeki misafirhanede ağırlayacağım.
Köyümüzdeki doğal yaşamı ve yaban hayatını korumaya yönelik çalışmalar yapacağım: 
yaban kazlarının göç yolu üzerinde olan köyümüze hukuki girişimlerini tamamlayarak yaban hayvanları yediemin deposu kuracağım.
    
Trakya Gazetesi:
Sayın Nesip Aykın, son olarak neler söylemek istersiniz?    
Nesip Aykın: 
Trakya Gazetesi olarak bana bu imkanı verdiğiniz için teşekkür ederim.  Gündüzlü köyü Muhtar Adayı olarak son olarak seçmenlerime şöyle seslenmek istiyorum: "Üreten bir köyün muhtarı olacağım. Birlikte çalıştığımız mesai arkadaşlarım köy halkı ve hükümlü ve tutuklu kardeşlerim beni tanır. İnsanlara hizmet etmeyi seviyorum, mahallemize faydalı projeleri hayata geçirmek için oylarınıza talibim. Hep birlikte sağlık içerisinde mutlu huzurlu bir yaşamın özlemi ve gayretiyle sizleri saygıyla selamlıyorum. muhtar seçimlerinde desteklerinizi bekliyorum."
Haber Merkezi

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  banner12
  HAVA DURUMU
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  NAMAZ VAKİTLERİ
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  EN ÇOK YORUMLANANLAR
  BUGÜN
  BU HAFTA
  BU AY
  SPOR TOTO SÜPER LİG
  Tür seçiniz:
  SAYFALAR
  SENDE YAZ
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri

  Siz de yazmak istemez misiniz?

  Ziyaretçi Defteri
  ARŞİV