Türk Sağlık Sen'den mobbing iddiası!
banner57

Türk Sağlık Sen Tekirdağ Şube Başkanı Yalçın Gür sendika üyeleri ile birlikte Kapaklı Devlet Hastanesi önünde basın açıklaması yaptı.
Türkiye’nin terörle verdiği çetin mücadelede, iç ve dış güçlerin ülkemizi bölmeye yönelik gayretleri karşısında özellikle siyasi kurumlar tarafından milli birlik ve beraberliğin sıkça vurgulandığını ifade eden Türk Sağlık Sen Tekirdağ Şube Başkanı Yalçın Gür "  Bu vurguda kimsenin ayrımcılık yapmaması, özellikle kamuda bu tür ayrımcılık yapanların iyi niyetli olmadığı, hatta kripto olarak bile değerlendirileceği ifade edilmiştir. Türkiye sevdasını, emeğini ortaya koyan bir sivil toplum örgütünün mensupları olarak bizler, bu anlayışa dikkat ettik ve zedelenmemesi adına gayret gösterdik. Biz böylesine hassas davranırken, ne yazık ki bazı idarecilerin hala yandaş sendikacılık sevdasına tutulmalarını, ayrım ve ötekileştirme yapmalarını görmek çok sıkıntılıdır” dedi.
Türk Sağlık Sen Tekirdağ Şube Başkanı Yalçın Gür açıklamasının devamında şu ifadeleri kullandı; ‘Sabrımızı zorlayıp, bardağı taşıranlar aynı zamanda milli birlik ve beraberliğe zarar verdiklerinin farkında mıdırlar?
Böylesine talihsiz bir durum ne yazık ki Tekirdağ’da yaşanmakta ve iş çığırından çıkmış bir haldedir.    
Kapaklı Hastanesi’nde temsili arkadaşımız ve üyelerimize mobbing uygulanmakta sistematik bir şekilde baskı yapılarak birilerine hizmet edilmektedir.
Adaletlerinin terazisini ortadan kaldıran, personel arasında ayrımcılıkta sınırların zorlandığı ve alenen sendikamıza düşmanca bir tavır sergileyen bu şahıslarla ilgili gereği yapılmalıdır.
Hastane İdarecileri Temsilci arkadaşımıza düzmece soruşturmalar açmakta ve cezalar vererek bezdirme politikası izlemektedirler. Bunu nereden biliyoruz, verilen cezaya itiraz edip Valilik İl Disiplin kurulunda taşıdık. Vali Yardımcısının Başkanlık ettiği İl Disiplin kurulu üyelerine gerekli belgeler ile savunmaları yapıp oy birliği ile verilen cezayı iptal ettirdik. Bunu kabullenemeyen idareciler ne yaptı, yasal olmadığını  bile  bile Temsilcimize geçici görevlendirme çıkarttı. Onun gereğini de yaptık, yakında görecekler.
Devletimiz tarafından  kendilerine verilen idareci koltukları, halka kaliteli sağlık hizmeti vermeleri, adaletli olmaları ve çalışanlar arasında sendikal ayrımcılık yapmamaları için verilmiştir. Eğer niyetleri sendikacılık yapmak ise idareci kimliklerini bırakıp sendikacı olarak karşımıza çıksınlar,ama bunu yapmaya yürekleri yetmez. Unutmasınlar ki bu koltuklar gelip geçicidir.
Biz sendikal rekabeti her zaman savunuruz ve isteriz ama ayrımcılık ve ayrıcalık gibi kamu çalışma düzeni ve huzurunu bile bozan uygulamalara asla müsamaha göstermeyiz.
Buradan açıkça söylüyoruz ki; hiç kimse idarecilikle sendikacılığı karıştırmasın ve makamını kullanarak bu işlere bulaşmasın.
Açıkça ilan ediyorum ki bu kişiler hakkında Ankara’da dahil olmak üzere ilgili yerlere gerekli müracaatlar yapılacaktır. Bu işi yapanları devletin en yüksek mercilerine kadar ileteceğiz.
Bu konuda gerekli başvuruları da yapmak üzere olduğumuzu kamuoyuna duyuruyor, bu dönemde kamuda böyle işlere kalkışarak huzuru bozan ve çalışma barışını zedeleyenlere de fırsat verilmemesi gerektiğini düşünüyoruz. Bu tür işlere kalkışanlar hakkında gereği yapılmalıdır.’
4Gülçin Akyol

Haber Merkezi

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.