banner57
Doğu-Batı Trakya Belediyeler Birliği TRAKYAKENT’in 2015 yılı Nisan ayı Olağan Meclis Toplantısı, Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonunda gerçekleşti.

"TRAKYA'NIN KADİR ABİSİYİM"

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, "Trakyakent yönetimi olarak bir yılı geride bıraktık. Bundan sonraki süreçte Trakyakent’e yoğunluk vereceğiz. Bana bu şehirde Tekirdağ’ın Kadir Abisi diye hitap ediyorlar. Ben bundan böyle Trakya’nın da Kadir Abisiyim. Siz değerli Başkanlarım ve üyelerimiz ile birlikte Birliğimizi çok daha pozitif ve verimli hale getireceğimize inanıyorum. Trakyakent ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak Trakya’daki tüm belediyelerimizin yanındayım" ifadelerini kullandı.

"DAHA FAZLA AĞIRLIK VERELİM"

Muratlı Belediye Başkanı Nebi Tepe, "Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Albayrak’a Belediyelere ve Birliğe verdiği değer ve katkılar için teşekkür ediyorum. Trakyakent Üyesi olarak siz değerli arkadaşlarımdan Trakyakent’e önem vermenizi istiyorum. Muratlı Belediye Başkanı olarak şuanda bir tek Trakyakent Belediyeler Birliği’ne üyeyim, çünkü ben Trakyalıyım. Sizlerde bu birliğe daha fazla ağırlık verin ve hep birlikte Trakya’daki Belediyeleri birliğimizin çatısı altında toplamak için çalışalım” diye konuştu.

Doğu-Batı Trakya Belediyeler Birliği TRAKYAKENT’in 2015 yılı Nisan ayı Olağan Meclis Toplantısı, Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonunda gerçekleşti.

Trakyakent Başkanı ve Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın yönettiği Genel Kurul’da gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı. Yeni Encümen Üyesi Sertaç Balyemez Toplantıda Encümen Üyeleri, Kültür Komisyonu Üyeleri ve Plan Bütçe Komisyonu Üyeleri seçimleri yapıldı. Gizli oylama ile yapılan Birlik Encümen Üyeliği seçiminde eski üyeler Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan, Vize Belediye Başkanı Sedat Balkı ve Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu tekrar seçilirken, Pehlivanköy Belediye Başkanı Hüseyin Açıkel’in yerine eski Kültür Komisyonu Üyesi Büyükmandıra Belediye Başkanı Sertaç Balyemez seçilerek Trakyakent’in Encümenini oluşturdu.

Olağan Meclis Toplantısı gündemi kapsamında Birlik Kültür Komisyonu Üyeleri ve Plan Bütçe Komisyonu Üyeleri de açık oylama ile değişti. Buna göre Kültür Komisyonu Üyeleri Kaynarca Belediye Başkanı Serdar Türker, Keşan Belediyesi Meclis Üyesi Bayram Şeker, Muratlı Belediyesi Meclis Üyesi Aysel Altaç, Vize Belediyesi Meclis Üyesi Aynur Özbirge ve Süleymanpaşa Belediyesi Meclis Üyesi Meral Özdemir olurken, Plan Bütçe Komisyon Üyeleri de Yenimuhacir Belediye Başkanı Recep Ordu, Kapaklı Belediyesi Meclis Üyesi Sami İkizler, Malkara Belediyesi Meclis Üyesi Hikmet Altuğ, Vize Belediyesi Meclis Üyesi Serhan Top ve Kırklareli Belediyesi Meclis Üyesi Sedat Bilgiç oldular. Toplantının değerlendirme ve temenniler bölümünde Birlik Başkanı Kadir Albayrak, tüm Üye Belediyelerin Trakyakent olarak yanlarında olduğunu belirtti. Başkan Albayrak konuşmasında “Trakyakent yönetimi olarak bir yılı geride bıraktık. Bundan sonraki süreçte Trakyakent’e yoğunluk vereceğiz. Bana bu şehirde Tekirdağ’ın Kadir Abisi diye hitap ediyorlar. Ben bundan böyle Trakya’nın da Kadir Abisiyim. Siz değerli Başkanlarım ve Üyelerimiz ile birlikte Birliğimizi çok daha pozitif ve verimli hale getireceğimize inanıyorum. Trakyakent ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak Trakya’daki tüm belediyelerimizin yanındayım. Burada olduğunuz için hepinize teşekkür ederim” dedi.

Birlik Başkanı Kadir Albayrak’ın yanı sıra Kaynarca Belediye Başkanı Serdar Türker de toplantıda kısa bir konuşma yaptı. Toplantı adına birada olmaktan dolayı çok mutlu olduğunu ifade eden Başkan Türker, Trakyakent üyelerini Kaynarca’da düzenleyecekleri etkinlik programına davet etti.

Muratlı Belediye Başkanı Nebi Tepe’de toplantıda açıklamalarda bulundu. Başkan Nebi Tepe; “Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Albayrak’a Belediyelere ve Birliğe verdiği değer ve katkılar için teşekkür ediyorum. Trakyakent Üyesi olarak siz değerli arkadaşlarımdan Trakyakent’e önem vermenizi istiyorum. Muratlı Belediye Başkanı olarak şuanda bir tek Trakyakent Belediyeler Birliği’ne üyeyim, çünkü ben Trakyalıyım. Sizlerde bu birliğe daha fazla ağırlık verin ve hep birlikte Trakya’daki Belediyeleri birliğimizin çatısı altında toplamak için çalışalım” ifadelerini kullandı.

Vize Belediye Başkanı Sedat Balkı’da; “Üye Belediyeler olarak Birliği daha aktif kullanmalıyız. Trakyakent faaliyetlerini hızlandırdı. Eğitim çalışmalarımız son derece verimli oluyor, geniş kapsamlı oluyor. Faaliyetleri daha fazla yoğunlaştırmak hedefindeyiz” dedi.

Haber Merkezi

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.