“TEKİRDAĞSPOR YİNE SAHİPSİZ”

 Tekirdağspor’un olağan kongresinde konuşan Tekirdağspor Kulüp Başkanı Salih Canikli, Tekirdağspor’a kimsenin destek vermediğini ifade ederek;” Biz Tekirdağspor’un bu durumuna teşhisi koymaya çalışıyoruz. Tekirdağ’da sadece bir adet sentetik saha var.  Futbolcu yetiştiremiyoruz. Ne alt yapımız ne de üst yapımız var. Gelir getiren yerlerimiz yok. Ben kendi cebimden para harcadım. Salih Canikli ile bir yere kadar.  Elimizden geldiği kadarı ile bir şeyler yapmaya çalıştık. Hiçbir destek görmedik. Bu kongrede aday değilim. Hiçbir şekilde de aday olmayı düşünmüyorum” dedi.

 

“TEKİRDAĞSPOR SÜPER AMATÖR’E DÜŞER”

 

Eski Tekirdağspor başkanlarından Volkan Nallar ise, mevcut Kulüp Başkanı Salih Canikli’nin bırakması ve başka kesimlerin  de destek vermemesi durumunda Tekirdağspor’un Süper Amatör Kümeye düşeceğini savunarak;” Zeki Sezer Kulüp başkanlığını aldığında bu takım düşer demiştim. Bu sözlerimden dolayı herkes beni eleştirmişti. İstanbul’dan kimsenin tanımadığı adamları buraya getirdiğinde de bu takım küme düşer diyince beni eleştirenler olmuştu. Eğer Salih Canikli Başkanlığı bırakır, İyi bir yönetim oluşmaz, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak destek vermez, diğer büyüklerimiz de sahip çıkmazsa Tekirdağspor Süper Amatör kümeye düşer” şeklinde konuştu.

 

 

Tekirdağspor’un olağan kongresi Ticaret ve Sanayi Odasında gerçekleşti. İlk kongreye toplam 14 kişi katıldı. Kongre çoğunluk sağlanamadığı için 29 Mayıs tarihine ertelendi. Tekirdağspor’da mevcut Kulüp Başkanı Salih Canikli’nin aday olmayacağını söylemesi üzerine Tekirdağspor yine kayyuma düşme tehlikesi ile karşı karşıya kaldı.

Kongrede basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Eski Tekirdağspor Kulüp Başkanı Volkan Nallar, Kongreye hiçbir siyasi parti veya sivil toplum kuruluşu katıldığını ve çelenk gönderdiğini söyledi.

 

Tekirdağspor’un yine yalnız kaldığını ifade eden Nallar, şunları kaydetti;” Her zaman yalnızdı. Yine Tekirdağspor yalnız kaldı. Seçim öncesinde bir şeyler olur diye umutlanmıştık. Ancak maalesef  Tekirdağspor’a destek gelmedi. Bu biraz bizden de kaynaklanıyor. Ben buradan bütün camiamıza sesleniyorum. Tekirdağspor sesiz kalmıştır. Sesiz kaldığımız için bizi de güç olarak görmüyorlar. Pazarcılar bir eylem yapıyor istedikleri her şeyi yapıyorlar ama biz hiçbir şey yapamıyoruz. Biz istemesini bilmiyoruz. İstediğimiz zamanda hiçbir şey alamıyoruz. Herkes konuşmada Büyükşehir diyor ama sadece Tekirdağ’da Büyükşehir yok. Bu şehrin Valisi, Kaymakamı, Sanayicileri ve güçlü STK’ları var. Koskoca İktidar Partisinin il başkanı var. Her iki partinin genel başkan yardımcısı olan Milletvekilleri var. Bizimde amatör olmamamızla birlikte Tekirdağ’da 25 Amatör Küme takımı var. Bu 25 takımın kullandığı sadece 1 futbol sahası var.  Artık birilerinin Tekirdağ’da ki tüm takımlara sahip çıkması lazım.

 

“MEVZUATA GÖRE DESTEK VEREBİLİR”

Belediyeler yasasına göre, Belediyelerin yasal olarak Amatör Spor Kulüplerine destek verebildiğini belirten Nallar, sözlerini şöyle sürdürdü;” Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak hepimizin başkanıdır. Başkanımız kurallara çok uyan birisidir. Geçen yıl profesyonel olduğumuz için yasa gereği bize yardımda bululamıyordu. Yinede ufak tefek destekler verdi. Ama geçen yıllarda konuştuğumuzda Profesyonel takıma destek veremediğini ancak Amatör Takımlara destek vereceğini söyledi. Şimdi biz Amatör bir takımız. Büyükşehir artık Tekirdağspor’a destek vermesinde mevzuata aykırı bir durum yok. Belediyelerin mevzuatında belediyelerin amatör takımlara destek verebileceği hususu açıkça belirtilmiş.  Ama başkanımız Tekirdağspor ile birlikte 3 BAL ligi takımı olduğu için destek vermeyeceğini söylüyor. Albayrak, Tekirdağ’daki diğer takımlara da destek verilsin. Bu takımlar profesyonel olsun. Velimeşespor’a da destek verilsin. Futbol sadece bir sosyal aktivite değil, gençleri kötü alışkanlardan uzaklaştıran bir olgudur. Futbol şehrin ekonomisine katkı sağlayan bir unsurdur. Büyükşehir Belediyesi destek vermiyor. Ama başkaları da neden destek vermiyor. Ben artık çözüm bulamıyorum”

 

“ELEŞTİREN ELEŞTİRİR”

 

Daha önce bu takımın küme düşeceğini söylediğini ve bazı kesimler tarafından da eleştirildiğini ifade eden Eski Kulüp Başkanı Nallar;”  Eski Kulüp Başkanı Zeki Sezer Kulüp başkanlığını aldığında bu takım düşer demiştim. Bu sözlerimden dolayı herkes beni eleştirmişti. İstanbul’dan kimsenin tanımadığı adamları buraya getirdiğinde de bu takım küme düşer diyince beni eleştirenler olmuştu. Eğer Salih Canikli Başkanlığı bırakır, İyi bir yönetim oluşmaz, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak destek vermez, diğer büyüklerimiz de sahip çıkmazsa Tekirdağspor Süper Amatör kümeye düşer.  Sözlerimden dolayı isteyen beni yine eleştirsin ben Tekirdağspor’un küme düşmesini isteyecek kadar hain biri değilim. Eskiden bu takım çay bahçesinde toplanıyordu. Toplanacak çay bahçesi de yıkıldı” şeklinde konuştu.

 

“TEKİRDAĞSPOR’UN DURUMU BU OLMAMALIYDI”

 

Tekirdağspor Kulüp Başkanı Salih Canikli ise Tekirdağspor’un bu durumuna çok üzüldüğünü ifade ederek, şunları kaydetti;” Çok az kişi ile kongre yapıyoruz. Tekirdağspor’un durumu bu olmamalıydı. Tekirdağspor’un yararına bir yemek düzenledik ama bu yemekte de yalnız bırakıldık. Ardından SMS kampanyası yaptık. Bu kampanyada taraftarlarımızdan destek istedik.  Kockoca şehirden bin SMS atıldı. Tekirdağ’da bir spor gazetesi çıkardık. Senelik 200 TL olan bir spor gazetesinde 60 aboneye ancak ulaşabildik. Biz Tekirdağspor’un bu durumuna teşhisi koymaya çalışıyoruz. Tekirdağ’da sadece bir adet sentetik saha var.  Futbolcu yetiştiremiyoruz. Ne alt yapımız ne de üst yapımız var. Gelir getiren yerlerimiz yok. Salih Canikli ile bir yere kadar.  Elimizden geldiği kadarı ile bir şeyler yapmaya çalıştık. Hiçbir destek görmedik. Bu kongrede aday değilim. Hiçbir şekilde de aday olmayı düşünmüyorum. İnşallah birileri çıkar. Tekirdağspor’u kurtarır. Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’a Tekirdağspor’u belediye bünyesine alarak Büyükşehir Tekirdağspor olarak yapma teklifine bulunduk. Tekirdağspor’un Büyükşehir Tekirdağspor olmaması halinde Süper Amatör Kümeye düşeceğini söyledik. Daha önce karşılaştığımız Erzurum Büyükşehir Belediyespor şuan Süper lige çıktı. Bu şehirlerde Belediye destekliyor da Tekirdağ’da neden olmuyor. Ben hiçbir zaman Tekirdağspor’u siyasete alet etmemeye çalıştım. Hiçbir zaman ne siyasilere laf söyledim, nede söylettirdim. Siyaseten bir beklentim de yok. Ben kendi cebimden para harcadım. Takımın lige çıkmasını sağladık ancak aldığımız puanlar yeterli olmadı ve ligden düştük.”

“TEKİRDAĞSPOR BU ŞEHİR TAKIMIDIR”

 

Tekirdağspor’un Tekirdağ ilinin ismini taşıyan şehrin takımı olduğuna da dikkat çeken Canikli, sözlerini şöyle sürdürdü; “ Tekirdağspor bu şehir takımıdır.  Biz ligde bir çok belediye destekli takımla mücadele ettik. Bu belediyeler takımların stat ve tesisler yapmış. Bu şekilde bu ligde mücadele edemedik. Uyuşmazlık Çözüm Kurulu’na (UÇK) olan eskiden kalan 350 Bin TL’lik borç yüzünden transfer yapamadık. UÇK’ya para ödemek yerine elimizdeki olan oyuncuların borçlarını ödemeyi seçtik. Herkesin şapkayı önüne çıkarması lazım. Tekirdağspor’a destek vermeyenler çıkıp Tekirdağspor bizim umurumuzda değil desin. Tekirdağspor sadece 10-15 kişinin mi umurunda. Tekirdağ’da sadece Salih Canikli yok. Ben yine Tekirdağspor’a dışarıdan destek verim.”

 

“BEN TEKİRDAĞSPOR’A DARBE VURMAM”

 

Bugüne kadar harcadığı paraları geri istemeyeceğini de ifade eden Canikli;” Tekirdağspor’a şehrin önde gelenleri böyle mi sahip çıkıyor. Bugün kadar harcadığım dparanın hesabını muhasebe programı ile tutuyoruz.  Şimdiye kadar ne verdiye hepsi kayıtlarımızda var. Diğer harcamalarda benim cebimden çıkmıştır. Tekirdağspor’a tüm verdiğim paralar helal hoş olsun. Ben Tekirdağspor’a termik koymam. Tekirdağspor’a da bir darbe ben vurmam.  Ben Tekirdağ’ın tüm ileri gelenlerine de sesleniyorum. Siyasi Parti temsilcileri, Belediye Başkanları, Sanayicileri ve STK temsilcilerini 29 Mayıs’ta yapılacak olan kongreye bekliyorum” şeklinde konuştu.

Hakan KARACA

 

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler:
Tekirdağ
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.