21 Nisan 2019 Pazar

Belediyeden öğrencilere destek

Süleymanpaşa Meclisi toplanacak

Süleymanpaşa Belediye Meclisi 5393 Sayılı Belediye Kanununun 20. maddesi gereğince 2018 yılı Kasım ayı meclis toplantısını 7 Kasım 2018 Çarşamba günü gerçekleştirecek.

07 Kasım 2018 Çarşamba 12:59
Bu haber 668 kez okundu
Süleymanpaşa Meclisi toplanacak

 Süleymanpaşa Belediye Meclisi 5393 Sayılı Belediye Kanununun 20. maddesi gereğince 2018 yılı Kasım ayı meclis toplantısını 7 Kasım 2018 Çarşamba günü gerçekleştirecek.

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat başkanlığında Süleymanpaşa Gençlik Merkezi’nde saat 10.00'da gerçekleştirilecek toplantıda 4 gündem maddesi ile komisyonlardan ve müdürlüklerden gelen evraklar görüşülerek karara bağlanacak.
SÜLEYMANPAŞA BELEDİYE MECLİSİ KASIM 2018 MECLİS GÜNDEMİ
1- 2886 Sayılı Devlet İhale Kanununun 64’ üncü maddesinde; “Kiraya verilecek taşınır ve taşınmaz malların kira süresi, on yıldan çok olamaz.” hükmü yer almaktadır. 5393 Sayılı Belediye Kanunu’nun 18/e maddesine göre Taşınmaz mal alımına, satımına, takasına, tahsisine, tahsis şeklinin değiştirilmesine veya tahsisli bir taşınmazın kamu hizmetinde ihtiyaç duyulmaması hâlinde tahsisin kaldırılmasına; üç yıldan fazla kiralanmasına ve süresi otuz yılı geçmemek kaydıyla bunlar üzerinde sınırlı aynî hak tesisine karar vermeye Belediye Meclisi yetkili olduğundan ilgi ile Kurum kayıtlarına alınan dilekçede; Sorumluluğu Süleymanpaşa Belediyesine ait olup Tekirdağ İli, Süleymanpaşa İlçesi, Hürriyet Mahallesi, Karlık Caddesi ve Çandarlızade İbrahim Paşa Caddesinin kesişiminde yer alan park alanının “Tenis Sporu Kompleksi” olarak kullanılmak üzere kiralanması talep edilmiştir. Söz konusu taşınmazın 10 (on) yıl süre ile kiralanmasının yapılıp yapılmayacağı, kiralama ihalesi yapılacaksa ihale dosyasının hazırlanması konusunun belediye meclisinde görüşülerek karara bağlanması.
2- Tekirdağ Valiliği İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün yazısında, Tekirdağ İli, Süleymanpaşa İlçesi, Demirli Mahallesi 107 ada 72 nolu parselde kayıtlı tarla vasıflı taşınmazın mülkiyeti Süleymanpaşa Belediyesine ait olup, Demirli Mahalle Muhtarının talebi üzerine vasfının mera olarak değiştirilerek mahalle halkına tahsis edilmesi konusu İl Mera Komisyonunca 25.09.2018 tarihinde gündeme alınmış, 503/6 sıra nolu karar ile mera olarak tescil edilebilecek yerlerden olduğuna karar verilmiştir. Söz konusu taşınmaz, Demirli Mahallesi, 525 parsel ile 524 parsel nolu mera vasıflı taşınmazların ortasında kalması, fiilen hayvan otlatılarak değerlendirilmesi ve mahallenin mera varlığının yetersiz olması sebebiyle, vasfının mera olarak değiştirilmesi yönünde karara ihtiyaç duyulduğundan söz edilmektedir. Anılan taşınmazın “Tarla” olan vasfının “Mera” olarak değiştirilip, değiştirilmeyeceği konusunun Belediye Meclisinde görüşülerek karara bağlanması.
3- Tekirdağ İli, Süleymanpaşa İlçesi, Barbaros Mahallesi 665 parselin bitişiğinde kalan ihdas parseli a parselin belediyemiz adına kayıtlı 6553 ve 6554 parsellerin yola terklerinden sonra kalan alanlarının, 665 parselin yolda kalan kısmı ile takas işleminin yapılması talep edilmiştir. Takası talep edilen belediyemize ait ihdasen oluşacak a parsel= 27,04m2, 6553 parselin yola terkinden sonra kalan alanı 266,96m2, 6554 parselin yola terkinden sonra kalan alanı 92,79m2’dir. 665 parselin yolda kalan kısmı 735,06m2’dir. Konunun Belediye Meclisinde görüşülerek karara bağlanması.
4- Tekirdağ İli, Süleymanpaşa İlçesi, Hürriyet Mahallesi, 250 ada 2 parsel sayılı taşınmaza ilişkin E.K.V.K. Bölge Kurulunun 20.07.2017 tarih 4217 sayılı kararı gereğince hazırlanan Koruma Amaçlı Uygulama İmar Planı Değişikliği 06.06.2018 tarih 175 sayılı Süleymanpaşa Belediyesi Meclis Kararı ve 12.07.2018 tarih 859 sayılı Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Meclis Kararı ile uygun görülerek Edirne Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu onayına gönderilmiştir. Edirne Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğü yazısı ekindeki Kurul Kararında “…koruma  amaçlı imar planı değişikliğinin uygun olmadığına, imar hattı ve taban alanının yeniden etüt edilerek hazırlanacak koruma amaçlı imar planı değişikliğinin Kurulumuza sunulmasına karar verildi” şeklinde karar verilmiş olup ilgili karar doğrultusunda plan değişikliği revize edilmiştir. Konunun Belediye Meclisinde görüşülerek karara bağlanması.
5-Belediye Meclisinin Ekim ayında yapmış olduğu toplantısında Belediyemiz İhtisas Komisyonlarına havale edilen evrakların belediye meclisinde görüşülerek karara bağlanması.
6-Meclis gündemi hazırlandıktan sonra belediye başkanlığımıza gelen belediye meclisi tarafından görüşülmek üzere havale edilen 3194 Sayılı İmar Kanununun 8(b) maddesi gereğince plan değişikliği tekliflerinin ve belediyemiz birimlerinden gelen evrakların görüşülerek karara bağlanması.
4Hilal Baran
Haber Merkezi

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  banner12
  HAVA DURUMU
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  NAMAZ VAKİTLERİ
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  EN ÇOK YORUMLANANLAR
  BUGÜN
  BU HAFTA
  BU AY
  SPOR TOTO SÜPER LİG
  Tür seçiniz:
  SAYFALAR
  SENDE YAZ
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri

  Siz de yazmak istemez misiniz?

  Ziyaretçi Defteri
  ARŞİV