Kırkpınar başpehlivanı  Ali Gürbüz altın kemeri kuşandı
banner57

660. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin başpehlivanı Ali Gürbüz, ikinci olan İsmail Koç ve üçüncülüğü paylaşan Faruk Akkoyun ile Orhan Okulu düzenlenen törenle kupalarını aldı.
Pehlivanların protokol tribünü önündeki podyumda kürsüye çıkmalarının ardından, ödül ve kupaları takdim edildi.
Başpehlivan Ali Gürbüz'e altın kemeri, TBMM Başkanı Mustafa Şentop tarafından takıldı.
Diğer boylarda dereceye girenlerin ödüllerini, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, CHP Genel Başkan Yardımcıları Faik Öztrak, Seyit Torun, Muharrem Erkek, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Akalın, AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, TBMM Katip Üye AK Parti Kütahya Milletvekili İshak Gazel, TBMM İdare Amiri AK Parti İzmir Milletvekili Alpay Özalan, Edirne Valisi Ekrem Canalp, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ve Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim takdim etti.
Ardından başpehlivanlarla toplu anı fotoğrafı çektirildi.
660. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri, 2019'un başpehlivanı Ali Gürbüz'ün cuma günü göndere çektiği Türk bayrağını, İstiklal Marşı eşliğinde yine Ali Gürbüz'ün gönderden indirmesiyle sona erdi.
- 660. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde dereceler
Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde boylarına göre dereceye giren güreşçiler şöyle:
Minik-1: 


1- Fırat Bozca / Balıkesir
2- Osman Kazımoğlu / İstanbul
3- Efe Koç / Antalya
3- Salih Yıldız / Kocaeli
Minik-2:
1- Yiğit Ada Aluç / Antalya
2- Muhammet Mustafa Kalyon / Yalova
3- Cemal Yiğit Purcu / İstanbul
3- Demirhan Efe Koçyiğit / Çankırı
Teşvik-1:
1- Caner Aslan / Tekirdağ
2- Umut Talha Uslu / İstanbul
3- Hasbi Bozca / Balıkesir
3- Seyfettin Bulut / Antalya
Teşvik-2:
1- Bayram Gümüşdağ / Edirne
2- Efe Hasan Kablan / İstanbul
3- Özel Özgür Aslan / İstanbul
3- Aşkın Gönültaş / İstanbul
Tozkoparan:
1- Ferhat Yiğit / Çorum
2- Osman Nuri Çıldam / Muğla
3- Efe Şahan / Balıkesir
3- Serkan Tarım / İstanbul
Ayak:
1- Hüseyin Şenel / Samsun
2- Yasin Yeşil / Antalya
3- Yusufcan Akdaş / Balıkesir
3- Umut Erdoğan / Ankara
Deste-1:
1- Ozan Kıl / Muğla
2- Emirhan Taş / İstanbul
3- Mecit Bıçak / Balıkesir
3- Alperen Düzenci / Çorum
Deste-2:
1- Ömer Faruk Kırat / Ankara
2- Taha Yakup Temel / Tokat
3- Alperen Atar / Bursa
3- Berk Avcı / Bursa
Deste-3:
1- Sinan Yıldız / Kocaeli
2- Alperen Zemherioğlu / Antalya
3- Eren Kalkan / Ankara
3- Ömer Yasir Gökkaya / Antalya
Küçük Orta Küçük:
1- Adil Kıvrak / Antalya
2- Kadir Güleşen / Çankırı
3- Efe Kölebaş / Antalya
3- Mert Arıcı / Kocaeli
Küçük Orta Büyük:
1- Uğur Şimşek / Antalya
2- Seçkin Doğan / Kocaeli
3- Yıldıray Pala / istanbul
3- Oğuzhan Şimşek / Antalya
Büyük Orta:
1- Tufan Güzel / Antalya
2- Osman Kan / Antalya
3- Serdar Yıldırım / Sakarya
3- Yunus Emre Yaman / Zonguldak
Başaltı:
1- Yusuf Can Zeybek / Antalya
2- Mustafa Taş / Ankara
3- Feyzullah Aktürk / Çanakkale
3- Süleyman Başar / Antalya
Baş:
1- Ali Gürbüz / Antalya
2- İsmail Koç / Edirne
3- Orhan Okulu / Antalya
3- Faruk Akkoyun / Kocaeli
En iyi peşrev:
1- Şafak Yanık / Edirne
2- Serkan Üğdüşer / Edirne
3- Engin Kırbiç / Edirne.
AA

AA

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.