İZDES Projesi hayata geçti
banner57

İçişleri Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığınca yürütülen İzleme ve Değerlendirme Sistemi (İZDES) Projesi Heyet Başkanı Mesut Köse ve beraberindekiler Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım'ı ziyaret etti.Valilikten yapılan açıklamada, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun talimatıyla, kamu hizmetlerinin kaliteli, hızlı, verimli ve ekonomik bir şekilde sunulması, yönetimde katılımın sağlanması, bürokratik süreç ve işlemlerin azaltılarak vatandaş memnuniyetini esas alan yönetim anlayışının ortaya konulması amacıyla İçişleri Bakanlığı tarafından "İZDES Projesi"nin hayata geçirildiği belirtildi.Vali Yıldırım ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Başkan Köse ile görüş alışverişinde bulundu.
Projenin Konusu ve Amacı
İzleme Değerlendirme Sistemi (İZDES) Projesi; İçişleri Bakanlığı’nın ve bağlı kuruluşların taşra teşkilatlarının kurumsal yapılarının, yürüttükleri faaliyetlerin ve karşılaştıkları sorunların yerinde görülmesi, raporlanması ve merkez teşkilatıyla bağlarının güçlendirilmesi amacıyla hazırlanan İZDES Projesi çalışmaları kapsamında, İZDES ekiplerinde yer alacak olan koordinatörlere ve personele yönelik bir bilgilendirme faaliyeti icra edilmiştir.  
Projenin Çalışması ve Yönetimi
İçişleri Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatı ile bağlı kuruluşlarımızın arasındaki ilişki ve koordinasyonu artırmak, taşra birimlerimiz ile vatandaşlarımız arasındaki iletişim kanallarını güçlendirmek, Vatandaşlarımızın hizmet noktasında beklenti ve taleplerine hızlı ve etkin bir şekilde karşılık vermek, Taşra birimlerinin mevcut kurumsal yapılarını yeniden gözden geçirerek, modern kamu yönetimindeki güncel gelişmelere ve yeni hizmet sunum yöntemlerine uygun olarak örgütlenmelerine yönelik öneriler geliştirmek amacıyla İZDES Projesi uygulanmaktadır.
İl ziyaretlerinde elde edilen bulgulara yönelik öneriler geliştirilerek merkez ve bağlı birimleri ile valiliklerle paylaşılmıştır.
Hazırlanan raporlar doğrultusunda eksiklikler kurumsal bazda yerel ve merkezi düzeyde aylık olarak takip edilmektedir. Bu kapsamda;
Valiliklerden aylık olarak rapor alınmaktadır,
Valiliklerden gelen raporlar doğrultusunda illerin sorunları çözüm önerileri ile beraber değerlendirilmektedir,
Gerçekleşen ve gerçekleşmeyen bulgular genel ölçekte raporlaştırılmaktadır.
İZDES yazılım programı geliştirilerek bulgular elektronik ortama aktarılmıştır. Karşılaştırılmalı olarak takip yapılabilmektedir.
Sorunlara yönelik öneriler geliştirilerek merkez ve bağlı birimlerimiz ile valiliklerimizle paylaşılmıştır.
Projenin Sonucu
Veri girişlerine bağlı olarak İş Zekası çalışmaları yürütülmektedir. Bu kapsamda Türkiye geneli anket analizi ve illere ait performans karneleri oluşturulabilmektedir. İllerde yapılan görüşmelerin kayıtları sisteme girilmiş olup, iş zekası raporları hazırlanarak sunumları yapılmıştır. 4Özge Ebecek                                          

Haber Merkezi

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.