İdareci Atamaları
banner57
 


Türk Eğitim-Sen Tekirdağ İl Başkanı Muzaffer Doğan gazetemize idareci atamaları ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.


Trakya Gazetesi Muhabiri Oğuzcan Efe: Kamu-sen in çalışmaları hakkında bilgi verirmisiniz?


Türk Eğitim-Sen Tekirdağ İl Başkanı Muzaffer Doğan: Kamu çalışanlarının özlük haklarını ve geliştirmenin yanında ülkenin sorunlarına duyarlı oluyoruz. Başlıca ilkelerimizdendir. Ayrıca bilindiği gibi Türk Eğitim-Sen şube başkanlığını da yürütüyorum. Eğitim ile ilgili çalışmalarımızda da yerel ve genel eğiticimlerin sorunları ile birlikte eğitim sorunları yakından ilgilenmekteyiz. Ülkemizin geleceğini eğitim de görüyorsunuz.Bu nedenle 2023 yılında Türkiye dünya ilk 10 ülke arasında yer almak istiyorsa, iyi ve kaliteli bir eğitim vazgeçilmez şiarımız olmalıdır.

 

Şu anda eğitim ve eğitimcilerin önünde en büyük sorun dershane yasasının içinde çıkan idareci rotasyonudur. Buna göre tüm idarecilerin görevi 13 haziranda haksız ve huksuz bir biçimde sona erdirilmiş ve yeni 4 yıl için atamalar istismara bir kayda bağlanmıştır. Buna göre okuldan öğretmenler, öğrenci temsilcileri ve aile birliği temsilcileri yüz üzerinden 40 puan verecekler, geri kalan 60 puanı ise ilçe milli eğitim ve şube müdürleri değerlendirecektir. Asıl sorun ilçe milli eğitimde başlamaktadır. Çünkü ilçe milli eğitim müdürlüğünde de rotasyon diğer sebeplerden dolayı okul müdürlerini ve çalışmalarını bilen kimse kalmamıştır. Dolayısıyla getirilen sistem adının da okulu bilmediği bir müdürü değerlendiren ve şube müdüründen kaynaklanmaktadır.

 

Trakya Gazetesi Muhabiri Oğuzcan Efe:Peki bu siyasilerin ve bazı kuruluşların rolü olacak mı ?

 

Türk Eğitim-Sen Tekirdağ İl Başkanı Muzaffer Doğan: Bu atamalarda siyasi ve bazı kuruluşların rolü olacaktır. Çünkü daha öncede belirttiğim gibi daha 1 ay önce atanan adını ve okulunu bilmeden puan vermek zorunda kalan bir şube müdürü dışarıdan telkinlere açık hale gelecektir. Son günlerde ki faaliyetlerede baktığımızda bir yandaş sendika yeni gelen şube müdürlerini ve okul müdürlerine baskı altına alarak; Şube müdürlerinin sendikanın istediklerine puan vermesini okul müdürlerine ise bulunduğu sendikadan vazgeçip kendilerine üye olduklarında yerini kollayabilecekleri telkinlerini yapmaktadır. Dolayısla bu alçakça telkinleri kınıyoruz.Diğer taraftan bu teklifleri elinin tersi ile iten değerlerini ve ilkelerini hiçbir şekilde takas etmeyen okul müdürlerimizin bu davranışınıda kutluyoruz.

 

Trakya Gazetesi Muhabiri Oğuzcan Efe:Peki eskide olduğu gibi mahkeme yolu ile idareciler geri dönebilecek mi ?


Türk Eğitim-Sen Tekirdağ İl Başkanı Muzaffer Doğan:Okul müdürünü tanımadan ,okulundaki yaptığı çalışmaları görmeden verilecek şaibeli puanlarda hukuki manada yeniden sorgulanacaktır. Bu nedenle mağdur olan üyemiz olsun olmasın tüm arkadaşlarımıza haklarını aramak için idare mahkemesine başvurmaları için avukatlık diğer hukuki yardımları ücretsiz olarak yapmaya hazırız.


Trakya Gazetesi Muhabiri Oğuzcan Efe:Bu tablo sonunda atamalar nasıl gerçeklecek?


İstiyoruz ki artık hukuk galip gelsin. Yanlış değerlendirmeler yapılmasın. İnsanların yıllardır gösterdikleri çaba ve gayret görmemezlikten gelinmesin. Yandaş sendikanın yanlış telkinlerine inanılmasın. Aksi halde mağdur olan arkadaşlarımız mahkeme yoluyla tekrar görevlerinin başına dönekceklerine inanıyoruz. Tabi ki buda eğitim açısından boşluklar doğruracaktır. Zaten Tekirdağ Milli Eğitimi büyük sıkıtılar yaşamaktadır. Başta ikili eğitim kalabalık sınıflar ve yoğun göçün getirdiği sıkıntılar olmak üzere ilimiz ülkemizin en sorunlu illeri arasında başında gelmektedir. Birde bürokratların yapacağı yanlış uygulamalar sorunu daha da artıracak adeta içinden çıkılmaz hale getirecektir.Bu nedenle üst yöneticilerimizi akıl ve hukuk ile hareket etmeye yandaş söylemlere kanmamaya, bir kısım örgütlerin değil tüm çalışanların bürokratı olmaya davet ediyoruz. 


 Muzaffer Doğan Kısa Özgeçmiş:1956 Yılında Keşan’da Doğdum.Bursa Eğitim Fakültesinde okudum.Okan Üniversitesinde Eğitim Yönetiminde yüksek lisan yaptım.1980 yılında öğretmenliğe başladım. Elazığ, Kayseri ve Tekirdağ’da görev yaptım. 23 Yıldır memurum. Okul müdür Yardımcılığı ve müdürlük yaptım. 2001 yılından itibarenTürkiye kamu-sen ve Türk Eğitim-sen başkanlığını yürütüyorum. 2005 yılından beri profesyonel olarak sendikacılık yapıyorum.


Haber Merkezi

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.