Belediye gündemi masaya yatırıldı
banner57

Malkara Belediye Meclisi, Nisan ayı gündemini görüşmek üzere; Belediye binasındaki Meclis Odasında Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul Başkanlığında toplandı.


Nisan ayı Olağan Meclis toplantısına; Atatürk Anıtı'na çelenk sunulduktan sonra, Başkan Ulaş Yurdakul'un açılış konuşması, yoklama, saygı duruşu ve meclis gündem maddelerinin okunması ile başlandı.

Gündemin 2. maddesinde yer alan Belediye Meclis Kâtiplerinin seçimi kapalı zarf usulü ile yapıldı. Yapılan oylama sonucunda Belediye Meclis Kâtipliğine Ali İhsan Uslu ile Nuran Başkütük Asil, Afşin Turan ile Hikmet Altuğ, yedek olarak seçildiler.

Gündemin 3. maddesinde yer alan Belediye Meclis Başkan Vekillerinin seçimi kapalı zarf usulü ile yapıldı. Yapılan oylama sonucunda 1. Başkan Vekili Bahaettin Cömert ve 2. Başkan Vekili Celal Yılmaz olarak belirlendi.

Gündemin 4. maddesinde yer alan 4081 Sayılı Kanun gereğince Çiftçi Mallarını Koruma Azalığı Asil ve Yedek Üyeleri seçimi kapalı zarf usulü ile yapıldı. Yapılan oylama sonucunda Çiftçi Mallarını Koruma Azalığına; Ömer Dede, Özgür Güner, Hasan Özgür, Abdullah Dirama, Sezai Örs Asil, Hakan Arikan, Şahip Erdemİr, Sali Mehmet Alçay, Adem Baykal Ve Ramis Özmen, yedek olarak seçildiler.

Gündemin 5. maddesinde yer alan 4081 Sayılı Kanun gereğince, Çiftçi Malları Murakabe Heyeti Asil ve Yedek Üyeleri seçimi kapalı zarf usulü ile yapıldı. Yapılan oylama sonucunda Çiftçi Malları Murakabe Heyetine; Saim Özden, Süleyman Yavuz, Ali Yavuz, Recep Başaran, Bilgin Kuzu Asil, Cemal Birinci, Ercan Sezgin, İbrahim Serdar, Şerif Kilinç ve Hayri Yildirim, yedek olarak seçildiler.

Gündemin 6. maddesinde yer alan Belediye Encümen Üyelerinin seçimi kapalı zarf usulü ile yapıldı. Yapılan oylama sonucunda Belediye Encümen Üyeliğine asil olarak Cem Özkan ve Volkan Soğancılar seçildiler.

Gündemin 7. maddesinde yer alan Belediye Bütçe Komisyonunun seçimi kapalı zarf usulü ile yapıldı. Yapılan oylama sonucunda Belediye Bütçe Komisyonuna Hikmet Altuğ, Nuri Dinçer, Nuran Başkütük, Ahmet Bedel ve Mutlu Gürer seçildiler.

Gündemin 8. maddesinde yer alan Belediye İmar Komisyonunun seçimi kapalı zarf usulü ile yapıldı. Yapılan oylama sonucunda Belediye İmar Komisyonuna Hüseyin Vasfi Güner, Hüseyin Simen, Ersan Tepe, Mesut Şahin ve Orkun Ekrem Yılmaz seçildiler.

Gündemin 9. maddesinde yer alan Marmara Belediyeler Birliği'ne üye seçimi kapalı zarf usulü ile yapıldı. Yapılan oylama sonucunda Marmara Belediyeler Birliği üyeliğine; Recai Örs Asil, Cem Özkan ise yedek olarak seçildiler.

Gündemin 10. maddesinde yer alan Doğu - Batı Trakya Belediyeler Birliği Trakyakent'e üye seçimi kapalı zarf usulü ile yapıldı. Yapılan oylama sonucunda Doğu - Batı Trakya Belediyeler Birliği Trakyakent üyeliğine; Afşin Turan ile Hikmet Altuğ Asil, Volkan Soğancılar ise yedek olarak seçildiler.

Gündemin 11. maddesinde yer alan Belediye 2013 Yılı Faaliyet Raporu, görüşülerek oy çokluğu ile kabul edildi.Gündemin 12. maddesinde yer alan Belediyemiz Denetim Komisyonu Raporu görüşülerek meclise bilgi verildi.

Gündemin 12. maddesinde yer alan Belediye Denetim Komisyonu Raporu görüşülerek, meclise bilgi verildi. Gündem dışının 1. maddesinde yer alan Belediye Başkanının Toplu Sözleşme hakkındaki yazısı görüşülerek, oy birliğiyle karara bağlandı.Gündem dışının 2. maddesinde yer alan İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'nün yetki hakkındaki yazısı görüşülerek, alım satım işleri yetkilisi Ali İhsan Uslu olarak belirlendi. Gündem dışının 3. maddesinde yer alan Mali Hizmetler Müdürlüğü'nün 2014 Mali Yılı Bütçesinin Revize Edilmesi hakkındaki yazısı görüşülerek, Bütçe Komisyonuna havale edilmesine oy birliği ile karar verildi.

Gündem dışının 4. maddesinde yer alan Zabıta Müdürlüğü'nün Araç Devir hakkındaki yazısı görüşülerek, oy birliğiyle karara bağlandı.

Gündem dışının 5. maddesinde yer alan Fethi Özver'in Benzinlik İntifa Hakkı ve Kira Sözleşmesi hakkındaki dilekçesi görüşülerek, oy çokluğuyla kabul edildi.

Meclis sonunda Başkan Yurdakul ile birlikte Hüseyin Vasfi Güner, Cem Özkan, Orkun Ekrem Yılmaz, Volkan Soğancılar ve Şinasi Koltuk'un, Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi olarak da görev yapacağı belirtildi.

Meclis Toplantısının gündem dışı 3. maddesinde yer alan ve Bütçe Komisyonuna havale edilen Mali Hizmetler Müdürlüğü'nün, 2014 Mali Yılı Bütçesinin Revize Edilmesi hakkındaki yazısı Bütçe Komisyonunda değerlendirildikten sonra 24 Nisan 2014 Perşembe günü saat 16.00'da Nisan ayı Meclisinin 2. Bileşeninde görüşülmesine oy birliğiyle karar verildi.Haber Merkezi

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.