BAĞIMLI OLMA YAŞAMAYI SEÇ
banner57
Tekirdağ Yeşilay Şube Başkanı Şener Çelikayar, 1-7 Mart Yeşilay Haftası nedeniyle bir basın açıklaması yaptı.  KÖTÜLÜĞÜ ÖNCEDEN ENGELLEMELİYİZ

Tekirdağ Yeşilay Şube Başkanı Şener Çelikayar, Hepimiz farkındayız ki kötülük ve bağımlılık bizim gibi gönüllü kuruluşlardan daha hızlı olarak memleketimizin en ücra noktalarına ulaşabilmektedir. Yeşilay olarak birinci gayemiz kötülüğün meydana gelmeden engellenmesidir. Bunun içinde en büyük imkanımız bu durumdan şikayetçi olan ve faaliye geçmek isteyen bir çok insanımızın varlığıdır” dedi.

SAĞLIKLI BİR GELECEK İÇİN

Başkan Şener Çelikayar, “ Yeşilay, her yıl 1-7 Mart tarihleri arasında kutlanan Yeşilay Haftasını da vesile kılarak halkımızın bağımlılık konusunda bilinç ve farkındalık düzeylerini daha da artırmayı hedeflemektedir. Bağımlılığın her türlüsü toplum sağlığı ve geleceğimiz için bir risktir. Herkese bunu önlemek için aslında büyük görevler düşüyor. Yeşilay Haftası dolayısıyla, sağlıklı bir gelecek, sağlıklı bir nesil ve sağlıklı günler diliyorum” diye konuştu.


Tekirdağ Yeşilay Şube Başkanı Şener Çelikayar, 1-7 Mart Yeşilay Haftası nedeniyle bir basın açıklaması yaptı.
Tekirdağ Yeşilay Şube Başkanı Şener Çelikayar, “Bundan 95 yıl önce memleketimizin ve milletimizin zor günlerinde, neslin bekasını ve milletin istikbalini derd edinmiş ilim ve irfan sahiplerinin el ele vererek kurduğu Türkiye Yeşilay Cemiyeti bugün ülke sathına yayılmış gönüllüleri ve teşkilatı ile bağımlılıktan korumak, gençlik ve toplumumuzu daha sağlıklı ve üretken hale getirmek için gayretlerini ve mücadelesini sürdürmektedir. Türkiye Yeşilay Cemiyeti Tekirdağ Şubesi Yönetim Kurulu olarak, kurulduğu günden bugüne kadar Yeşilay ülküsüne gönül vermiş, cemiyetin organlarında görev alarak bu ulvi gayeye hizmet etmiş, milletini bu tür zararlardan korumak için bilgi, birikim, zaman ve enerjisini harcamış tüm Yeşilay dostlarına şükranlarımı sunuyorum. Sağlığın ve iyiliğin peşinde 95 yıldır yani bir asra yakın süredir Türkiye Yeşilay Cemiyeti tüzüğündeki ifadeleyle, gençliğe ve topluma zarar veren bütün zararlı alışkanlıklarla mücadele etmek milli kültürüne bağlı nesiller yetiştirmek amacıyla faaliyet göstermektedir. Bu gayeyle toplumun her kesimiyle kucaklaşarak vicdan sahibi herkesin desteğiyle, kanun ve kuralların ötesinde bir gönüllülük ilişkisiyle fertlerin ve milletlerin bedenen ve ahlaken çökmesine neden olan bütün kötülüklerle mücadele etmektedir. Hepimiz farkındayız ki kötülük ve bağımlılık bizim gibi gönüllü kuruluşlardan daha hızlı olarak memleketimizin en ücra noktalarına ulaşabilmektedir. Yeşilay olarak birinci gayemiz kötülüğün meydana gelmeden engellenmesidir. Bunun içinde en büyük imkanımız bu durumdan şikayetçi olan ve faaliye geçmek isteyen bir çok insanımızın varlığıdır. Bağımlılıkla ilişkili problemler, sadece kendi toplumsal idari ve ahlaki yapımızdan kaynaklanmayıp daha geniş bir yelpazenin etki alanına açıktır. Bugün kitle iletişim araçlarıyla ve global kültürünün aracı ve taşıyıcıları vasıtasıyla bütün dünyada olduğu gibi bizde de etki alanı genişleyen bir yapı ortaya çıkmıştır. Değişen dünyada klasikleşmiş bağımlılık türleri yanında giderek daha etkin ve zararlı olma eğilimi gösteren yeni ve güncel bağımlılık alanlarının da tehdidi altında olan gençlerimizin bu vicdan hareketine geniş ölçüde katılını sağlayarak kendi geleceklerine sahip çıkan sağlıklı bir neslin yetişmesi en büyük hedefimizdir. Bu doğrultuda Yeşilay, her yıl 1-7 Mart tarihleri arasında kutlanan Yeşilay Haftasını da vesile kılarak halkımızın bağımlılık konusunda bilinç ve farkındalık düzeylerini daha da artırmayı hedeflemektedir” dedi.


Başkan Şener Çelikayar, “Bizim amacımız bağımlılık oluştuktan sonra mücadele etmek değil, oluşmadan önce toplumu önleyici, bilinçlendirici çalışmalar yapmaktır. Mart'ın ilk haftası kutlanan Yeşilay Haftasını özellikle çocuklarımızı ve gençlerimizi bilinçlendirmek onların farkındalık düzeyini arttırmak için bir vesile olarak görüyoruz. Bağımlılığın her türlüsü toplum sağlığı ve geleceğimiz için bir risktir. Herkese bunu önlemek için aslında büyük görevler düşüyor. Özellikle yetişkinlerin bu konuda örnek teşkil ettiğini düşünürsek Yeşilay Gönüllülerinin nasıl bir ulvi çaba içerisinde olduğunu anlayabilirsiniz. Bağımlılıkların gencecik hayatları karartmadığı, sağlıklı, üretken, ayık ve mutlu fertlerden güçlü ve huzurlu bir toplumun oluştuğu günler için ortak irade ve ortak akıl kullanarak çalışmaya devam edeceğiz. Yeşilay olarak ulusal ve uluslararası ölçekteki organizasyonları, sivil toplum örgütlerini, ulusal ve uluslararası devlet birimlerini, toplumu ve fertleri uyuşturucu madde kullanımına bağlı zararları önlemek ve azaltmak için harekete geçmeye çağırıyoruz. 1-7 Mart tarihleri arasında kutladığımız Yeşilay Haftası dolayısıyla, sağlıklı bir gelecek, sağlıklı bir nesil ve sağlıklı günler diliyorum” diye konuştu. 

Haber Merkezi

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.