AK PARTİ VAADLERİNİ AÇIKLADI
banner57

Ak Parti Tekirdağ İl Başkanlığı, son 12 yılda Ak Parti'nin Tekirdağ'a yatırımları ve Ak Parti Tekirdağ Milletvekili Adaylarının vaadleri hakkında bir basın açıklaması yaptı.

"AK PARTİ DEYİNCE"

AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Ahmet Akçay, "Önümüzdeki dönem hükümetin Tekirdağ’a daha fazla yatırım yapması için çalışacağız ve bunda başarılı olacağız. Tekirdağ daha fazlasını hak ediyor. AK Parti deyince vatandaşımızın aklına iş geliyor, icraat geliyor. Başka partiler konuşur ama AK Parti yapar. Kemal Kılıçdaroğlu konuşuyor. Şunu yapacağım, bunu yapacağım diyor. Kılıçdaroğlu’nun cek-cak dediklerini AK Parti fazlasıyla yapmış. Yine yapacağız. Türkiye’nin güçlendikçe daha iyi günler göreceğiz” diye konuştu.

"BİRLİKTE DAHA GÜÇLÜ OLACAĞIZ"

Mustafa Yel, "Tekirdağ’a Daha Fazlasını Sağlayacağız. Birlikte daha güçlü olacağız. Bu seçimde milletimiz son 12-13 yılda ortaya konan istikrar, büyüme ve kalkınmanın devam etmesi için oy kullanacak. Tekirdağ bu seçimde siyasi kimlikleri kenara bırakarak Tekirdağ için oy vermeli" dedi. Ayşe Doğan ise, "Tekirdağ’ın değerleri daha değerli olacak. İktidarın desteğini ilimize daha çok sağlamanın yanında Tekirdağ’ın var olan değerlerini daha değerli hale gelmesi için çalışacağız. Tekirdağ’ın tarım, hayvancılık, turizm, tarih, eğitim gibi kıymetleri var. Bu değerlerin daha çok değerlenmesi için çalışacağız" diye konuştu.

TEKİRDAĞ’A 7 MİLYAR TL’LİK DESTEK VE YATIRIM

Ak Parti Tekirdağ İl Başkanlığından gelen açıklamada , "Son 12 yılda, AK Parti hükümetleri tarafından Tekirdağ’a 7 milyardan TL’den fazla kamu yatırımı ve desteği sağlandı. Yatırım ve desteğin en çok ayrıldığı alanların başında gıda, tarım, hayvancılık, ulaştırma ve haberleşme geliyor. Eğitimde desteklerden aslan payı alanlardan, eğitim için 480 milyon TL harcanmış. 12 yılda 7 milyar TL’den fazla destek ve yatırım alan Tekirdağ bakalım 2015 seçimleri sonrasında oluşacak eğitim hükümetten ne kadar destek sağlayabilecek? Bu soruya AK Parti Tekirdağ milletvekili adaylarının cevabı çok net. “Daha fazlasını sağlayacağız” diyorlar. Cevaplarına şu cümleyi de ekliyorlar: “İktidarın desteğini ilimize daha çok sağlamanın yanında Tekirdağ’ın var olan değerlerinin, daha değerli hale gelmesi için çalışacağız. Esas kazanım da bu olacak” Tekirdağ'a yapılan yatırımlar şu şekilde, Gıda, tarım ve hayvancılık 1,6 milyar tl, Ulaştırma ve haberleşme 1,4 milyar tl, Kalkınma ajansı ve ilbak 1,5 milyar tl, Eğitim 480 milyon tl, Sağlık 201 milyon tl, Adalet 270 milyon tl, Orman ve su işleri 310 milyon tl, Enerj ve tabi kaynaklar 218 milyon tl, Çevre, şehircilik ve konut 400 milyon tl, Aile ve sosyal politikalar 340 milyon tl, Gençlik ve spor proje ve çalışmaları 118 milyon tl, Kültür, turizm, vakıflar 97 milyon tl, Bilim, sanayi, teknoloji, üniversite 77 milyon tl, KOSGEP ve KÖYDES 56 Milyon TL olarak açıklandı.

"AK PARTİ DEYİNCE"

AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Ahmet Akçay, önümüzdeki dönem hükümetin Tekirdağ’a daha fazla yatırım yapması için çalışacaklarını ve bunda başarılı olacaklarını söyledi. “Tekirdağ daha fazlasını hak ediyor” diyen Ahmet Akçay konuyla ilgili şunları söyledi. “AK Parti deyince vatandaşımızın aklına iş geliyor, icraat geliyor. Başka partiler konuşur ama AK Parti yapar. Kemal Kılıçdaroğlu konuşuyor. Şunu yapacağım, bunu yapacağım diyor. Kılıçdaroğlu’nun cek-cak dediklerini AK Parti fazlasıyla yapmış. Yine yapacağız. Türkiye’nin güçlendikçe daha iyi günler göreceğiz.”

2002’den 2013’e Tekirdağ’ın ihracatı ve dış ticaret hacminin 2 kattan fazla arttı. Tekirdağ’a 2002 yılına kadar 72 kilometre bölünmüş yol yapılmışken 2002-2012 yılları arasında toplam bölünmüş yol mesafesi 4 kat arttırılarak 300 kilometreye çıkarıldı. Büyükbaştan küçükbaşa, besiden süte, yemden arıcılığa kadar hayvancılık destek kapsamına alındı. Son 12 yılda Tekirdağ’da hayvancılık desteği 23 kat arttırıldı. Tekirdağ’da çiftçilerimize toplam 118 Milyon TL mazot desteği, 100 Milyon TL gübre desteği, 5,3 Milyon TL toprak analizi desteği verildi. Prim desteği verilen ürün sayısı 4’ten 17’ye çıkarıldı. 2002 yılında Tekirdağ’a verilen prim desteği 17,4 Milyon TL iken, 2013 yılında bu miktarı 127,5 Milyon TL’ye yükselttik.Tekirdağ’da 2002 yılında 4.574 olan sporcu sayısı 2013 yılında 23.539’a ulaştı. 2002’de 82 olan spor kulübü sayısı, 2013’te 146’ya ulaştı. Üniversiteli gençlerimizin rahatı için son 12 yılda 288 yurt/blok hizmete sokuldu. 1961-2003 yılları arasında 42 yılda 2 milyon 243 bin m² yurt alanı yapılmışken son 12 yılda yaklaşık 3 milyon m² yurt alanı üretildi.

AK PARTİLİ ADAYLARIN VAADLERİ

Mustafa Yel, "Tekirdağ’a Daha Fazlasını Sağlayacağız. Birlikte daha güçlü olacağız. Bu seçimde milletimiz son 12-13 yılda ortaya konan istikrar, büyüme ve kalkınmanın devam etmesi için oy kullanacak. Tekirdağ bu seçimde siyasi kimlikleri kenara bırakarak Tekirdağ için oy vermeli" dedi.

Ayşe Doğan, "Tekirdağ’ın değerleri daha değerli olacak. İktidarın desteğini ilimize daha çok sağlamanın yanında Tekirdağ’ın var olan değerlerini daha değerli hale gelmesi için çalışacağız. Tekirdağ’ın tarım, hayvancılık, turizm, tarih, eğitim gibi kıymetleri var. Bu değerlerin daha çok değerlenmesi için çalışacağız" diye konuştu.

Metin Akgün, "Tekirdağ’ın emrindeyiz. Siyasi kimliği ve yaşam tarzı ne olursa olsun her bir vatandaşımızın sesi ve vekili olmak için yola çıktık. Milletimizin emrindeyiz. AK Partili vekiller olarak inşallah belediyelerin eksik bıraktıklarını da tamamlamaya çalışacağız. Halkımızın mutluluğu ve yaşam kalitesi önemli" ifadelerini kullandı.

Eyüp Kanar, "Gençlerimizle birlikte çalışacağız. Tekirdağ’da 30 bin üniversiteli genç var. Bu gençler Tekirdağ için hem imkân hem de sorumluluk doğuruyor. Önümüzdeki dönem gençlik, spor, eğitim, kültür için daha çok çalışacağız. Yapılan ve yapılacak işleri gençlerimizle daha çok konuşacağız" dedi.

Hakan Sunal, "Son 12 yılda yapılanları katlayacağız. Önümüzdeki dönem sağlık yatırımlarında Tekirdağ’da bugüne kadar yapılandan daha fazlasını yapacağız. Son 12 yılda yapılanları inşallah katlayacağız. Sağlık hepimiz için önemli" ifadelerine yer verdi.

Ahmet Üzgün, "En Büyük Sevdamız Eğitim. AK Partimizin en büyük sevdası eğitim. Geçtiğimiz dönem AK Partili iktidarlar Tekirdağ’da eğitim için 500 milyon TL para harcadılar. Yeni projelerimiz hazır. Yeni dönemde eğitim için daha çok çalışacağız" diye konuştu.


Haber Merkezi

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.