AFAD İLÇELERE EĞİTİM VERİYOR
banner57
 Saray, Muratlı, Şarköy, Malkara İlçeleri'nde gerçekleşen eğitimlerin sonunda, sertifika töreni yapılarak görevli öğretmenlere eğitim materyalleri dağıtıldı.

Muratlı İlçesi Halk Eğitim Merkezi toplantı salonunda gerçekleştirilen eğitime, Vali Yardımcısı Mahmut YILDIRIM, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail KURBAN, İl AFAD Müdürü Recep EROL ve proje kapsamında görevlendirilen öğretmenler katıldı. Vali Yardımcısı Mahmut YILDIRIM yaptığı konuşmada AFAD Teşkilatının yürüttüğü eğitim hizmetlerden bahsederek, Afete Hazır Okul Projesi'nin önemine değindi. Proje kapsamında gerçekleştirilecek eğitimlerin ilimizdeki öğretmen ve öğrencilere afet bilinci farkındalığı kazandıracağını belirterek katılan öğretmenlere ve AFAD personeline teşekkür etti. İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail KURBAN ise Muratlı İlçesi'nde yürütülen Afete Hazır Okul Projesinin başarılı olması için Muratlı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak gereken çabayı titizlikle göstereceklerini belirterek projede görev alan öğretmenlere ve AFAD personeline teşekkür etti. AFAD İl MüdürÜ Recep EROL, Muratlı'da gerçekleştirilen eğitimde; projenin 23-28 Şubat 2015 tarihlerinde ilimizde bulunan 375 okulda gerçekleştirileceğini belirterek, proje ile 8764 öğretmen ve 163.550 öğrenciye ulaşılacağını beyan etti. Ayrıca eğitimde görev alacak tüm öğretmenlere teşekkür ederek, eğitimler ile öğretmen ve öğrencilerimizin muhtemel afet ve acil durumlara karşı daha hazırlıklı ve bilinçli olacaklarını belirtti.

Muratlı İlçesi'ndeki Eğitime Şube Müdürleri Niyazi Komşu ve A.Mehmet COŞKUN ‘un sunumları ile devam edildi. Sunumlar sonunda soru cevap bölümüne geçildi. Soru cevap bölümünün ardından ise sertifika töreni yapılarak, görevli öğretmenlere eğitim materyallerinin dağıtıldı.

Saray İlçesi'ndeki eğitim ise İlçe Milli Eğitim toplantı salonunda gerçekleştirildi. Eğitime Saray Kaymakamı Hüseyin ÖNER, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Sıddık ASLAN, İl AFAD Müdürü Recep EROL ve proje kapsamında görevlendirilen öğretmenler katıldı.

İlçe Kaymakamı Hüseyin ÖNER konuşmalarında, afet yönetiminin önemi, acil durumlara yönelik hazırlık çalışmaları ve bu kapsamda gerçekleştirilen Afete Hazır Okul Projesinin önemine değindi. Proje kapsamında gerçekleştirilecek eğitimlerin ilçemizdeki öğretmen ve öğrencilere afet bilinci farkındalığı kazandıracağını belirterek katılan öğretmenlere ve AFAD personeline teşekkür etti.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Sıddık ASLAN ise Saray İlçesinde yürütülen Afete Hazır Okul Projesinin başarılı olması için Saray İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak gereken çabayı titizlikle göstereceklerini belirterek projede görev alan öğretmenlere ve AFAD personeline teşekkür etti.

AFAD İl Müdürü Recep EROL, projenin 23-27 Şubat 2015 tarihlerinde ilimizde bulunan 375 okulda gerçekleştirileceğini belirterek, proje ile 8.764 öğretmen ve 163.550 öğrenciye ulaşılacağını beyan etti. Ayrıca eğitimde görev alacak tüm öğretmenlere teşekkür ederek, eğitimler ile öğretmen ve öğrencilerimizin muhtemel afet ve acil durumlara karşı daha hazırlıklı ve bilinçli olacaklarını belirtti. Gerçekleşen eğitime Şube Müdürleri Niyazi Komşu ve A.Mehmet COŞKUN ‘un sunumları ile devam edildi. Sunumlar sonunda soru cevap bölümüne geçildi. Soru cevap bölümü sonrası ise sertifika töreni yapılarak, görevli öğretmenlere eğitim materyallerinin dağıtıldı.

Şarköy İlçesi'nde yapılan eğitim, Şarköy Anadolu Lisesi toplantı salonunda gerçekleşti. Eğitime Şarköy Kaymakamı Zekeriya GÜNEY, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mümin BAYIR, İl AFAD Müdürü Recep EROL ve proje kapsamında görevlendirilen öğretmenler katılım gösterdi.

İlçe Kaymakamı 1.derece deprem bölgesinde bulunan Şarköy İlçesi'nde afet ve acil durumlara karşı alınması gereken tedbirlerin hayati öneminden bahsederek, Afete Hazır Okul Projesinin önemine değindi ve proje kapsamında gerçekleştirilecek eğitimlerin ilçemizdeki öğretmen ve öğrencilere afet bilinci farkındalığı kazandıracağını belirterek katılan öğretmenlere ve AFAD personeline teşekkür etti.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mümin BAYIR, Şarköy İlçesinde yürütülen Afete Hazır Okul Projesinin başarılı olması için Şarköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak gereken çabayı titizlikle göstereceklerini belirterek projede görev alan öğretmenlere ve AFAD personeline teşekkür etti.

AFAD İl Müdürü Recep EROL ise gerçekleştirdiği konuşmasında, projenin 23-27 Şubat 2015 tarihlerinde ilimizde bulunan 375 okulda yapılacağını belirterek, proje ile 8764 öğretmen ve 163.550 öğrenciye ulaşılacağını beyan etti. Ayrıca eğitimde görev alacak tüm öğretmenlerimize teşekkür ederek, eğitimler ile öğretmen ve öğrencilerimizin muhtemel afet ve acil durumlara karşı daha hazırlıklı ve bilinçli olacaklarını belirtti.

Eğitime Şube Müdürü A.Mehmet COŞKUN ve Eğitim Uzmanı Selçuk AKSOY’ un sunumları ile devam edildi. Sunumlar sonunda soru-cevap bölümüne geçilerek öğretmenlerin konuyla ilgili soruları Şube Müdürü Niyazi KOMŞU tarafından yanıtlandı. Daha sonra da sertifika töreni yapılarak, görevli öğretmenlere eğitim materyalleri dağıtıldı.

Malkara İlçesi'nde Malkara Halk Eğitim Merkezi toplantı salonunda gerçekleştirilen eğitime, Malkara Kaymakamı Mahmut HALAL, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali SARAÇ, İl AFAD Müdürü Recep EROL ve proje kapsamında görevlendirilen öğretmenler katıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali SARAÇ burada yaptığı konuşmada Malkara İlçesi'nde yürütülen Afete Hazır Okul Projesinin genel tanıtımı ve öneminden bahsederek, projenin başarılı olması için Malkara İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak gereken çabayı titizlikle göstereceklerini belirterek projede görev alan öğretmenlere ve AFAD personeline teşekkür etti.”

AFAD İl Müdürümüz Recep EROL ise afetlerin genel etkileri, okul afet eğitiminin önemi ve Afete Hazır Okul projenin işleyişi konularında bilgi vererek, projenin 23-27 Şubat 2015 tarihleri arasında, ilimizde bulunan 375 okulda gerçekleştirileceğini belirtti. Bu kapsamda proje ile 8.764 öğretmen ve 163.550 öğrenciye ulaşılacağını beyan ederek, eğitimlerde görev alacak tüm öğretmenlere teşekkür etti.

Eğitime Şube Müdürü A.Mehmet COŞKUN ve Eğitim Uzmanı Selçuk AKSOY’ un sunumları ile devam edildi. Sunumlar sonunda soru-cevap bölümüne geçilerek öğretmenlerin konuyla ilgili sorularını Şube Müdürü Niyazi KOMŞU cevaplandırdı. Soru-cevap bölümü sonrası sertifika töreni yapılarak, görevli öğretmenlere eğitim materyallerinin dağıtılması ile eğitime son verildi.

Haber Merkezi

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.